Antigua ve Barbuda Otelleri Ara

En uygun Antigua ve Barbuda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Antigua ve Barbuda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Antigua ve Barbuda Hakkında

Antigua ve Barbuda, Karayip Denizi’nin doğusunda bulunan bir ada ülkesi. Ülke Küçük Antiller’de yer alıyor ve iki büyük ada ile birkaç küçük adacıktan oluşuyor. Ülkenin ismi bu iki büyük adanın isimlerinden oluşuyor. Başkent St. John’s Antigua Adası’nda yer alıyor. Uzun yıllar İngiliz Kolonisi’ne bağlı kalan ülke 1981 yılından beri tam bağımsız ülke konumunda.

Antigua ve Barbuda’nın resmi dili İngilizce ve halkın büyük bir kısmı Hristiyan. Geçmiş dönemlerde ülkenin geçim kaynağı tarımken ve yüksek miktarlarda şeker üretimi yapılırken günümüzde tarım sadece ada halkının ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda sebze ve meyve üretimine bağlı. Ağırlıklı olarak narenciye, mango ve patlıcan üretimi yapılıyor. Balıkçılık da ülkede önemli geçim kaynaklarından. Ancak Antigua ve Barbuda’nın günümüzde ekonomisini ayakta tutan temel büyük güç turizm. Sahip olduğu harika plajları ve berrak mavi denizi ile ülke her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor.

Antigua ve Barbuda’da yıl boyu sıcaklıklar 25 derecenin altına düşmemekle birlikte yaz mevsiminde ciddi bir yükseliş gösteriyor ve kuraklıklar yaşanabiliyor. Antigua ve Barbuda’da İngiliz kültürünün etkileri görülüyor. Kriket ülkenin milli sporu ve sörf ile yelkenli yarışları da çok yaygın. Adada dalış turları ve tabanı cam teknelerle mercan kayalıklarına geziler düzenleniyor. Sayısız bira çeşidi ve rom ülkede yaygın olarak tüketiliyor.

Seyahatiniz süresince çok farklı kuş türlerine de rastlayabilirsiniz. Geziniz sırasında Nelson’s Tersanesi’ni ve Gemicilik Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Obama Dağı’na yapacağınız bir yürüyüşle yeşilin her tonuna doyabilirsiniz.. St. John’s Katedrali ve Hükümet Binası da Antigua ve Barbuda ziyaretçilerinin görmek için vakit ayırdıkları yerlerden.

Fort James ülkenin en güzel plajlarından birine sahip ancak Antigua ve Barbuda’nın yılın her günü için farklı bir plaj vaadinde bulunduğunu ve her köşesinde ayrı güzellikte sahillerin olduğunu unutmamalısınız.

Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan Antigua ve Barbuda’ya en uygun aktarmalı uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Seçenekleri karşılaştırabilir ve biletinizi anında satın alabilirsiniz.