Torbalı Otelleri

En uygun Torbalı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Torbalı otellerini listele.

Torbalı Hakkında

İzmir şehir merkezinden 45 km uzaklıkta konumlanan Torbalı, İzmir’in Gaziemir ilçesi ile Selçuk arasında yer alıyor. İzmir’in en büyük fabrikaları ve sanayi tesislerinin bulunduğu Torbalı için şehrin sanayi merkezi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca antik kent kalıntılarıyla da daha çok kültür turizmine hitap eden bir yer. Torbalı ilçe merkezine 24 km mesafede bulunan Dağtekke Köyü’nün şifalı sularından içebilir ve köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Yeniköy Mahallesi’ndeki Askerlik Şubesi’nin yanında bulunan Abdülhamit Evi ve Hipodrom’u ziyaret edebilir veya Torbalı’dan 15 dakikada ulaşabileceğiniz Ayrıncılar Suyunbaşı’nda piknik yapaiblirsiniz. Konaklama olarak birden çok alternatif sunan Torbalı’da şehir oteli, pansiyon ve öğretmenevleri bulunuyor.

Torbalı ilçe merkezinden 11 km uzaklıktaki Metropolis Antik Kenti’nde zamanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Antik kentin güneyinde bulunan meşhur tiyatronun tarihi Milattan Önce 2. yüzyıla kadar uzanıyor. Yine antik kent sınırları içerisinde yer alan Akropol ve etrafındaki surlar, o dönemde toplantılar ve etkinliklerin düzenlendiği Stoa, antik kentin meclisi olan Bouleuterion, Helestik dönemde inşa edilen kale, Teras Evler ve Hamam da mutlaka görülmeye değer. Birden çok anıtsal yapının bulunduğu antik kent ve çevresini gezmeden Torbalı’dan ayrılmayın.

Torbalı’ya hava yoluyla ulaşmak isteyenler İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Adnan Menderes Havalimanı’nı tercih edebilir. Havalimanından Torbalı’ya en kısa sürede gitmek içinse havalimanı geliş terminalinin hemen dışında bulunan İzban durağına gitmeniz gerekiyor. Aktarma yapmadan yarım saat içinde İzban ile Torbalı’ya ulaşabilirsiniz. Otobüsle İzmir’e ulaşacaklar ise Yeni Garaj’dan Semt Garajı’na servisle ulaştıktan sonra İzmir-Torbalı dolmuşuna binebilirler. 

Torbalı Galeri

x