Alderney Otelleri Ara

En uygun Alderney otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alderney otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alderney Hakkında

Birleşik Krallık’a bağlı bir ada olan Alderney, Fransa’nın kuzey kıyılarında, İngiltere’nin ise güneyinde yer alıyor. Channel Adaları’nın en büyük ikinci adası olarak bilinen Alderney Adası, aynı zamanda bu adalar grubu içinde Fransa sınırlarına en yakın ada olarak üne sahip.

Yaklaşık 2500 kişilik nüfusa sahip adada yaygın olarak İngilizce konuşuluyor. Fransızca ise İngilizce’den sonra en sık kullanılan ikinci dil. Avrupa’nın hareketli merkezlerine çok yakın olmasına karşın son derece sessiz ve sakin yaşamı ile bambaşka bir ortam sunan Alderney’de halk da oldukça sıcakkanlı ve yardımsever.

Adalar grubunun diğer üyeleri gibi ılıman bir iklime sahip olan adada özellikle ilkbahar ve yaz ayları oldukça hareketli geçiyor. Sonbahar ve kış aylarında ise ada biraz daha sakin olsa da bu dönemlerde de farklı güzellikler ziyaretçileri bekliyor. Alderney’e ulaşım da oldukça rahat ve kolay. İngiltere’nin Southampton şehrinden düzenlenen uçak seferleriyle adaya gelebileceğiniz gibi dilerseniz Fransa kıyılarından hareket eden tekneleri de kullanabilirsiniz.

Ziyaretçilerine yeme içme ve aktivite konusunda sayısız seçenek sunan Alderney’de İngiliz ve Fransız mutfaklarına ait tatlar başta olmak üzere çok sayıda farklı lezzeti deneyebilirsiniz. Adada özellikle balıklar ve deniz ürünleri ile birlikte servis edilen salatalar son derece lezzetli.

Özellikle yaz döneminde ziyaret ederseniz Alderney’in göz alıcı plajlarında ve koylarında denize girebilir, güneşlenebilir veya dalış turlarına ve doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Alderney Galeri