Tokat Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Tokat Havalimanı Hakkında

Tokat Havalimanı, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Tokat şehrinde konumlanmıştır. 1995 yılında hizmete giren havalimanı, sivil kategorisinde yer alıyor. 2002 yılında hava trafiğine kapanan havalimanı, 2006'nın Nisan ayında tekrar uçuşlara başlamıştır. Havalimanının yurt dışı uçuşu dolayısıyla da dış hatlar terminali bulunmamaktadır.

Tokat Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzaklığı 20 km  olan Tokat Havalimanı'na haftanın belli günlerinde sefer yapılmaktadır. Ulaşımı ise havayolu şirketlerinin servisleri veya özel servislerle gerçekleştirebilir; minibüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Uçak kalkış saatlerine göre düzenlenen otobüs seferleriyle havalimanına ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. İsterseniz de havalimanında bulunan tur şirketleri vasıtasıyla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Bir diğer alternatifse minibüs kullanmak. Tokat-Turhal minibüslerine binerek ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havaalanında bulunan taksilerle ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. Ayrıca havaalanında bulunan firmalardan ‘’VIP Taksi’’ seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu taksiler için şehre gelmeden önce internetten veya telefonla randevu almanız hem size zaman kazandıracak hem de olası aksiliklerin önüne geçecektir.

Araç Kiralama

Tokat Havalimanı’nda araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Havalimanında bulunan firmalardan veya şehir merkezindeki firmalardan aracınızı kiralayabilir, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Tokat’ta sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Özel Araç 

Tokat Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek içinse D180 karayolunu yani Tokat-Amasya yolunu kullanmanız gerekir. 

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Tokat Havalimanı'na Ulaşım

Tokat Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Havalimanına haftanın belli günlerinde sefer yapılmaktadır. Ulaşımı ise havayolu şirketlerinin servisleri veya özel servislerle gerçekleştirebilir; minibüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Havalimanına ulaşmanın en kolay ve en rahat yollarından biridir. ’’Tokat-Havalimanı-Tokat’’ seferleri ile havalimanına rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Ulaşımı sağlamanın diğer bir alternatifi ise şehir merkezinden Tokat-Turhal minibüslerine binmek. Bu alternatifi değerlendirirseniz havalimanına ucuz bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Özel Araç

Tokat Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden havalimanına gitmek içinse D180 karayolunu yani Tokat-Amasya yolunu kullanmanız gerekir.

Tokat havalimanında aracınızı park edebileceğiniz bir otopark da var. Otoparkta aracınızı saatlik ücretlendirmeyle park edebileceğiniz gibi uzun dönemli park edebileceğiniz aylık abonman seçeneği de bulunmakta.

Havalimanı Bilgileri

Tokat Havaalanı’nda sadece yurt içi uçuşları yapılmaktadır. Dış hat terminali ve uçuşu bulunmamaktadır. Sayıları fazla ve çeşitli olmasa da yiyecek ve içecek seçeneklerinin de bulunduğu terminal içerisinde yer alan turizm danışmadan Tokat’la ilgili daha fazla bilgi de edinebilirsiniz.

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Tokat Seyahat Rehberi
Tokat Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
7ºC
4ºC
9ºC
5ºC
2ºC
15ºC
13ºC
17ºC
14ºC
9ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat
Antalya
1 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 10 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
50 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x