19 Mayıs'ta Bodrum'da 500 TL'ye 3 günlük tatil

tugbahacibayramoglu

16 Mayıs Cuma günü doğum günümü fırsat bilerek bir günlük tatil alıp bir yerlere kaçmayı planladım. Malum 19 Mayıs Pazartesi günü de resmi tatil ve bir yerlere, birkaç günlüğüne de olsa kaçmak bana iyi gelecektir. Hemen girdim Enuygun.com’a ve nereye gidebilirim neler yapabilirim diye başladım arama yapmaya. Aklıma ilk önce Bodrum geldi çünkü geçmiş senelerde de 19 Mayıs tatillerinde Bodrum’a gitmiş ve henüz kalabalıklaşmamış ama güneşin harika yüzünü gösterdiği bu günlerde çok keyifli tatiller yapmıştım.

Önce otel araması yaptım. Bu konuda Mayıs ayında Bodrum’da otel sıkıntısı yok. Hatta yazın bir kişi fiyatına bile kalamadığınız aynı otelde, iki kişi hatta iki gün bile konaklayabilirsiniz. Oda fiyatları 60 TL’den 400 TL’ye kadar çıkıyor. Bodrum otelleri sayfasını tıklayıp otel seçimini size bırakıyorum. Ancak benim bu mevsim için favorim The Marmara Bodrum ve Marina Vista Otel. Bodrum otelleri sayfasında göreceksiniz oda fiyatları 60 TL’den başlıyor ve sayfalar ilerledikçe fiyat artıyor ancak her bütçeye göre otel bulmak mümkün.

Bodrum uçak bileti fiyatları tatil olduğundan dolayı artmış. Gidiş dönüş şu an için 300 TL’yi buluyor. Yine de 500 TL’lik bir bütçe ile 3 günlük bir tatil yapabiliyorsunuz. Kışın yorgunluğunu atmak için bulunmaz bir fırsat...Bodrum’a gittik neler yapalım nerelere gidelim… Naçizane önerilerime bakmaya ne dersiniz. Öncelikle Bodrum’a gitmişken Gümüşlük’te Limon ya da Mandarin’de kahvaltı iyi fikir. Öğle ya da akşam yemeği için Turgutreis Marina ya da Yalıkavak Marina’da bir şeyler yiyebilirsiniz. Yalıkavak Marina’ya bu yıl birkaç ünlü mekan daha açılacakmış. Türkbükü için erken. Burası Haziran itibariyle hareketlenir ama aslında şirin bir koy olan Türkbükü’nün bu halini de görmenizi isterim. Bodrum çarşı ve merkezdeki marinada keyifli mekanlar var.

Hatta eğer daha önce Kale ve içindeki Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezmediyseniz mutlaka görün. Hem Bodrum batıkları hakkında bilgi sahibi olabilir hem de kalenin harika manzarasını seyredebilirsiniz. Barlar sokağındaki Zeki Müren evi de gezilebilir. Bu 3 günlük tatilde bir de araya gulet turu sıkıştırırsanız çok güzel olur. Hava güneşliyse dayanamayıp koylarda denize girebilirsiniz. Tekneler Bodrum Marina’dan kalkıyor. Gece hayatı konusunda pek çok mekan kapılarını daha açmadı ama Bodrum merkez ve Barlar sokağında eğlenecek yerler bulabilirsiniz. Marina’da canlı müzik bile yapılıyor.

Anlayacağınız 500 TL’lik bir bütçe ile mini bir Bodrum tatili yapabilirsiniz. Birazcık internette vakit geçirip, uçak bileti ve otel rezervasyonlarını yapmak yeterli gelecektir. Öyleyse “Nasıl anlatsam nerden başlasam Bodrum Bodrum” şarkısını mırıldanmaya başlayabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar