Ünye Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ünye

Ordu’nun önemli ilçelerinden birisi olan Ünye’de konumlanan Ünye Otogarı, yılın her dönemi kapılarını yolcuları için açık tutuyor. Ünye’den İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa gibi büyük kentlere giden ya da oralardan gelen otobüsler terminale mutlaka uğruyor. Dolayısıyla Ünye Otogarı’ndan birçok yere rahatlıkla bilet bulabilirsiniz.

Kültürü ve doğası ile ilgi çeken Ünye, özellikle yaz aylarında birçok kişiyi kendisine çekiyor. Ünye Otogarı da bu dönem içerisinde en yoğun zamanını yaşıyor. Samsun-Ordu yolu üzerinde yer alan terminalde yolcuların zaman geçirebileceği birçok yer bulunuyor. Otogar içerisinde hizmet veren yazıhanelerin yanı sıra hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar da yer alıyor. Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kanberoğlu Turizm, İstanbul Seyahat gibi birçok otobüs firması Ünye Otogarı’nda hizmet veriyor, yolcu alıyor. Bu firmalara ek olarak 35 firma daha terminale mutlaka uğruyor.

Ünye Otogarı’na ulaşabilmek için ilçede otobüs firmaları tarafından işletilen ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine yerleşim biriminde yer alan taksileri ve belediyeye bağlı otobüsleri de ulaşım için tercih edebilirsiniz.  

Şehir Merkezinden Ünye Otogarı'na Ulaşım

Ordu ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Ünye’deki terminal, şehirlerarası ulaşıma katkı sunmaya devam ediyor. Şehir merkezi ile arasında yaklaşık 50 dakikalık sürüş mesafesi bulunan Ünye Terminali’ne ulaşmak adına ücretsiz yolcu servisleri, dolmuşlar, 24 saat aktif şekilde faaliyet gösteren taksiler ve belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ordu şehrinin batı bölümünde konumlanan ve sahile paralel bir şekilde uzanan Ünye ilçesindeki terminale ulaşmak isteyenlerin öncelikli tercihi, özellikle ekonomik olması nedeniyle belediye otobüsleri oluyor. Çelebioğlu Caddesi ve Ulus Caddesi başta olmak üzere işlek caddeler üzerinde kısa aralıklarla halk otobüslerine ait duraklara rastlayabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolcu servislerinden yararlanarak Ünye Terminali’ne gitmek istiyorsanız, otobüslerinin kalkış saatinden yaklaşık 2 saat kadar önce size iletilen bekleme noktalarında hazır bulunmalısınız. Ücretsiz yolcu servisleri, Ordu şehir merkezindeki işlek caddelerin yanında Altınordu ve Perşembe üzerinden yolcuları toplamaya başlıyor.

Taksi

Yeni Mahalle Okullar Caddesi’nde yer alan Altınordu Taksi (0452 522 22 22), Cumhuriyet Caddesi’nde konumlanan Güzel Ordu Taksi (0452 225 15 55) ve Erol Ataşan Bulvarı’nda hizmet veren Meydan Taksi (0452 234 48 79), Ordu şehir merkezinde 24 saat boyunca hizmet veren taksi durakları arasında ön plana çıkıyor. Taksilerin kullandığı güzergah, taksi ücretinizi önemli oranda etkileyebiliyor. Ünye Terminali’ne giderken Yeni Samsun-Ordu Yolu, D010 ya da E70 gibi yeni ve modern yolları tercih etmek, mesafeyi bir ölçüde kısaltabiliyor.

Minibüsler

Ordu şehir merkezinde yer alan minibüsler; hem merkez ilçelerde hem de köylerde yer alan yolcuları kolayca terminale ulaştırıyor. Merkezden saat başı hareket eden minibüslere Perşembe, Altınordu ya da Aybastı gibi işlek noktalar üzerinden de binebilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlar sayesinde ortalama 1 saat içinde Ünye Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Ordu şehir merkezinde Yeşil Hat ve Kırmızı Hat olarak bilinen ve 60 dakikada bir kalkan dolmuşlar, sizi ortalama 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ünye Terminali’ne ulaştırıyor. Yeşil Hat’ın 08.00-18.00 ve Kırmızı Hat’ın 07.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdiğini hatırlatalım.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less