Samsun Otobüs Bileti Ara

Samsun Hakkında

Çok eski çağlardan itibaren önemli bir yerleşim olan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin merkezinde yer alıyor. 1 milyonu çoktan geçen nüfusu sayesinde Türkiye’nin en kalabalık 17 şehri arasına yerleşen Samsun’da Lidyalılar, Makedonyalılar, Persler ve Osmanlılar gibi sayısız medeniyetin hüküm sürdüğü biliniyor. Evliya Çelebi’nin ünlü eseri Seyahatname’de çokça adı geçen şehir, Türk Kurtuluş Savaşı için de hayli önemli bir yer. İstanbul’dan yola çıkan Atatürk 1919 yılında Anadolu’ya ilk burada ayak basmış ve milli mücadeleyi başlatmıştı.

Samsun’da gezerken aynı zamanda şehrin ilk yerleşim alanı olarak bilinen Amisos Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Teleferikle rahatlıkla ulaşılan tepede özellikle gün batımında olağanüstü güzellikte fotoğraf kareleri çekmeniz mümkün. Tepede ayrıca manzaraya hakim kafeye oturarak bir şeyler içebileceğinizi veya yemeğinizi yiyebileceğinizi anımsatalım. Kurtuluş Savaşı için son derece önemli bir merkez olan Samsun’da ayrıca içerisinde Atatürk’ün ünlü heykellerinden birine de ev sahipliği yapan Atatürk Parkı’nı ve Bandırma Vapuru Müzesi’ni gezebilirsiniz. Üç yıllık bir çalışmanın ardından tamamlanan müzede Atatürk’e ait yazışmalar ile heykeller sergileniyor. Eğer kış aylarında kayak yapmayı seviyorsanız altı farklı pist ile hizmet veren Akdağ Kayak Merkezi’ne de yolunuzu düşürebileceğinizi unutmayın. Özellikle Uludağ ve Kartalkaya gibi merkezlere kıyasla çok daha sakin bir atmosfer sağlayan Akdağ’a Samsun şehir merkezinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin muazzam doğasını yansıtan Kabaceviz Şelalesi ve arkeolojik kalıntılara ilgi duyanları cezbeden Samsun Kalesi burada muhakkak ziyaret edilmeli.

Geleneksel Bafra pidesi ile meşhur şehirde palamut, çinekop ve barbun gibi birbirinden nefis balıkları tatma şansınız var. Bayat ekmeklerle et suyu kullanılarak hazırlanan yöresel lezzet tirit ve hayli yoğun kıvamı ile dikkat çeken keşkek ise Samsun’da tadılabilecek diğer lezzetlerden. Eğer şehre yolunuz yaz aylarında düşüyorsa, Bafra’nın dillere destan karpuzunun tadına bakmayı unutmayın. Şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Çarşamba Havalimanı üzerinden Samsun’a Türkiye’nin pek çok ilinden ulaşmak mümkün. Tercihiniz otobüs olacaksa da yine ülkenin her yanından rahatlıkla şehre gelebileceğinizi aklınızda tutmanızda fayda var. Ayrıca bölgedeki bazı şehirlerden demiryoluyla da Samsun’a ulaşım sağlanabilir. İstanbul’a ortalama 750 kilometre uzaklıktaki Samsun’a otobüsle yapılan yolculuk uçaklara kıyasla biraz daha uzun sürüyor. Ankara’dan yola çıkan otobüsler ise aradaki mesafenin daha kısa olması sayesinde şehre daha çabuk ulaşıyor.

Bafra Terminali Hakkında

Bafra Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

İlçe merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan terminalden hem her mahalleye hem de çevre ilçe ve köylere yolcuların rahatça ulaşması için pek çok ulaşım aracı var.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Atatürk Bulvarı üzerinde duraklarını bulabileceğiniz özel halk otobüsleriyle ilçe merkezinde istediğiniz noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Bafra minibüsleri hem terminalden ilçe merkezine hem de Samsun, çevre ilçe ve köylere yolcuların ulaşımını sağlıyor. Şehir içi minibüslerini Atatürk Bulvarı durağında; il, ilçe ve köy minibüslerini ise terminal içinde bulabilirsiniz.

