Ünye - Samsun Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
151 km
Yaklaşık Sefer Süresi
2 sa 55 dk
En Son Satış
59 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
90 TL
Günlük Sefer Sayısı
75 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Ali Osman Ulusoy, Ordu Birlik

Dönüş için otobüs bileti
aldınız mı?

Samsun Seyahat Rehberi

Ünye Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ordu ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Ünye’deki terminal, şehirlerarası ulaşıma katkı sunmaya devam ediyor. Şehir merkezi ile arasında yaklaşık 50 dakikalık sürüş mesafesi bulunan Ünye Terminali’ne ulaşmak adına ücretsiz yolcu servisleri, dolmuşlar, 24 saat aktif şekilde faaliyet gösteren taksiler ve belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ordu şehrinin batı bölümünde konumlanan ve sahile paralel bir şekilde uzanan Ünye ilçesindeki terminale ulaşmak isteyenlerin öncelikli tercihi, özellikle ekonomik olması nedeniyle belediye otobüsleri oluyor. Çelebioğlu Caddesi ve Ulus Caddesi başta olmak üzere işlek caddeler üzerinde kısa aralıklarla halk otobüslerine ait duraklara rastlayabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolcu servislerinden yararlanarak Ünye Terminali’ne gitmek istiyorsanız, otobüslerinin kalkış saatinden yaklaşık 2 saat kadar önce size iletilen bekleme noktalarında hazır bulunmalısınız. Ücretsiz yolcu servisleri, Ordu şehir merkezindeki işlek caddelerin yanında Altınordu ve Perşembe üzerinden yolcuları toplamaya başlıyor.

Taksi

Yeni Mahalle Okullar Caddesi’nde yer alan Altınordu Taksi (0452 522 22 22), Cumhuriyet Caddesi’nde konumlanan Güzel Ordu Taksi (0452 225 15 55) ve Erol Ataşan Bulvarı’nda hizmet veren Meydan Taksi (0452 234 48 79), Ordu şehir merkezinde 24 saat boyunca hizmet veren taksi durakları arasında ön plana çıkıyor. Taksilerin kullandığı güzergah, taksi ücretinizi önemli oranda etkileyebiliyor. Ünye Terminali’ne giderken Yeni Samsun-Ordu Yolu, D010 ya da E70 gibi yeni ve modern yolları tercih etmek, mesafeyi bir ölçüde kısaltabiliyor.

Minibüsler

Ordu şehir merkezinde yer alan minibüsler; hem merkez ilçelerde hem de köylerde yer alan yolcuları kolayca terminale ulaştırıyor. Merkezden saat başı hareket eden minibüslere Perşembe, Altınordu ya da Aybastı gibi işlek noktalar üzerinden de binebilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlar sayesinde ortalama 1 saat içinde Ünye Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Ordu şehir merkezinde Yeşil Hat ve Kırmızı Hat olarak bilinen ve 60 dakikada bir kalkan dolmuşlar, sizi ortalama 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ünye Terminali’ne ulaştırıyor. Yeşil Hat’ın 08.00-18.00 ve Kırmızı Hat’ın 07.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdiğini hatırlatalım.

Otogardan Samsun Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan terminalde yolcuların rahat ve hızlı bir şekilde şehirde istedikleri noktalara ulaşması için çeşitli alternatifler sunuluyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde onlarca otobüs firması bulunuyor ve ücretsiz yolcu servisleri şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yol. Bazı servislerle şehir merkezinin yanı sıra Samsun’un ilçelerine de gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

24, 25 ve E5 Ekspres otobüs hatları terminalin hemen yanındaki otobüs durağından kalkıyor ve yolcuların şehirde istedikleri noktaya rahatça ulaşmalarını sağlıyor.

