Uşak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Uşak Hakkında

İç Anadolu ile Ege Bölgesi’ni buluşturan nokta üzerinde kurulan Uşak, Anadolu'nun kültür mozaiğinde hayli önemli bir yere sahip. Hititler, Bergama Krallığı ve Roma İmparatorluğu gibi çok farklı uygarlıkların etkisinde kalan şehir, aynı zamanda parayı icat eden Lidyalılar tarafından da bir süre yönetildi. Evliya Çelebi'nin meşhur eseri Seyahatname’de çokça adı geçen Uşak günümüzde de geçmişten gelen değerlerini halen büyük oranda koruyor. Şehrin adının nereden kaynaklandığı ise halen tam olarak bilinmiyor. 1800’lü yılların sonlarına doğru çıkan yangın sırasında büyük hasar gören şehir bu dönemde önemli kültür varlıklarından bazılarını kaybetti. Buna karşılık Uşak'ta halen görülebilecek pek çok tarihi ve doğal zenginlik mevcut. Şehrin varlıklı ailelerinden biri tarafından yaptırılan eski konak günümüzde Atatürk ve Etnografya Müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. İki kattan oluşan müzede eski dönemlerde Uşak ve civarında süregelen yaşama dair bazı ipuçlarına rastlamanız mümkün. Yöresel kıyafetler ve eski silahların sergilendiği müzede Atatürk tarafından kullanılan bazı giysilere de rastlamanız mümkün.

Özellikle eski dönemlerde ticaret amacıyla gelen pek çok ziyaretçiyi ağırlayan Uşak'ta tarihi Paşa Hanı’nı görmeyi ihmal etmeyin. Üstelik eski hanın şimdilerde otel olarak kullanılan üst katında konaklayarak şehrin tarihine daha yakından şahitlik edebilirsiniz. Özellikle Banaz ilçesi ve civarında toplanan kaplıcalar ise Uşak'ta tarihi olduğu kadar sağlığa yararlı bir tatil yapmak isteyenlerin gözdesi. Pek çok solunum ve eklem rahatsızlığında tedavi amacıyla kullanılan kaplıcaların civarında dilerseniz konaklayabilir, bu sayede bölgede daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Sıcak ve soğuk sular olmak üzere iki farklı bölümden meydana gelen Uşak kaplıcalarına kentin merkezinden toplu taşıma ile ulaşma olanağınız var.

Günümüzde Anadolu'nun pek çok şehrinde yaygın olan tarhana çorbası ile meşhur Uşak'ta muhakkak tatmanız gereken bazı lezzetler var. Özellikle Ulubey ve civarında çokça tüketilen döndürme böreğini Uşak'ta tadılacaklar listenize alabilirsiniz. Ispanak ve peynir ile hazırlanan börek yörede o kadar fazla seviliyor ki pek çok espriye de konu oluyor. İsmini içerisinde hazırlandığı kaptan alan demir tatlısı ise yemeğin ardından ağzınızı tatlandırmak için deneyebileceğiniz enfes bir seçenek. Türkiye'nin neredeyse her şehrinden Uşak’a direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Eğer hava yolu ile seyahati tercih ediyorsanız da şehrin sınır komşusu Kütahya'ya uçabilirsiniz.

Uşak Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bölgenin önemli ulaşım merkezleri arasında sayılan Uşak Otobüs Terminali’nden kent merkezine gün boyunca çalışan minibüslerle yolculuk yapmak mümkün. Ayrıca isterseniz terminalin önünden taksiye binebilir veya otobüs firmalarının ücretsiz şekilde hizmet sunan servis araçlarından yararlanabilirsiniz. Terminalden civarda bulunan yerleşim alanlarına yürümek ise özellikle bavulu az olan yolcular için bir başka ideal seçenek. 

Taksi 

Uşak Terminali’nde yer alan taksi durağı, yolculara her zaman bu rahat araçları kullanma kolaylığı sağlıyor. Kentin terminalinden taksiye bindiğinizde gideceğiniz noktanın uzaklığına bağlı olarak 5-20 dakika içinde varış noktanıza ulaşma fırsatı bulabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Otobüs terminalinde yıl boyunca servisler hizmet veriyor. Böylece bavullarınızla birlikte ücretsiz olarak merkeze getiren bu araçlardan yararlanabilirsiniz. Uşak Terminali’nde yer alan servis kalkış noktalarına gelerek ulaşmak istediğiniz yerin yakınlarından geçen araca binebilirsiniz.  

Minibüs  

Minibüsler, Uşak Otobüs Terminali ile merkez arasında yapılan yolculuklarda sıkça tercih ediliyor. Bilet almaya gerek kalmadan, doğrudan binebileceğiniz araçlarla yaklaşık 20 dakikada merkeze gelmek mümkün. Üstelik terminalden kalkan bazı minibüslerle çevrede yer alan ilçelere de seyahat edebileceğinizi hatırlatalım. 

Otobüs

Terminalden kalkan otobüsler, kent merkezinin yakınlarında bulunan Uşak’a bağlı yerleşimlere ulaşımda tercih ediliyor. Dönem veya mevsim farkı olmadan tüm sene hizmet veren otobüslerin yolculuk süresi ve ücreti ise tercih edilen rotaya göre değişiyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Uşak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Uşak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Uşak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Uşak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Uşak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Uşak 8 saat , İzmir - Uşak 3 saat , Ankara - Uşak 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Uşak seferleri bulunuyor?
expand_more
Anadolu Turizm, Buzlu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Uşak seferleri düzenliyor.
Uşak Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  14 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  15 /Hava Durumu
 • Salı
  15 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  16 /Hava Durumu
 • Perşembe
  18 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  4 saat schedule
 • Trabzon
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less