Taksi

Bafra Terminali çıkış kapısı önünde durakları bulunan taksilerle de kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere 24 saat boyunca gidebilirsiniz.

Çarşamba Hakkında

Şehir Merkezinden Çarşamba Terminali’ne Ulaşım 

Samsun sınırları dahilinde yer alan Çarşamba Otobüs Terminali’ne başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasından sefer düzenleniyor. İlçe merkezinden Çarşamba Terminali’ne gelirken ise servis aracı, taksi ve minibüs yardımıyla erişim sağlamak mümkün. Ayrıca Samsun şehir merkezinden ilçeye belli aralıklarla otobüs seferleri de gerçekleşiyor. 

Taksi 

Çarşamba ilçe merkezinde yer alan taksi duraklarından bineceğiniz araçlarla dakikalarla ölçülen süre içerisinde Çarşamba Otobüs Terminali’nin önüne kadar erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik dilerseniz terminale yolculuk için ödeyeceğiniz ortalama ücreti durakları aradığınızda telefon üzerinden veya direkt sürücülerle konuşarak öğrenebilirsiniz. 

Servis Aracı  

İlçe merkezinden Çarşamba Otobüs Terminali’ne herhangi bir ücret ödemeden yolculuk yapmak için seyahat şirketlerinin servislerine binmek yeterli. Servis araçları yolcuları direkt Çarşamba merkezden alarak terminal kapısına ulaştırıyor. Böylece seyahat esnasında yanınızda bulunan bavulları da yorulmadan servis araçlarının bagajında terminal binasına getirebilirsiniz. 

Otobüs

Samsun kent merkezinden kalkan Çarşamba otobüsleri ile ilçeye erişim sağlanıyor. Sonrasında ise ilçe merkezinden ücretsiz servis araçlarına, minibüslere veya taksilere binerek Çarşamba Terminali’ne doğru seyahatinizi sürdürebilirsiniz. 

Minibüs   

Samsun kent merkezinden ve diğer ilçelerden gelen minibüsler yolcuları Çarşamba Otobüs Terminali önünde indiriyor. Gün boyunca seferleri süren minibüsler terminale gelen servisler gibi ücretsiz olmasa da uygun fiyatlı yolculuk imkanı sağlıyor.

Çarşamba Terminali Hakkında

Çarşamba Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinden uzakta, çevre yolu üzerinde bulunan Çarşamba Terminali’nden yolcuların hem ilçe merkezine hem de Samsun ve köylerine gidebilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalden ilçe merkezine ve Samsun’a ulaşmanızı sağlayan belediye otobüsleri bulunuyor. Terminal karşısındaki Samsun-Ordu karayolu üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Minibüsler

Çarşamba minibüs hatları hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere ulaşım sağlıyor. Terminal içinde duraklarını bulabileceğiniz minibüsler her saat başı kalıyor.

Taksi

Terminal çıkış kapısında durakları bulunan taksilerle de 10 dakika içinde rahat bir yolculukla ilçe merkezinde istediğiniz mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Samsun Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Samsun Terminali’ne Ulaşım

Samsun merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan Samsun Terminali’ne pek çok kolay ulaşım alternatifi bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Terminal bünyesinde hizmet veren otobüs firmalarının şehir içi bilet satış ofisleri önünden her 30 dakikada bir kalkan ücretsiz yolcu servislerini kullanarak terminale ulaşabilirsiniz. Bazı firmalar Samsun’un merkez ilçelerinden de terminale ulaşım için yolcu servisleri sağlıyorlar.

Belediye Otobüsleri

Şehrin merkezi noktalarındaki duraklardan her saat başı kalkan 24, 25 ve E5 Ekspres hatlarını kullanarak terminale kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Samsun’un her semtinde ve merkez ilçelerinde terminal minibüsleri bulabilir ve kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine oldukça yakın olduğu için Samsun Terminali’ne ulaşım için taksileri de tercih edebilirsiniz. Şehirde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor.

