Akgöl Yaylası Yakınındaki Oteller

En uygun Akgöl Yaylası yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akgöl Yaylası yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akgöl Yaylası Hakkında

Karadeniz’in en yeşil noktalarından birisi olan Sinop’un Akgöl Yaylası, bahar aylarında açan çiçekleri ve mis gibi havası ile birçok kişiyi kendisine çekiyor. Özellikle içerisinde bulundurduğu göl ve çevresindeki orman ile dikkati çeken Akgöl Yaylası’nın etrafında herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor. En yakın konaklama alanı Sinop merkezde yer alan otel, hotel, bungalov ve pansiyon konseptinde hizmet veren tesisler olarak göze çarpıyor. Turistlerin genel olarak tercih ettiği otel ve hotel konsepti içerisinde günün yorgunluğunu giderecek spa, sauna gibi hizmetler bulunuyor. Bunun haricinde bazı tesislerde açık veya kapalı havuz seçeneği de yer alıyor. Yine bu konaklama noktalarında yer alan restoranlarda Karadeniz mutfağının birçok lezzetini tadabileceğiniz menüler bulunuyor. Bungalow konseptinde yer alan tesis deniz kıyısında yer alması ile öne çıkıyor. Bu da misafirlerin deniz manzaralı odalarda konaklama şanslarının olduğu anlamına geliyor.

Sinop’un Ayancık ilçesinde konumlanan Akgöl Yaylası, yapısal açıdan Trabzon’daki Uzungöl ve Bolu’daki Abant’a benzetiliyor. Ancak yayla her iki turistik noktaya göre daha az bozulmuş bir doğa harikası olması ile karşımıza çıkıyor. Birçok yabani hayvana ve birbirinden farklı ağaç türlerine ev sahipliği yapan Akgöl Yaylası, özellikle bahar aylarında görülmeye değer manzaralar oluşturuyor. Yaylaya ulaştığınızda göl çevresinde piknik ya da yürüyüş yapabilme imkanına sahipsiniz. Buraya geldiğinizde yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan İnaltı Mağarası’na da uğramak isteyebilirsiniz. Akgöl Yaylası’na Ayancık Yolu’nun 30’uncu kilometresinde yer alan Akgöl sapağına giriş yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Buraya yalnızca özel ya da kiralık araç ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akgöl Yaylası Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Mayıs 917,40 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.