Mexicali Otelleri Ara

En uygun Mexicali otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mexicali otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mexicali Hakkında

Aynı zamanda Chicali olarak da bilinen Mexicali, Meksika'nın Baja California eyaletinin başkenti ve Latin Amerika'nın en kuzey şehridir. Kaliforniya'daki Calexico sınırının hemen karşısında yer alan Mexicali; küçük bir sınır kasabasından, Meksika’da yaşam standardı en yüksek modern bir şehre evrilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri'ne olan yakınlığı ise Mexicali'yi özellikle günlük turlar için çok popüler bir turizm merkezi haline getirir.

Kozmopolit bir şehir olan Mexicali’de, Kızılderililer, Amerikalılar ve Çinliler yerel nüfusu oluşturuyor. Esasen bir iş ve sanayi şehri olan Mexicali, son yıllarda turistlerin de yoğun ilgisini çeken, popüler bir destinasyondur. Meksika'nın ilk ve en eski Çin derneklerinden biri olan Asociacón China de Mexicali, Avenida Benito Juárez'in Altamirano ile kesişme noktasında bulunuyor. Çinli göçmenlerin portrelerini inceleyebilir, Meksika’nın Çin mirasını görebilirsiniz.

Mexica'nın en eski katedrali Catedral de Ntra. Sra. de Guadalupe’nin etkileyici yapısını inceleyebilir, civardaki kafe ve restoranlarda mola verebilirsiniz. Müze severler için birçok müze gezisi düzenlenebilecek Mexicali’de; çocuklarınızla birlikte ziyaret edebileceğiniz Museo Interactivo Sol del Niño ilk durağınız olabilir. İnteraktif Bilim, Teknoloji, Sanat ve Çevre merkezi’nde, birlikte çok eğlenebilirsiniz.Teatro del Estado, tüm yıl boyunca tiyatro ve müzikal sunumlara ev sahipliği yapıyor. Casa de la Cultura, şehrin kültür merkezi olarak çalışan, sürekli konser, sergi ve konferanslar sunan güzel bir şehir merkezidir. Buradaki etkinliklerden herhangi birini kendiniz için seçebilirsiniz. Son olarak, Instituto de Investigaciones Culturales - Museo UABC, modern ve çağdaş sanatı, çoğunlukla yerel öğrencilerin ve ülkenin dört bir yanından gelen genç Meksikalı sanatçıların çalışmalarını gösteren modern bir mekandır.

Mexicali’nin hem en büyük parkı, hem hayvanat bahçesi olan Bosque y Zoologico de la Ciudad’a bir gününüzü ayırarak, piknik yapabilir, yürüyüş rotalarına girebilir, hayvanat bahçesinde güzel zaman geçirebilirsiniz. Meksika'nın en büyük Çin mahallesi olan La Chinesca'da yüzlerce Çin yemeği restoranından birinde, mutlaka Çin yemeği yemelisiniz. Bonus olarak, bir zamanlar yasadışı genelevlerin ve kumarhanelerin yer aldığı, yeraltındaki tünelleri ve odaları göreceğiniz bir tura katılabilirsiniz. Mexicali’nin bir başka gastronomik zenginliği ise el yapımı biradır. Ülke çapındaki en prestijli bira fabrikalarına ev sahipliği yapan bölgede mutlaka, Cucapá Imperial Stout denemelisiniz.

Mexicali’nin doğal güzelliklerini keşfetmek için Cañón de Guadalupe bölgesine bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu güzel kanyonda vadide yürüyüşlere çıkabilir, doğal kaplıcalarında yüzebilir, mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Laguna Salada’nın beyaz kumları ve lagünleri arasında güzel zaman geçirebilir, yürüyüş rotalarına girebilirsiniz.

Macera arayan doğa severler içinse, sandboardingi önerebiliriz. Los Algodones’in beyaz ince kum tepeleri üzerinde, güzel manzaralar eşliğinde spor yapabilirsiniz. Mart ayı boyunca Cuervitos kum tepeleri "Baja Sandboard” gibi uluslararası şampiyonalar için de resmi mekan oluyor. Şampiyona dönemde burada olursanız, mutlaka izlemelisiniz. Kendinizi biraz daha zorlamak isterseniz, Guadalupe Kanyonu zorlu tırmanışlar, çarpıcı yürüyüş parkurları, dağ bisikleti, arkeolojik turlar ve rahatlatıcı kaplıcaları ile tam olarak “Çölde Vaha” deneyimi sunuyor.

Geleneksel Çin lezzetleriyle harmanlanmış, yerel meksika lezzetleri tadacağınız Mexicali’de aynı zamanda dünya mutfağından özel tatlar da deneyebilirsiniz. “Güneşi ele geçiren şehir" olarak bilinen Mexicali, yaz aylarında rekor çöl sıcaklıklarına ulaşıyor. Dolayısıyla Mexicali’ye seyahat için en uygun dönem; Mayıs sonu - Temmuz ortası ile Ağustos ortası - Ekim ayı başlarıdır. Böylece yaz sıcaklarından biraz olsun korunurken, sıcak havanın tadını çıkarabilirsiniz.