Samsun Terminali Hakkında

Samsun Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan terminalde yolcuların rahat ve hızlı bir şekilde şehirde istedikleri noktalara ulaşması için çeşitli alternatifler sunuluyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde onlarca otobüs firması bulunuyor ve ücretsiz yolcu servisleri şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yol. Bazı servislerle şehir merkezinin yanı sıra Samsun’un ilçelerine de gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

24, 25 ve E5 Ekspres otobüs hatları terminalin hemen yanındaki otobüs durağından kalkıyor ve yolcuların şehirde istedikleri noktaya rahatça ulaşmalarını sağlıyor.

Minibüs

Minibüslerle şehrin hemen her şehrine kolayca ulaşmak mümkün. Terminalin çıkış kapısı önünde minibüs duraklarını ve minibüslerin kalkış saati bilgilerini bulabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine ulaşmak için kısa bir taksi yolculuğu da yapabilirsiniz. Terminal taksi durağı 7 gün 24 saat hizmet veriyor ve istediğiniz zaman taksi hizmeti bulabilir, konforlu bir yolculukla terminalden istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Havza Hakkında

Şehir Merkezinden Havza Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezinden otobüs terminaline kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Eğer bavullarınız çoksa ve aceleniz varsa yolcular için sağlanan ulaşım araçları ile de kısa sürede terminale gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren pek çok otobüs firması, yolcularına ücretsiz yolu servisi sağlıyor. İlçenin ana caddelerinde bilet satış ofisleri bulunan firmaların her yarım saatte bir terminale yolcu servisi var.

Minibüsler

Minibüslerle hem terminale hem de çevre il, ilçe ve köylere kolayca gidebilirsiniz. Terminal minibüslerinin ilçenin pek çok semtinde durağı bulunuyor ve minibüsler gece saat 22:00’e kadar hizmet veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Kazım Paşa Caddesi, Havza Devlet Hastanesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulu gibi pek çok önemli noktada duraklarını bulabileceğiniz halk otobüsleriyle de terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Kazım Paşa Caddesi üzerinde durağı bulunan Esen Taksi (0546 516 20 55) ve yine aynı caddede 24 saat hizmet veren Meydan Taksi (0362 714 10 29) ile istediğiniz saatte terminale ulaşabilirsiniz. 

Havza Hakkında

Havza Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçenin alışveriş ve iş merkezlerine oldukça yakın olan Havza Terminali’nden ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracından birini kullanarak istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalden ilçe merkezindeki ana caddelere gitmek için en çok tercih edilen ulaşım aracı olan ücretsiz yolcu servisleri, varış peronu önünden düzenli aralıklarla kalkıyor. Yolculuk yaptığınız firmanın servisi ile 5 dakikada Havza merkezine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Havza’da terminalden yolculara hizmet veren ilçe içi minibüslerinin yanı sıra çevre il ve ilçelere giden minibüsler de hizmet veriyor. Terminal içinde durakları bulunan minibüslerle ilçe merkezinin yanı sıra Samsun, Ladik ve Merzifon gibi pek çok il ve ilçeye de gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Boğaziçi Sokak’ta duraklarını göreceğiniz özel halk otobüsleri ile ilçede pek çok mahalle ve semte terminalden kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Terminal içerisinde hizmet veren Otogar Taksi’ye 0362 714 26 33 numaralı telefondan ulaşabilir ve 24 saat boyunca terminalden ilçede istediğiniz yere kısa sürede gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Samsun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Samsun
115 TL4811 sa 10 dk
roomİzmir - Samsun
100 TL3118 sa 15 dk
roomAnkara - Samsun
60 TL325 sa 30 dk
roomAdana - Samsun
110 TL11
roomBursa - Samsun
100 TL1013 sa
roomAntalya - Samsun
140 TL513 sa 30 dk
Samsun Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  13 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  14 /Hava Durumu
 • Salı
  15 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  15 /Hava Durumu
 • Perşembe
  14 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  12 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  5 saat schedule