Konutta vergi dönemi avantajı

Ev satın almak isteyenler maaşlarınızın vergi dilimlerinden dolayı daha yüksek tutarlarda yatacağı şu avantajlı dönemi kaçırmayın. Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları özellikle düzenli maaşla çalışan ya da beyaz yakalı diye tabir edilen kişiler için oldukça avantajlı bir dönemdir.

Devamını Gör

Emlak vergisi oranları nasıl hesaplanır?

Emlak vergisi gayrimenkul sahiplerinin devlete ödediği bir vergi türüdür. Bu vergi türü büyükşehir belediyesi sınırları içindekiler ve diğerleri olarak ikiye ayrılır. Aynı zamanda belli özelliklere sahip kişiler de Emlak Vergisi ödemez. Peki Emlak Vergisi nasıl hesaplanır?

Devamını Gör

Kira vergisiyle ilgili bilinmeyenler

Yeni ev alanlar ya da evi olup da kendisi kirada oturanlar, konut kredisiyle ev satın alıp kiraya verenler, kira gelir vergisinde hiç vergi ödemeyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda kimlerin hangi şartlarda kira gelir vergisinde ne gibi indirimlerden yararlanabildiğini öğrenebilirsiniz.

Devamını Gör

Daha az kira vergisi ödemenin yolları

Ya kiradan kurtulmak ya da kiraya vermek için konut alıyoruz. Bazılarımız ise aldığı evi kiraya verip bir başka evde kiracı olmaya devam ediyor. Eğer siz de kredili ya da kredisiz aldığınız konutunuzu kiraya verdiyseniz aşağıdaki yazıyı mutlaka okuyun! Beyana tabi kira gelirlerinizden düşebileceğiniz giderler ile hiç ya da daha az kira vergisi ödemeniz mümkün.

Devamını Gör