Alamos Otelleri

En uygun Alamos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alamos otellerini listele.

Alamos Hakkında

Meksika’nın kuzeybatısında bulunan Alamos, ülkenin 31 eyaletinden biri olan Sonora Eyaleti’nin sınırları içinde yer alıyor. Kuruluşu, misyonerlerin 1630 yılında bölgede bir kilise inşa etmesi sonucu gerçekleşen kent, ilerleyen tarihi süreçte topraklarındaki gümüş madenlerinin keşfedilmesiyle birlikte hızla gelişti. Uzunca bir süre madencilik ve din merkezi olarak tanındı. İspanyol ve Endülüs sömürge döneminde ise o yıllardan bugünlere özenle taşınan pitoresk ve benzersiz bir mimari dokuya sahip oldu.

Alamos, İspanyol kolonyal mirasının dimdik ayakta durduğu ender kentlerden birisi. Ve bu açıdan da sömürge tarihinin en görkemli şehri olarak kabul ediliyor. Alamos, pek çok açıdan Meksika’da ‘özel bir şehir’ konumunda bulunuyor. Şehir 2000 yılında dönemin Meksika Devlet Başkanı Ernesto Zedillo tarafından ‘Ulusal Anıt’ ilan edildi. Sahip olduğu zengin gümüş rezervleri nedeniyle bugün ‘Silver City-Gümüş Şehir’ takma adıyla da anılan Alamos, tarihi zenginliği ve halkının bu mirasa gösterdiği hassasiyet nedeniyle, 2005 yılında ‘Pueblo Magico-Büyülü Şehir’ ünvanını aldı. Kente bu ünvan Meksika Turizm Sekreterliği tarafından verildi. Diğer taraftan Alamos, barındırdığı kuş çeşitliliği ile de adından söz ettiriyor. Kuş gözlemcilerinin cazibe merkezi olan ve UNESCO’nun Biyosfer Rezervler Ağı’nda yer alan Sierra de Alamos-Rio Cuchujaqui Doğal Sit Alanı, 265 farklı kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Kent ‘kuş gözlemciliği’ aktivitesini, bir turizim hareketine çevirmiş durumda. Şehrin en gözde gezi merkezi, sömürge dönemi yapılarının bulunduğu Plaza de Armas. La Purisima Concepcion Kilisesi, La Capalla ve Palacio Municipal gibi kolonyal yapılar Plaza de Armas çevresinde toplanıyor.

Ayrıca Sonora Tarih ve Kültür Müzesi ile şimdilerde bir kültür merkezi olarak hizmet veren La Carcel (Hapishane), kentin diğer dikkat çekici eserleri arasında yer alıyor. Tropikal savan iklim etkilerinin hakim olduğu şehir; yıl boyunca sıcak, kurak, nemli ve ılık atmosfer özelliklerine sahip. Alamos Havaalanı kent merkezine 2,1 km. uzaklıkta bulunuyor.

x