Pandemi sonrası ev arayışlarımız nasıl olacak?

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandık. Haliyle evdeki konfor ve beklentiler de değişti. Daha büyük, çalışma odası olan, balkonlu hatta bahçeli bir eve geçmek gibi istekler oluştu. Yeni dönemde ev beklentileri nasıl olacak?

Devamını Gör

Konutlar için bina kimlik sistemi geliyor

Ülke genelinde konutların tüm özelliklerini bina kimlik sistemi ile kayıt altına alınacak. Artık ada, parsel, binanın alanı, kat sayısı, içinde yaşayanların sayısı, beton bilgisine kadar binalarla ilgili tüm bilgiler sisteme işlenecek ve binaların adeta karnesi oluşacak.

Devamını Gör

Tapuda elektronik kimlik doğrulama sistemi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) uygulamasına başlıyor. Yeni uygulamada kimlikle beraber parmak izinize de bakılacak ve sahte kimlikle ya da imzayla işlem yapmanın önüne geçilmiş olacak.

Devamını Gör

120 ay vadeli konut kredisi ödemeleri (Mart 2021)

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin birçoğu şu sıralar beklemeyi tercih ediyor. Kredi faiz oranları yüksek ancak diğer yandan ev fiyatları da artmaya devam ediyor. Gelin, mart ayında konut kredisi aylık taksit ödemelerine göz atalım. Ne kadar taksit ödeyebileceğinizi görün, ona göre karar vermeniz kolaylaşacaktır. 100.000 TL taksitte ne kadar fark var?

Devamını Gör