Tokat Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tokat Hakkında

Büyük bölümü Karadeniz Bölgesi’nin sınırlarında yer alan Tokat, daha çok dolmalık yaprağı ve eşsiz doğasıyla ün kazanan bir şehir. Hititler, Persler ve Romalılar tarafından hakimiyet altına alınan kentte gezerken pek çok eski yapıyla karşılaşacaksınız. Üstelik Tokat Türkiye’nin en fazla türbe bulunan şehri gibi hayli enteresan bir unvana sahip. Tarım ve sanayi konusunda son derece gelişmiş yerleşimlerden olan Tokat’ta pek çok üretim tesisi ile fabrika yer alıyor. Domates, şeker pancarı, patates ve fasulye ise Tokat’ta yetiştirilen başlıca tarım ürünlerinden. 

Şehirde gezerken milyonlarca yıl boyunca gerçekleşen doğa olayları sonucunda meydana gelen Ballıca Mağarası’nı görebilirsiniz. Çeşitli uzunluklardaki travertenler ve sütunlardan meydana gelen mağara, Tokat’ın merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta. Şehre Romalılar döneminden miras kalan Sulusaray Antik Kenti ise Karadeniz Bölgesi’nin başlıca antik kalıntılarından biri. Ayrıca tarihi Ali Paşa Camii, Sultan Hamamı, Paşa Hamamı ve Tokat Müzesi gibi şehirde ziyaret edilmeye değer önemli noktalara ev sahipliği yapan Sulusokak Çarşısı’na uğramayı ihmal etmeyin. Selçuklular döneminde Tokat’ta inşa edilen Mahperi Hatun Kervansarayı günümüzde de son derece gösterişli ve göz alıcı bir yapı. Merkeze yaklaşık 70 kilometre mesafedeki Sulusaray Kaplıcaları ise çeşitli hastalıklar için şifa kaynağı olarak biliniyor. Özellikle cilt ile ilgili sorunlara ve romatizmaya iyi geldiği ifade edilen kaplıcada çeşitli konaklama tesisleri ile oteller de mevcut. Jül Sezar tarafından fethedildikten sonra ünlü ‘’Geldim, gördüm, yendim’’ sözünün söylendiği yer olarak bilinen Zil Kalesi, çok eski bir Roma yapısı ve özellikle tarihe ilgisi olanlar için eşi bulunmaz nitelikte.

Anadolu coğrafyası ile Karadeniz’in kesişim noktası üzerinde yer alan Tokat’ta özellikle etli dolma, cevizli çörek, bakla dolması ve Tokat kebabı gibi yemekler hayli popüler. Özel fırınlarda yavaşça pişirilen kebabın malzemeleri de yine bölgeden elde ediliyor. İçerisine biraz da çemen eklenen Tokat tarzı keşkek ise şehirde tadabileceğiniz diğer bir seçenek. Hem Karadeniz hem de Anadolu’nun iç kesimlerine yakın sayılabilecek kentte mutfak kültürü de bu çeşitliliği yansıtıyor. Tokat’a ulaşmak için İzmir, İstanbul veya Ankara’dan şehre direkt olarak uçabilirsiniz. Karayolu ile yolculuğu tercih ettiğinizde ise Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla gelmeniz mümkün. Özellikle yakın sayılabilecek civardaki şehirlerden olan Samsun, Çorum, Ordu, Sivas ve Amasya üzerinden otobüslerle kente hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz.

Tokat Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gültekin Topçam Bulvarı üzerinde Tokat Devlet Hastanesi ve Tokat İl Özel İdaresi yanında bulunan Tokat Terminali, yolcuların hem şehir merkezinde istedikleri noktaya ulaşabilmeleri hem de Tokat'ın ilçelerine ve köylerine kısa sürede gidebilmeleri için birçok ulaşım aracı sağlıyor.

Yolcu Servisleri

20’den fazla yerel ve ulusal otobüs firmasının hizmet verdiği Tokat Terminali’nde seyahat ettiğiniz firmanın size sunacağı ücretsiz yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Her mahalleye uğramayan yolcu servisleri; Orhangazi Caddesi, Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı, İmamlık Caddesi ve Çeçenistan Caddesi gibi pek çok hareketli caddeye uğruyor.

Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri

Her 15 dakikada bir terminalinde bulabileceğiniz belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri ile de Novada Tokat Alışveriş Merkezi, Behzat Bulvarı, Gaziosmanpaşa Stadyumu ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi gibi pek çok noktaya ve Karşıyaka Mahallesi, Esentepe Mahallesi ve Yeşilırmak Mahallesi gibi on binlerce nüfusa sahip birçok mahalleye terminalden rahatlıkla gitme şansınız var.

Minibüsler

Belediye otobüsü bulamadığımız saatlerde minibüslerle de Tokat'ın her mahallesine rahatlıkla gidebilirsiniz. Tokat’ta hemen her sokakta ve mahallede ayrı bir minibüs durağı bulunuyor. Terminal içerisinde kendi peronlarından her yarım saatte bir hareket eder birlik minibüsleri ise 34 km uzaklıktaki Niksar, 57 km uzaklıktaki Zile, 47 km uzaklıktaki Turhal ve 81 km uzaklıktaki Reşadiye gibi pek çok ilçe ve köye yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Tokat Terminali, merkezi bir konumda olduğu için çevresinde ve içerisinde pek çok taksi durağını rahatlıkla bulabilirsiniz. Terminal içerisinde durağını göreceğiniz Otogar Taksi, sizi uygun fiyatlarla şehrin her noktasına götürecektir. İsterseniz taksi durağına 0356 214 0387 numaralı telefonla da ulaşma şansınız var.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tokat Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tokat otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tokat otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tokat otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tokat yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul - Tokat 12 saat , Ankara - Tokat 6 saat 30 dakika , Samsun - Tokat 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Tokat seferleri bulunuyor?
expand_more
Tokat Seyahat, Topçam Turizm, Tokat Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Tokat seferleri düzenliyor.
Tokat Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  31 /Hava Durumu
 • Perşembe
  29 /Hava Durumu
 • Cuma
  30 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  30 /Hava Durumu
 • Pazar
  31 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  11 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Samsun
  3 saat schedule
 • Kocaeli
  10 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less