Kış gelince kültür turlarını, şehir gezilerini ya da tarihi seyahatleri ister istemez rafa kaldırıyoruz. İlkbaharı beklemek zorunda hissediyoruz. Ancak kara kışın soğuna rağmen sizi ısıtacak, şifa dağıtacak kaplıca tatili de yapabilirsiniz. İnanın bir kaç gün şifalı sularda yüzmek, masaj yaptırmak otellerin konforundan faydalanmak iyi gelecektir. Sizlere bir kaç yer önerim olacak.

İçindekiler

Afyon – Kütahya

Afyon Kütahya bölgesi son yıllarda kaplıca turizmi denince akla ilk gelen yer. Ve burada çok güzel büyük konforlu oteller yapıldı. Güral, Oruçoğlu, Anemon, Sandıklı, İkbal gibi çok güzel bir çoğu 5 yıldızlı kaplıca otelleri var. Üstelik artık Zafer Havalimanı’na uçarak kolayca da gidebilirsiniz. Hem suları çok şifalı hem de otellerin çok konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Zafer Havalimanı uçak bileti fiyatlarına göz atmak için tıklayın...

Çeşme

Çeşme Ilıca, kaplıca turizminde son yıllarda popüler olmaya başladı. Denizin içinden çıkan bu şifalı sular size iyi gelecektir. Altınyunus, Ilıca Hotel, Radisson Blue ve Sheraton gibi İzmir Çeşme otellerinin kaplıca imkanları var. Hava güzelse Çeşme Marina, Alaçatı ve hatta Urla’yı da gezebilirsiniz. Böylece hem kaplıca keyfi yapıp hem de deniz manzarası seyredebilirsiniz. İzmir uçak bileti sayfamızdan bilet fiyatlarını kontrol edip dilerseniz satın alabilirsiniz.

Yalova

Yalova İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi şehirlerden gidecekler için en yakın yer. Türkiye’nin aynı zamanda en eski kaplıca bölgesi. Atatürk bir dönemler Prag’a yakın Karlovy Vary şehrinde kalıp tedavi görmüş. Daha sonra Türkiye’de böyle kaplıca bölgesi olmasını istemiş. O zamanlar onun emriyle yapılmış bir köşke ve eski oteller var. Günümüzde bölgeye yeni kaplıca otelleri de eklendi. Yalova otellerine göz atmak için tıklayın...

Edremit-Kaz Dağları

Çanakkale’den Ayvalık’a kadar uzanan bölgede Küçükkuyu, Kaz Dağları ve Güre’de kaplıca otelleri bulunuyor. İster tam olarak Kaz Dağları’nda yer alan bir otel tercih edin, isterseniz deniz kıyısı. Bu bölgenin hem havası güzel hem de kaplıca suyu. Boş kalan vakitlerinizde Çanakkale ve Ayvalık’ın tarihi yerlerini gezebilirsiniz.

Ankara Kızılcahamam

Ankaralılar için de Kızılcahamam'ı önerebiliriz. Şifalı sularıyla ünlü bu bölgede çok sayıda küçük büyük oteller pansiyonlar var. 80 derece sıcaklıktaki bu sular yüzyıllar boyu insanların şifa aradığı bir yer olmuş. Bu bölgenin ayrıca sodası da meşhur. Ankara'ya uzaklığı 80 km. Hemen yakınında yürüyüş yapmak ya da doğayla baş başa kalmak isteyenler için milli park da mevcut.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1545 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar