Alta Otelleri Ara

En uygun Alta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alta Hakkında

Norveç’in kuzeyinde yer alan Alta, bulunduğu konum nedeniyle neredeyse yıl boyu sert geçen soğuk iklim koşullarıyla biliniyor. Yılın önemli bir bölümünü karlar altında geçiren bu sevimli kasabada yaşam koşullarını etkileyen en önemli faktör de iklim. Genellikle iki katlı inşa edilen müstakil evlerin sıralandığı düzenli caddelerden zaman zaman geyik gibi vahşi hayvanlar da geçiyor. Bu nedenle burada araç kullanırsanız dikkatli olmanızda yarar var.

Bölgenin en ünlü ve neredeyse dünyanın her yerinden ziyaretçileri kendisine çeken yerlerinden biri de tamamen buzdan yapılan otel. Her yıl Aralık ayında inşasına başlanan ve Ocak ayında kapılarını açan bu ilgi çekici otel kış döneminde misafirlerine hizmet veriyor, havaların ısınması ile de bir sonraki yıla kadar sezona ara veriyor. Kuzey ışıkları ile ünlü Alta’da görülmeye değer diğer yerler arasında Alta Kilisesi, Kuzey Işıkları Katedrali ve merkezinde bulunan hem giyim alışverişi yapabileceğiniz hem de bir şeyler yiyip içebileceğiniz alışveriş merkezi var.

Ziyaret için en uygun dönemse tatilden beklentilerinizle doğru orantılı olarak farklılık gösteriyor. Buradan beklentiniz karlar altında geçirilecek bir kış tatiliyse, Ocak-Nisan ayları arasında, daha ılıman ve sıcak bir dönemde gezmekse, Haziran-Temmuz döneminde ziyaret edebilirsiniz.