Antigua Otelleri Ara

En uygun Antigua otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Antigua otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Antigua Hakkında

Karayipler’de bulunan Antigua ve Barbuda ülkesinin en büyük adası olan Antigua aynı zamanda ülkenin merkezi konumunda. Şehir yerel halk tarafından Waladli veya Wadadli olarak da anılıyor. Adada yerel aksan kendini hissettirse de İngilizce konuşuluyor ve yerel para biriminin yanı sıra Amerikan Doları da kullanılıyor.

Antigua tropikal iklim kuşağında yer alıyor. Yıl boyu sıcaklık 27-28 derece civarında ölçülüyor ve nem oranı her zaman çok yüksek. Mevsimler yağışlı ve kurak olmak üzere ikiye ayrılıyor. Temmuz ayından başlayarak ekime kadar devam eden yağışlı dönemde tropik fırtınalar görülebiliyor. Bu nedenle kenti ziyaret için daha çok kasım ile haziran ayları arasında kalan kurak mevsim tercih ediliyor.

Antigua’da ‘yılın her günü için bir kumsal’ sloganıyla beslenen tam 365 ayrı plaj bulunuyor. Karayipler’e özgü pembe beyaz kumsallara ve cam rengi bir denize sahip olan şehrin temel geçim kaynağı turizme dayanıyor.  Antigua’da daha çok yüksek gelir gurubuna hizmet veren çok sayıda konaklama merkezi bulunuyor. Antigua aynı zamanda internet üzerinden kumar oyunlarının yasal hâle geldiği ilk şehirlerden birisi ve kentte çok sayıda kumarhane de bulunuyor. Turistlerin bedava oyun önerilerine karşı dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Antigua’da en çok sevilen spor kriket. Dünya Kriket Şampiyonası’na da ev sahipliği yapmış olan şehrin bu sporda birçok başarısı bulunuyor. Öte yandan turizmin gelişmesiyle birlikte yelkencilik ve yatçılık da oldukça popüler hâle geldi.  Aynı şekilde rüzgâr sörfü ve balıkçılık sporu da her geçen gün yaygınlaşıyor. Günümüzde Antigua her yıl birçok su sporu etkinliği düzenliyor ve çeşitli yarışlara ev sahipliği yapıyor.

Kentte tüm dünya mutfaklarının örneklerini bulmak mümkün. Ancak bir ada şehri olan Antigua’da mutlaka taze ve boş çeşitteki balık ve deniz kabuklularını denemek gerekiyor. Adada çok farklı tropikal meyveler de yetişiyor ve bunları gerek meyve gerekse kokteyl olarak tüketmek mümkün. En popüler yerel yemekleri fungi ve saltfish.

Şehirde toplu taşıma aracı olarak otobüsler kullanılıyor ve oldukça ucuz. Taksi her zaman bulunabiliyor ancak oldukça pahalı olduğunu unutmamalısınız. Antigua’da araç kiralayabileceğiniz birçok firma var. Fiyatlar ortalama günlük 50 dolar civarında. Ancak ada içerisinde hız sınırı 40 mph. Bu lükssever şehirde yat kiralamak da mümkün.