Villa de Leyva Otelleri Ara

En uygun Villa de Leyva otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Villa de Leyva otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Villa de Leyva Hakkında

Villa de Leyva, Kolombiya Boyaca bölgesinin bir parçası olan Ricaurte eyaletine bağlı ve başkent Tunja’nın 37 kilometre batısında yer alıyor. Ülkenin en gözde turistik yerlerinden olan Villa de Leyva, aynı zamanda ülkenin en iyi korunmuş sömürge mimarisine de ev sahipliği yapıyor. Öyle ki; tarihi mimarisinin korunması için 1954 tarihinden bu yana ulusal anıt konumunda.

1572 yılında İspanyol askerlerin barınması için kurulan şehrin ana meydanında gezerken donmuş bir tarihin izlerini taşıyan muhteşem koloni yapılarıyla karşılaşıyorsunuz. 16. yüzyıldan kalma Arnavut kaldırımlar, beyaz badanalı evler, ahşap kapılar, koyu yeşile boyalı pencereler, pişmiş toprak kiremitten çatılarla İspanyol tarzında eski bir çağın ruhunu taşıyan Plaza Mayor denilen bu meydan, kapladığı 14.000 metrekare alanla Kolombiya’nın da en büyük meydanı konumunda.

Kentte gezilecek yerler arasında Amerika’nın en eski uygarlıklarından olan Muisca medeniyetinden kalma ayakta duran 109 taş mezar görebileceğiniz El Infiernito, 8 kilometre uzağındaki yürüyüş ve doğa keşiflerine açık Iguaque Milli Parkı ve muhteşem tarihi yapılar bulunuyor. Katedral, Carmen Kilisesi, San Agustin Manastırı, Antonio Narino Müzesi ve dini Barok mimarisi ile hayranlık uyandıran Iglesia Parroquial da kent gezi rotasında en parlayan yerlerden.

Ilıman bir iklime sahip Villa de Leyva mimari dokusunun yanında kırsal alanlar ve büyük bir gölden oluşuyor. Yarı çöl toprak yapısının kaynağı ise sömürgecilik döneminde İspanyolların zeytin ve okaliptüs ekerek toprağı kurutması. Dinamik, canlı ve festivali bol şehirlerden olan Villa de Leyva’da kasım ayında lezzetli yemekler tadacağınız yemek festivali, temmuzda caz festivali, ağustos ayında ise uçurtma şenliği yapılıyor. Geleneksel havasını seveceğiniz şehirde yürüyüş, binicilik gibi spor aktivitelerde de bulunabiliyorsunuz.

Villa de Leyva’ya en yakın havaalanı Bogata’da bulunuyor. Havaalanından şehre, araç kiralayarak veya tren, otobüs, taksi gibi ulaşım araçlarıyla gelebiliyorsunuz.