Kütahya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kütahya Hakkında

Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde kurulan Kütahya, 600 bine yaklaşan nüfusuyla bölgenin önde gelen yerleşimleri arasında. Hisarcık, Tavşanlı, Dumlupınar ve Gediz gibi ilçelerden meydana gelen şehirde binlerce yıldır kesintisiz şekilde yaşam sürüyor. Bir dönem Hititler, Lidyalılar ve Romalılar tarafından yönetilen Kütahya, tarihte Anadolu Selçukluları döneminde uzun süre taht kavgalarına sahne oldu. Şehirde Osmanlı hakimiyetinin başlamasıyla birlikte ise özellikle mimari alanında büyük bir gelişim yaşandı. Bu dönemde Kütahya’da camiler, çeşmeler ve medreseler gibi pek çok eser inşa edildi.

Ziyaretçilerine şifa dağıtan kaplıcalarıyla popülerlik kazanan Kütahya’da rahatlıkla gezebilmek için birkaç gününüzü şehre ayırmanızda fayda var. Frigyalılar döneminden günümüze ulaşan Frig Vadisi, özellikle trekking ile ilgilenenler için harika bir ziyaret noktası. Ülkenin en uzun yürüyüş parkurlarından birine ev sahipliği yapan vadiye Kütahya’nın merkezinden araçla yaklaşık yarım saat içinde gelebilirsiniz. Ayrıca bölgedeki antik kentleri gezerek eski tapınakları ve tiyatroları görebilir, eğer dilerseniz Domaniç ormanlarının yemyeşil atmosferinde piknik yaparak doğaya karışabilirsiniz. Üzeri tamamen çini ile kaplanan ve bu sayede ismini alan Çinili Camii, şehrin muhteşem yapılarından yalnızca bir diğeri. Göz kamaştırıcı işçiliğin eseri olan camide seramikleri inceleyerek fotoğraf çekebilirsiniz. Çini sanatının hayranlık uyandıran diğer örneklerini ise şehir merkezindeki Kütahya Çini Müzesi’nde görerek etkilenebilirsiniz.

Hisar Tepesi üzerinde inşa edilen ve Bizanslılar tarafından eklenen surlarıyla genişleyen Kütahya Kalesi, şehirde muhakkak ziyaret edilmeli. Yoncalı kaplıcalarına geldiğinizde ise hem kış hem de yaz aylarında çeşitli eklem rahatsızlıkları ile dolaşım problemleri başta olmak üzere pek çok hastalığınıza şifa bulabilirsiniz. Eskişehir, Afyonkarahisar ve Isparta gibi şehirlere hayli yakın sayılan Kütahya’ya bu yerlerden ulaşım genellikle otobüsle sağlanıyor. Şehir merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Zafer Havalimanı ise İstanbul ve Kütahya arasındaki uçuşlarıyla yolcularına hizmet veriyor. Eğer Ankara’dan veya İzmir’den Kütahya’ya gelmeyi planlıyorsanız, yine otobüsler sayesinde yaklaşık birkaç saat içinde şehre ulaşabilmeniz mümkün.

Şehir Merkezinden Kütahya Terminali’ne Ulaşım

Dünyaca ünlü porselenleriyle bilinen Kütahya’da şehirler arası otobüs terminali kentin merkezine hayli yakın konumlanıyor. Bu sayede minibüsleri veya belediye otobüslerini kullanarak merkezden Türkiye’nin çeşitli noktalarına seferler düzenlenen terminale erişebilirsiniz. İçerisinde restoran, otobüs peronları ve otopark gibi alanlar bulunan terminale ayrıca taksiyle yolculuk mümkün. 

Servis Aracı  

Kütahya’dan sefer düzenleyen pek çok otobüs şirketi yolcularına servisler aracılığıyla terminale ulaşma imkanı sağlıyor. Dumlupınar, Hisarcık, Emet ve Gediz gibi şehir merkezine yayılan farklı noktalardan bineceğiniz araçlar sayesinde Kütahya Terminali’ne birkaç dakikada gelme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik taksi veya minibüslerin aksine seyahat şirketlerinin servislerine ücret ödemenize gerek yok. 

Minibüs   

Kütahya’da oldukça yaygın bir minibüs ağı mevcut ve bu araçlarla merkez ile terminal arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Son derece uygun ücretleri ile öne çıkan minibüslerin durakları kentin farklı yerlerinde karşınıza çıkacak. Buralardan bineceğiniz pratik araçlarla ortalama 10 dakikada Kütahya Otobüs Terminali’nin giriş kapısına erişebilirsiniz. 

