Silvaplana Otelleri Ara

En uygun Silvaplana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Silvaplana otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Silvaplana Hakkında

İsviçre’nin en popüler tatil beldelerinden Silvaplana, Engadin Vadisi’nde ve dağlarla kaplı panoramik bir alanda bulunuyor. St. Moritz kasabasının 5 kilometre yakınında yer alan belde, Silvaplana Gölü ile Champfer Gölü arasında köprü gibi uzanan iki bölümden oluşuyor. Bozulmamış bir doğa ve muhteşem göl manzaralarıyla hem ruhsal terapi hem de bedensel aktivite açısından uluslararası bir tatil destinasyonu olan Silvaplana her mevsim yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

Merkezinde bulunan eski binaları ve küçük sokakları ile bir dağ kartpostalı gibi duran Silvaplana’nın deniz seviyesinden yüksekliği 1815 metre. Kentin merkezinin şirin atmosferini keşfettikten sonra kayak yapmak isterseniz doğu kesiminde bulunan Surlej’e gitmeniz gerekiyor. Surlej toplam uzunluğu 350 kilometreyi bulan 130 kayak pistine ve teleferik ağına sahip olup, ihtişamlı Corvatsch Buzulu’na buradan ulaşabiliyorsunuz. 1728 metrelik dikey iniş pistinin bulunduğu beldede 180 kilometre uzunluğunda kros kayak pisti, 18 telesiyej ve 30 yüzey asansörü var. Corvaetsch’ın ışıklandırılan alt yamaçlarıyla geceleri de rüya gibi görünen beldede sadece kayak değil, kış yürüyüşleri ve kamp yapabiliyor, bölgenin donmuş göllerinde paten kayabiliyorsunuz.   

Göl platosu ve dağ çamı ormanlarıyla kaplı doğal parkurlar beldede yürüyüş için en ideal yerleri oluşturuyor. En fotojenik manzarayı ise etkileyici dağ panoramasına ve Doğu Alpler’in en yüksek dağ istasyonuna sahip Corvatsch’de görebiliyorsunuz. Yaşamının son beş yılını Engadin’de geçiren ünlü ressam Giovanni Segantini’ye adanmış  Segantine Müzesi beldenin en önemli sanat noktası olup, yıl boyunca pek çok etkinlik ve festivalle karşılaşabiliyorsunuz. Ocak ve şubat aylarında dünyanın en iyi snowboardcularının yarıştığı serbest stil yarışması, ağustosta rüzgar sörfü ve bisiklet müsabakası kaçırılmaması gereken Silvaplana etkinliklerinden. Hem kayak pistleri, hem de snowboard da uzun bir mevsim yaşayan belde spor tutkunları için de adeta bir cennet.

Silvaplana’ya en yakın havaalanı 203 kilometrelik mesafede Zürih’te bulunuyor. Tren, otobüs, taksi veya araç kiralama seçeneklerinden biriyle şehre yaklaşık 3 saatte ulaşabiliyorsunuz.