Agia Marina Otelleri Ara

En uygun Agia Marina otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Agia Marina otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Agia Marina Hakkında

Yunanistan’ın popüler tatil kasabası Agia Marina, başkent Atina’dan sadece 13 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Başkentin doğusunda bulunan kasaba adını 17. Yüzyıl’da burada inşa edilen eski şapelden alıyor.

Agia Marina özellikle bahar ve yaz aylarında hem yerli halk hem de yabancı ziyaretçiler arasında oldukça popüler. Bölgede tarihi yerleri görebilir, havalar ısındığında Ege’nin mavi koylarından denize girebilir, farklı su sporlarını deneyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Kasaba mutfağı genellikle deniz ürünleri ve balık ağırlıklı yemeklerden oluşuyor. Üstelik Ege’de yetişen otlarla hazırlanan nefis mezeler de Agia Marina’nın olmazsa olmazlarından. Yaz döneminde kasabaya geldiğinizde eğlenceli gece hayatını deneyimleyebilirsiniz. Akşam saatlerinde canlanmaya başlayan taverna ve gece kulüplerinde popüler şarkıları dinleyerek Yunan tarzı eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Agia Marina’nın mavi bayraklı plajlarında su oldukça sığ. Bu sayede bölge çocuklarıyla birlikte gelen aileler için oldukça ideal. Mayıs ayının ortasından eylülün sonuna kadar rahatlıkla sahil ve koylarda yüzmek mümkün.

Her yıl temmuz ayının on yedisinde Agia Marina Kilisesi’nde kutlamalar yapılıyor. Seyahatinizi yaz ortasında planlayarak tatil yaparken aynı zamanda eğlencenin bir parçası olabilirsiniz. Adeta panayır havasında geçen kutlamalarda bölge halkı büyük kiliseden sahilde bulunan küçük kiliseye doğru yürüyor. Sonunda ise merkezde düzenlenen konserleri dinleyebilirsiniz.

Yaz aylarında bölgede yapılabilecek keyifli aktiviteler arasında hiç kuşkusuz gündoğumu ve günbatımını seyretmek sayılabilir. Akşam hava kararırken denizin ortasında kaybolan büyük kırmızı bir topa benzeyen güneşin manzarası ilham verici. Dolunay zamanına denk gelecek kadar şanslıysanız, yine nefes kesici görüntülere tanık olabilirsiniz.

Genellikle yakınlarda bulunan büyük şehirlerden gelen Yunanlı tatilciler tarafından tercih edilen kasabada tadı damağınızda kalacak Yunan mezelerini deneyebilirsiniz. Tavernalarda ve küçük balıkçılarda tadabileceğiniz taze balıklar, taze çıtırdayan kalamar ve karidesler adeta bir Yunan rüyası yaşatıyor. Yemeklere eşlik eden Yunan rakısı ve şaraplar da yerel lezzetlerin peşine düşenleri hayli mutlu ediyor. 

Altın sarısı kumsallardan denize girmenin dışında Agia Marina’da ATV tipi araçlarla safariye çıkabilir veya bisikletle gezebilirsiniz. Sahiller ayrıca kano, jet-ski ve yelken gibi sporlara oldukça uygun. Kış aylarında veya sonbaharda Agia Marina’ya geldiğinizde ise kalabalık plajlar yerine çok daha sakin ve sessiz bir kasaba ile karşılaşabilirsiniz.