Basel Otelleri Ara

En uygun Basel otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Basel otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Basel Hakkında

İsviçre’nin Fransa ve Almanya sınırında yer alan şehri olan Basel, bu kültürlerin de etkilerinin görüldüğü kozmopolit bir kenttir. Yaklaşık 200 bine yakın nüfusu bulunan Basel, Zürih ve Cenevre’den sonra İsviçre’nin 3. büyük kentidir. Ren nehrinin içinden geçtiği Basel, köprülerle birbirine bağlanır.

Çok sayıda uluslararası fuara ev sahipliği yapan Basel, aynı zamanda uluslararası bir çok firmanın da yönetim merkezlerinin bulunduğu bir şehirdir. Kentte Kleinbasel Bölgesi, Katedral, Grossbasel Bölgesi, Münster Katedrali, Mittlere Rheinbrücke Köprüsü, Tinguely Çeşmesi, Antik Eserler Müzesi, Cartoonmeseum Basel (Karikatür Müzesi) gibi yerler gezilebilir.

Basel’i en keyifli ve en kolay bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz. Yine nehir üzerinde feribot gezintisi, Black Forest (Siyah Orman) ve eski şehri gezintisi yapmak keyifli olacaktır. Basel’de kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer, yazlar ise çok sıcak geçmez. Yazın hava sıcaklığı ortalaması 23-26 derece dolaylarındadır.

Kışın ise genelde sıfırın altındadır. Gezmek için en ideal zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kentte ünlü şık ve dünya mutfağından çok sayıda restoran örnekleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda Türk restoranı da vardır. Yeme içme konusunda çok sıkıntı yaşamazsınız.

Basel aynı zamanda kış sporları konusunda da çok çeşitli seçenekler sunar. Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı, iki ülke yani Fransa ve İsviçre tarafından ortaklaşa işletilen dünyanın sayılı havaalanlarından birisidir. Havaalanı Fransız topraklarında bulunsa da gümrük alanı İsviçre topraklarında yer alır. Buradan her iki ülkeye de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Basel Galeri

Basel Şehir Rehberi