Taksi

Kütahya Otobüs Terminali’ne daha hızlı gelmek adına şehir içinde dilediğiniz noktaya taksi çağırabilirsiniz. Ücretleri gidilen mesafeye göre belirlenen araçların geniş koltukları ve bagajları sayesinde yolculuk son derece rahat. Üstelik taksinizi otobüs kalkış saatine uygun olarak önceden çağırdığınızda fazla zaman kaybetmeden yola koyulma şansı bulabilirsiniz. 

Otobüs  

Kütahya şehir içi ulaşımda genel olarak otobüsler sıklıkla tercih ediliyor. Uygun fiyatlı ve kısmen hızlı sayılan bu araçlardan terminale yapacağınız yolculuk esnasında faydalanabilirsiniz. Kütahya kent içi otobüsleri için gerekli bileti ise satış noktalarından satın almak mümkün. 

Kütahya Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya’nın merkezi bir yerinde konumlanan otobüs terminalinden kentin farklı noktalarına belediye otobüsü, servis aracı, taksi veya minibüs gibi alternatif taşıtlarla yolculuk yapılabiliyor. Taksiler fazla zaman kaybetmeden terminalden merkeze seyahat için ideal. Buna karşılık bu araçların ücretlerinin otobüs veya minibüslerden daha yüksek olduğunu anımsatalım. Servisler ise ücret ödemeden Kütahya Otobüs Terminali’nden şehrin çeşitli noktalarına doğru yola çıkanlara hizmet veriyor. 

Servis Aracı  

Kütahya Otobüs Terminali’nde yıl boyunca sürekli merkeze transfer olanağı sağlayan servisler mevcut. Hisarcık, Altıntaş, Emet, Gediz ve Dumlupınar gibi noktalardan geçen servislere bindiğinizde ücretsiz şekilde varış noktanıza erişebilirsiniz. Üstelik servis araçları bavullarını kolayca taşımak isteyenler için de uygun alternatiflerden. Kütahya Terminali’nden kalkan servisler genellikle doluluğa göre hareket ediyor. Bu nedenle otobüsten indikten sonra servisle yolculuğa devam etmek için biraz beklemeniz gerekebilir. 

Minibüs  

Kütahya’da yolcuların seyahatini kolaylaştıran terminalden minibüse binerek de merkeze erişim sağlayabilirsiniz. Belirli hareket saati bulunmayan minibüslere yolculuk ücretini nakit ödemek mümkün. Otobüs terminalinden hareket eden araçların toplam yolculuk süresi ise Kütahya içinde gidilen noktaya bağlı olarak değişiyor. 

Taksi

Kütahya Otobüs Terminali’nde servis, minibüs veya otobüs gibi araçları beklemek istemediğinizde doğrudan taksiye binebilirsiniz. Ayrıca terminalin çevresinde pek çok taksi durağı bulunuyor. Böylece terminal içinde taksi göremezseniz telefonla hızlıca araç isteyebilirsiniz. 

Otobüs 

Kütahya’da şehir içi ulaşımı büyük oranda rahatlatan belediye otobüslerini dilerseniz terminalden merkeze gelmek için kullanabilirsiniz. Terminalden hareket ederek pek çok duraktan geçen otobüslerin yolculuk süresi gidilen noktaya göre 10-20 dakika arasında değişiyor. Kütahya’da belediye otobüslerinin ücretleri de bütçenizi zorlamayacak düzeyde. Ancak sınırlı zamanı olanlar için bu araçların taksi veya minibüsten daha yavaş kalabileceğini hatırlatalım.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kütahya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kütahya
160 TL726 sa 26 dk
roomİzmir - Kütahya
180 TL54 sa 59 dk
roomAnkara - Kütahya
110 TL34 sa 25 dk
roomAdana - Kütahya
200 TL1110 sa 38 dk
roomBursa - Kütahya
70 TL272 sa 56 dk
roomAntalya - Kütahya
100 TL196 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kütahya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kütahya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kütahya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kütahya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kütahya 6 saat , İzmir - Kütahya 5 saat , Ankara - Kütahya 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kütahya seferleri bulunuyor?
expand_more
Anadolu Turizm, Metro Turizm, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kütahya seferleri düzenliyor.
Kütahya Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  25 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  25 /Hava Durumu
 • Perşembe
  26 /Hava Durumu
 • Cuma
  29 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  28 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  5 saat schedule
 • İzmir
  4 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  3 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less