Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Ferit Melen Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Ferit Melen Havalimanı Hakkında

Ferit Melen Havalimanı, dünyanın en büyük sodalı gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü'ne ev sahipliği yapan Van şehrinde bulunuyor. Van'ın sınırları içerisinde konumlanmış havalimanı ile şehir merkezi arası 5 kilometredir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce işletilen ve sivil statüde hizmet veren Ferit Melek Havalimanı, 1943 yılında faaliyete geçmiştir. İç hat ve dış hat uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havalimanında bir terminal binası bulunuyor. Ferit Melen Havalimanı, 1993 yılında Hudut Kapısı ilan edilmiştir.

Ferit Melen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezine ulaşım taksi, minibüs veya belediye otobüsleri ile sağlanıyor.

Ayrıca havaalanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Taksi

Şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri taksiye binmek. Havalimanı ile şehir merkezi arası uzak bir mesafe olmadığı için bu seçenek cazip hale geliyor.

Belediye Otobüsü

Bir başka seçenekte belediye otobüslerine binmek. Terminal binasına 300 metre uzaklıkta olan otobüs durağından şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz.

Minibüs

Ulaşımı sağlamanın bir diğer alternatifi olan minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ancak bunun için biraz yürümeyi göze almanız gerekiyor.

Terminale 900 metre uzaklıkta olan minibüs yolundan ‘’İskele’’ minibüslerine binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan Avis, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kiralayacağınız aracı şehre gelmeden önce internetten veya telefonla ayırtmak size hem zaman kazandıracak hem de olası aksiliklerin önüne geçecektir.

03/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Ferit Melen Havalimanı'na Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanına ulaşım ise taksi, minibüs veya belediye otobüsleri ile sağlanıyor.

Ayrıca araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak havalimanına ulaşmanız da mümkün.

Belediye Otobüsü

Şehir merkezinden hareket eden halk otobüsleri ile havalimanına ulaşmak çok kolay. Bu ulaşım şekli daha ucuzdur hem de hızlıdır.

Minibüs

Minibüste değerlendirilebilecek bir başka seçenektir. Şehir merkezinden hareket eden minibüslerle rahatlıkla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ancak bu seçeneği değerlendirecekseniz yükünüzün hafif olmasına dikkat edin. Çünkü minibüsler sizi terminale kadar getirmiyor. Terminale 900 metre uzaklıkta bırakıyor.

Özel Araç

Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biridir. Van şehir merkezi ile havalimanı arası 5 km’dir. Şehir merkezinden havalimanına D300 karayolunu kullanarak gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Van Ferit Melen Havalimanı yurt dışı uçuşlarına kapalıdır. Sadece yurt içi uçuşları yapılmaktadır. Bazı havayolu şirketleri tarafından haftanın belli günleri şehirlerarası düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Türkiye’de ilk uyduyla iniş sistemi bu havalimanında kurulmuştur.

03/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Van Seyahat Rehberi
Van Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
0ºC
-3ºC
-1ºC
-1ºC
-2ºC
6ºC
8ºC
6ºC
8ºC
11ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
1 saat 50 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
1 saat 20 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x