Minibüs

Minibüslerle şehrin hemen her şehrine kolayca ulaşmak mümkün. Terminalin çıkış kapısı önünde minibüs duraklarını ve minibüslerin kalkış saati bilgilerini bulabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine ulaşmak için kısa bir taksi yolculuğu da yapabilirsiniz. Terminal taksi durağı 7 gün 24 saat hizmet veriyor ve istediğiniz zaman taksi hizmeti bulabilir, konforlu bir yolculukla terminalden istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ünye - Samsun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıÜnye Samsun Bilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Ali Osman Ulusoy 140 TL29 2 sa 55 dk
Ordu Birlik 110 TL8 2 sa 55 dk
Metro Turizm 130 TL7 2 sa 55 dk
Giresun Seyahat 130 TL5 2 sa 55 dk
Kanberoğlu Turizm 120 TL4 2 sa 55 dk
Özlem Cizre Nuh 90 TL1 2 sa 55 dk
Golden Turizm 125 TL2 2 sa 55 dk
Can Dersim Tuncelililer 100 TL2 2 sa 55 dk
Aydoğan Turizm 135 TL2 2 sa 55 dk
Sahil Seyahat 130 TL2 2 sa 55 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ünye - Samsun otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ünye - Samsun otobüs seferleri için arama yaptığınızda bu rotada sefer düzenleyen firmaların verilerini çekip direkt olarak karşılaştırıyor. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ünye - Samsun seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ünye - Samsun arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer?
expand_more
Ünye - Samsun arası toplam 151 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 3 saat sürüyor.
Ünye - Samsun arası hangi otobüs firmalarının seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Ordu Birlik, Metro Turizm, Giresun Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Özlem Cizre Nuh, Golden Turizm, Can Dersim Tuncelililer, Aydoğan Turizm, Sahil Seyahat Ünye - Samsun arası seferler düzenliyor.
Ünye - Samsun arası en ucuz otobüs bileti hangisi?
expand_more
Ünye - Samsun arası otobüs bileti fiyatları aylara göre değişiklik gösterse de 2023 yılının Şubat ayında en uygun fiyatlı Ünye - Samsun otobüs bileti 90 TL.
Ünye - Samsun otobüs biletleri ne kadar?
expand_more
Ünye - Samsun otobüs biletlerinin fiyatları farklı firmalara ve yılın farklı dönemlerine göre değişiklik gösteriyor.2023 yılının Şubat ayında Ünye - Samsun otobüs bileti fiyatları 90 TL ila 140 TL aralığında değişiyor.
Ünye - Samsun otobüs bileti nasıl alınır?
expand_more
Enuygun.com web sitesine girin.
Üst banttan “Otobüs Bileti” butonuna tıklayın.
Karşınıza çıkan widget’ta “Nereden” sorusunda Ünye seçin.
“Nereye” sorusunda Samsun yazarak gideceğiniz ilçenin olduğu seçeneği tercih edin.
Seyahat edeceğiniz tarihi de girerek “Otobüs bileti bul” butonuna tıklayın.
Sonrasında karşınızda Ünye - Samsun seferleri sıralanacak.
Bütçenize uygun ve seyahat etmek istediğiniz saate uygun bir seferi seçerek “Seç” butonuna tıklayın.
Karşınıza çıkan alanda hangi koltukta oturmak istediğinizi ve cinsiyetinizi seçin.
“Onayla ve devam et” butonuna tıklayın.
Karşınızda açılacak rezervasyon sayfasında önce E-posta ve cep telefonu bilgilerinizi girin.
Sonrasında Ad-Soyad ve T.C. Kimlik No bilgilerinizi girerek ödeme bilgileri adımına geçin.
Kredi kartınızla ya da banka kartınızla ilgili bilgileri girerek “Satın Al” butonuna tıklayın ve satın alma işleminizi tamamlayın.
Ünye - Samsun arasında günde kaç otobüs seferi düzenleniyor?
expand_more
Ünye - Samsun arasında günde kaç otobüs seferi düzenlendiği dönemsel olarak değişiklik gösteriyor. Okulların açıldığı dönemlerde sefer sayısı artarken iklim koşullarının şehirlerarası seferlere çok el vermediği dönemlerde sefer sayısı azalıyor. Ortalama bir rakam vermek gerekirse Şubat ayında Ünye - Samsun arasında günlük 75 sefer yapılıyor.
expand_less