Koh Samui Otelleri Ara

En uygun Koh Samui otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Koh Samui otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Koh Samui Hakkında

Palmiye ve Hindistan cevizi cenneti niteliğindeki Koh Samui; Phuket ve Phi Phi adalarıyla birlikte adı turizmde en çok ön plana çıkan Tayland adasıdır. Yeşil doğası ve mavi beyaz plajları ile Tayland Körfezi’nin güneyinde yer almaktadır. Başkenti Na Tohn şehridir. Tayland ana topraklarına 15 km. mesafede bulunan ada, barındırdığı SPA, detox ve yoga merkezleriyle, sağlık turizmi açısından da ülkenin en önemli adreslerinden birisidir.

Tayland’ın yeni favori adası olarak dünya turizmine lanse edelen Koh Samui Adası, İngiliz Forbes Dergisi’nin sunduğu ‘Dünyanın En Romantik Adaları’ listesinde üst sıralarda yer almıştır. Özellikle yılın belirli zamanlarında yapılan Full Moon partileri, ada turizminin en dikkat çekici etkinliği olarak öne çıkmaktadır. Koh Samui’de binalar, adadaki Hindistan cevizi ve palmiye ağaçlarının boyunu geçmeyecek yükseklikte inşa edilmiştir. Bu bakımdan ada dokusu ve doğal görünüm özenle korunmakta ve bu konuda sıkı tedbirler alınmaktadır.

Koh Samui’nin en turistik ve popüler bölgeleri Chaweng ,Lamai ve Bophut plajlarıdır. Ada; safari, şnorkel ve tüplü dalış etkinliklerinin en ideal zenginliğine sahiptir ve geleneksel Tayland Tıbbı’nın vazgeçilmezi olan Thai Masajı’nın anavatanıdır. Ang Thong Ulusal Deniz Parkı, Hin Ta ve Hin Yai kayalıkları, Plai Laem Tapınağı, Büyük Buddha Tapınağı, Secret Buddha Garden, Fisherman’s Village, Na Muang Şelalesi, Mumyalanmış Keşiş Tapınağı (Wat Khunaram), Akvaryum ve Kaplan Hayvanat Bahçesi adanın turistik gezi duraklarıdır. Tropikal iklimin hakim olduğu Koh Samui, Nisan ve Kasım ayları arasında etkili muson yağmurlarına sahne olmaktadır. Koh Samui Havaalanı, adanın en popüler tatil merkezi olan Chaweng’in 2 km. kuzeyindedir.

Koh Samui Galeri

Koh Samui Semtleri