Angola Otelleri Ara

En uygun Angola otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Angola otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Angola Hakkında

Angola Güneybatı Afrika’da yer alan ve geniş arazilere sahip bir ülke. Başkenti Luanda olan Angola’nın Atlas Okyanusu kıyısında uzun bir sahil şeridi bulunuyor. Ülkenin sahil kesiminde ve kuzeyinde tropikal iklim hâkim ve yıl boyunca yüksek sıcaklıklar görülüyor. Nisan – ekim ayları arasında yağmur sezonu yaşanıyor. Yüksek orta kesimlerde daha ılımlı tropikal bir iklimle birlikte gece gündüz sıcaklık farklı oldukça yükseliyor. Güneydoğuda ise sıcak ve kurak bir iklim var ve yağışlar yıl boyu çok az. Angola’da bu iklim çeşitliliğine bağlı olarak yağmur ormanlarından otlaklara kadar çok farklı bir bitki örtüsü var. Güney kesimlerde ise çöl bulunuyor.

Ülkede çok sayıda farklı etnik dil konuşulmasına karşın resmi dil Portekizce. Angola, Afrika kıtasının üçüncü büyük ekonomisine sahip olsa da nüfusun büyük çoğunluğu açlık sınırında yaşıyor. Bunun en önemli nedeni ise sömürge döneminin ardından yıllarca süren iç savaşın etkilerinin günümüzde halen devam ediyor oluşu. Taze balık ve ıstakoz ülkede en çok tüketilen yiyeceklerden. Ancak bunları güvenilir ve temiz yerlerden yemeye özen göstermelisiniz. Özellikle restoranlarda kredi kartı kullanımının yaygın olmadığını unutmamalısınız.

Angola’da kaldığınız süre boyunca içme suyuna da dikkat etmelisiniz. Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için ülkeye gitmeden önce aşı yaptırmakta fayda var. Angola vahşi hayvan çeşitliliği bakımından da çok zengin. Geziniz sırasında fil, su aygırı, çita, timsah, gergedan ve zebra gibi birçok hayvanı görebilirsiniz. Ülkede kaldığınız süre boyunca çeşit çeşit tropikal meyvelerin mutlaka tadına bakmanız tavsiye ediliyor. Ancak öncesinde içme suyu ile iyice yıkamayı unutmamalısınız.

Kiralayacağınız bir arazi aracıyla çölde ya da ormanda safari yapabilirsiniz. Angola’yı ziyaret edenler için Atlas Okyanusu kıyısındaki geniş ve uzun plajlar da oldukça cezbedici. Bambaşka bir kültürle karşınıza çıkan otantik ülke Angola’ya ulaşım için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Angola Semtleri