Bafra Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Bafra Otogarı
place
Emirefendi, Süleyman Türk Cd. No:2/A 55400 Bafra/Samsun
local_phone
+903625445544

Bafra

Bafra Terminali Hakkında

Samsun şehrinin en büyük ilçesi ve güzel ilçelerinden biri olan Barfa’nın küçük ama modern terminali, her gün yüzlerce yolcuya hizmet veriyor. Karadeniz kıyı şeridinde bulunan Bafra, Karadeniz gezilerinin de önemli duraklarından biri. Bu nedenle Bafra Terminali özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerle oldukça yoğun oluyor. Samsun merkezine 46 km mesafede olan Bafra Terminali’nden her gün Samsun, Kastamonu, Karabük ve Trabzon gibi şehirlere otobüs seferleri düzenleniyor. Bafra Terminali bir geçiş noktası olduğu için batı şehirlerinden Karadeniz’e giden otobüsler için de bir mola noktası olarak hizmet veriyor.

Hem bir varış-kalkış hem de bir mola noktası olmasından dolayı Bafra Terminali’nin içerisinde yöresel yemekleri tadabileceğiniz restoranlar, mescitler ve dinlenme alanları bulabilirsiniz. Her gün yüzlerce insanın yolculuk yaptığı Bafra Terminali’ne ulaşım da oldukça kolay. İlçenin her yerinden minibüsler ve firma servisleri ile Bafra Terminali’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Bafra Otogarı'na Ulaşım

Bafra Terminali tamamen bu amaçla inşa edilmiş ve sonrasında yenilenmiş bir otogar. Hem Bafra şehir merkezinden hem de Samsun şehir merkezinden terminale farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirerek gelebilirsiniz.

MetroSamsun halkı uzun zamandan bu yana şehirlerine metro ulaşımının gelmesini bekliyor. Şimdilik aktif olarak hizmet veren SAMRAY, bu ihtiyaca bir ölçüde yanıt vermeye çalışıyor, ancak SAMRAY sadece şehir merkezi içinde hizmet veriyor.

Belediye OtobüsleriSamsun’dan hareket eden 51 numaralı otobüsler sayesinde Bafra Terminali’ne ulaşımınız kolaylaşacaktır. Bu hat gece 23.30’a dek belli aralıklarla çalışmaya devam ediyor.

Yolcu ServisleriBafra Terminali’nde hizmet veren tüm firmaların şehir merkezi içinde çeşitli satış ofisleri bulunuyor. Biletinizi yanınızda bulundurmak ve erken bir saatte uygun yerde beklemek kaydıyla bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

DolmuşlarDolmuşları kullanarak Bafra Terminali’ne ulaşmak isteyenler 2 numaralı dolmuş hattını değerlendirebilirler. 2 numaralı dolmuşlar ilçenin en çok kullanılan hattı olma özelliğine sahip. Bu dolmuş hattı otogarın yaklaşık 500-600 metre yakınından geçiyor.  Burada indikten sonra kısa bir yürüyüşten sonra Bafra Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

TaksiBafra’daki taksiler 7/24 hizmet vermeyi sürdürüyor. Özellikle de Koyuncu Sokak, Gündoğdu Sokak gibi daha yoğun noktalarda boş taksilerle karşılaşmak çok daha olası. Samsun merkez ile Bafra Otogarı arasında 48 km’lik bir mesafe mevcut. Bu da ortalama 35-40 dakika civarında bir taksi yolculuğu demek.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less