Aliağa Otelleri Ara

En uygun Aliağa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aliağa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aliağa Hakkında

İzmir şehrine bağlı bir ilçe olan Aliağa, çok gelişmiş bir sanayiye sahip olmasının dışında tarihi ve kültürel güzellikleriyle de ilgi çekiyor. 3000 yıldan uzun bir tarihe sahip olan Aliağa’da görülecek pek çok güzel yer var. Çevresi antik kentlerle çevrili olan Aliağa, tarih sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Aliağa’da ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan Kyme Antik Kenti, M.Ö. 1120’de kurulmuş efsanevi bir kent. Burada yapılan kazılarda pek çok önemli tarihi eser bulundu ve bu eserler ülkemizin önemli müzelerinde sergileniyor. Kyme Antik Kenti’ni gezerken antik hamamlar, evler ve su altına kalmış bir limanın fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bölgedeki başka bir önemli kent olan Myrina Antik Kenti ise Helenistik dönemde Ege kıyılarına kurulan 12 Ailois kentinden biri. Bu kentle ilgili efsaneler arasında ise kenti Amazon kraliçesi olan Myrina’nın kurduğu yer alıyor. Myrina Antik Kenti’nde yapılan kazılarda bulunan bazı eserler günümüzde Louvre Müzesi’nde sergileniyor.

Beton bloklar üzerindeki teraslarla etkileyici manzaralar sunan ve gezerken antik bir stadyum ve tiyatro görebileceğiniz Aigai Antik Kenti; Aliağa’ya 10 dakika uzaklıkta bulunan ve deniz kenarındaki sütunlarıyla ilgi çeken Gryneion Antik Kenti de bölgede keyifle gezeceğiniz diğer antik kentler arasında. Konaklamak için tercih edeceğiniz İzmir otelleri de bu noktalara oldukça yakın.

Aliağa’da tarihi yerlerin dışında Ege’nin muhteşem doğal güzelliklerinin de tadını çıkarabilirsiniz. Su Uçuran Şelalesi, yemyeşil ortamı ve patikalardan görülen muhteşem manzarasıyla hem harika fotoğraflar çekeceğiniz hem de şelale kenarındaki kafelerde çayınızı yudumlayabileceğiniz çok popüler bir yer.

Aliağa Galeri