3. Sayfa Aqaba Otelleri Ara

En uygun Aqaba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aqaba otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aqaba Hakkında

Ürdün’ün limana sahip tek şehri olan Akabe, Akabe Körfezi’nin kıyısında yer alan önemli ticaret merkezlerindendir. Şehrin nüfusu 70.000 dolaylarındadır. Stratejik bir öneme sahip Akabe’de Akdeniz ikliminin yoğun etkisi görülür. Kış ayları oldukça yağışlı ve serin geçerken, yaz aylarında sıcaklık maksimum seviyeye çıkmaktadır. Akabe’de sualtı dalışı ve su sporları etkinlikleri oldukça gelişmiştir. Yapılan yat ve bot turlarıyla Kızıldeniz rahatlıkla gezilebilmektedir. Akabe Kalesi, Akabe Müzesi, Türk Hamamları ve Ayla Arkeolojik Alanı şehrin önemli turistik alanlarıdır.

Şehirde düzenlenen Aqabe Water Festival, The Aqaba Traditional Arts Festival ve the Jerash Festival önemli turistik etkinliklerin düzenlediği organizasyonlar olarak bilinmektedir. Ürdün’ün geleneksel yemeklerinin sıkça yer aldığı Akabe’de şık restoranlara rastlamak mümkündür. Ürdün pilavı, makluba, mensef ve muskan şehrin en önemli geleneksel alternatifleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca Dünya Mutfağından çeşitli ürünler şehir genelinde yer alan kafelerde insanlara sunulmaktadır. Deniz kenarında olması sebebiyle bir marinaya sahip olan Akabe’de geceleri şık bir yemek yenilebilmektedir.

Hem yerel ürünlere hem de dünyaca ünlü markalara rahatlıkla ulaşabileceğiniz alışveriş alanlarına sahip olan şehirde olduk fazla seçenek söz konusudur. Ülkede en çok tercih edilen King Hussein International Airport’tan Akabe şehrine rahatlıkla ulaşım mümkündür.

Aqaba Galeri