Banja Luka Otelleri Ara

En uygun Banja Luka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Banja Luka otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Banja Luka Hakkında

Bosna Hersek’te Sırp Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve idare merkezidir. Bosna savaşından sonra şehirdeki Boşnak ve Hırvat nüfusu göç etmiş, yerine Sırplar yerleşmiştir. Nüfus çoğunluğu Sırplara geçmiştir. Banja Luka geniş ve ağaçlarla kaplı caddeleriyle, doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir, aynı zamanda Bosna Hersek’in de başkent Saraybosna’dan sonra en büyük kentidir. Vrbas Nehri etrafına konumlanmıştır. Parkları, bahçeleri ve ağaçlıklı bulvarları görülmeye değerdir. Şehirde çok sayıda manastır, cami ve kilise vardır.

Turistik oteller genelde nehir kenarındadır. Doğa sporları için güzel imkanlar sunar. Bosna savaşına dair eserlerin sergilendiği müzeler vardır. Alternatif spor yapmak isteyenler için güzel fırsatlar sunar. Şehrin en hareketli yerleri Gospodska Caddesi üzerinde toplanmıştır. Hava güzelse kafeler restoranlar masalarını dışarı kurar. Eğlence mekanları barlar buradadır. Alışveriş için de bu cadde ve çevresindeki mağazaları tercih edebilirsiniz. Rafting severler için Vrbas Nehri’ndeki turlara katılabilir. Yeme içme konusunda yabancılık çekmezsiniz. Boşnak ve Sırp mutfağı Türk damak tadına uygun lezzetler sunar. Hamur işleri, köfteler ve mezeler lezzetli gelecektir.

Banja Luka Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Belgrad, Viyana, Ljubljana, Kopenhag gibi şehirlere seferler yapılmaktadır. Şehirde kışlar soğuk yazlar ise sıcak geçer. Kışın ortalama sıcaklıklar 0 derece ve biraz üzerindedir yazın ise 25-27 derece ortalama sıcaklık görülür. Bahar ayları ise çok sıcak geçmez. Gezmek için yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Banja Luka Galeri