Hem çocuklu aileler hem de gençler açısından en ideal eğlence mekanlarından biri olan aquaparkları Bodrum tatilin boyunca değerlendirebilirsin. Bodrum’da bazı büyük oteller, müşterilerine özel olarak su parkı hizmeti sunabiliyor ancak bu içeriğimizde otellerden bağımsız şekilde hizmet veren 3 popüler aquaparka odaklanacağız.   

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Temmuz  ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

İçindekiler

1. Bodrum Aquapark 

Bodrum aquaparkları içinde en büyük kapalı su parkı olma özelliğine sahip Bodrum Aquapark, Ortakent’te konumlanıyor. Geçmiş dönemlerde “Dedeman Su Parkı” ismiyle hizmet veren Bodrum Aquapark, yenilenen havuzları ve kaydırakları ile beraber çok daha modern bir görünüme sahip. 2018 senesinden sonra yeni adıyla hizmet vermeye başlayan tesis, toplamda 35 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. 11 kaydırak dışında 8 tünel ve 15 raftinge ev sahipliği yapan Bodrum Aquapark’ta çocukların ve yetişkinlere yönelik havuzlar, geniş kapasiteleriyle dikkat çekiyor. 

Normal havuzlarla beraber eğlenceli dalga havuzunu ya da spiro, twin twister, black hole gibi popüler kaydırakları değerlendirebilirsin. Ulaşımı oldukça kolay olan Bodrum Aquapark, Midtown Alışveriş Merkezi’nin hemen karşısında yer alıyor. İçeride değerli eşyalarınızı yerleştirebileceğin dolaplar, duş alanları bulunuyor. Ayrıca tüm kaydırakların başında mesai saatleri boyunca cankurtaranlar yer alıyor. Servisin oldukça hızlı olduğu 2 bar ve 2 fast food restoranı, gün içerisinde yeme-içme ihtiyaçlarına yanıt veriyor. 

Aquapark imkanları:

 •  2 havuz
 • 11 kaydırak
 • 15 rafting
 • 8 tünel

Bodrum Aquapark 2023 fiyatları:

 • 13 yaş ve üzeri: 600 TL
 • 7-12 yaş: 450 TL
 • 0-6 yaş: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.30-18.30 

Konum Linki

 

Yazar Notu: Tesise gelmek için Bodrum ilçe merkezinden kalkan dolmuşlara bindikten sonra Midtown AVM önünde inebilirsin

2.Pirates Inn Cactus Aquapark 

Bodrum Yarımadası’nın en çok ziyaret edilen aquaparklarından biri olan Pirates Inn Cactus Aquapark, Tilkicik Koyu’nda konumlanıyor. Toplamda 4500 metrekarelik bir alana yayılan tesiste sevdiklerinle beraber hiç sıkılmadan vakit geçirebilirsin. Heyecan dolu kaydırakları ve yaratıcı aktiviteleriyle ziyaretçilere özel bir deneyim vadeden tesiste hafta boyunca animasyon ve aerobik etkinlikleri organize ediliyor.  

Çocuklu ailelerin de sıklıkla ziyaret ettiği Pirates Inn Cactus Aquapark’ta yer alan Cactus Korsanları’nı mutlaka keşfetmelisin. İçeriye girerken yaptığın ödemeye; şemsiye, şezlong, revir, içme suyu, bot ve duş dahil. Bu arada revir hizmetinin sadece genel ilk yardım ve basit müdahale tekniklerini kapsadığını belirtelim. Normal doktor hizmeti ise tesisin “ücretli hizmetler” kapsamında. Diğer ücretli hizmetler arasında Ala Carte yemek menüleri, dondurma, alkol ve fotoğraf çekimi bulunuyor. 

Aquapark imkanları:

 •  3 havuz
 • 10 kaydırak

Pirates Inn Cactus Aquapark 2023 fiyatları:

 • 13 yaş ve üzeri: 600 TL
 • 7-12 yaş: 500 TL
 • 0-6 yaş: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-18.00 

Konum Linki

 

Yazar Notu: Tesiste emanet kasa ve soyunma dolapları belli bir depozito karşılığında sunuluyor. Tesisten çıkış yaparken depozito iadeni almanı unutmamalısın.

3.Atlantis Su Parkı

Bodrum ilçe sınırlarının dışında olsa da konum olarak bölgeye oldukça yakın olan Atlantis Su Parkı’nı da değerlendirebilirsin. Yaz aylarında Bodrum’a gelenlerin kolay ulaşım opsiyonları sayesinde sıklıkla uğradığı Marmaris’te eşsiz bir aquapark deneyimi seni bekliyor. Atlantis Su Parkı, her yaş grubuna yönelik etkinlik ve aktiviteleriyle büyük beğeni topluyor. Uzunyalı Plajı’na oldukça yakın bir konumda yer alan Atlantis Su Parkı, özel su kaydıraklarının haricinde dalga havuzu, çocuk havuzu ve mini golf sahasıyla tatiline unutulmaz bir renklilik katıyor. 

Atlantis Su Parkı’na gelen tatilciler, arzu ederlerse tesisin transfer servisinden de yararlanabiliyor. Aquaparka geldiğinde Uzunyalı Plajı’ndan da ücretsiz şekilde yararlanabilirsin. Bu arada giriş alanında bileğine takılacak bileklik sayesinde özgür bir şekilde giriş-çıkış yapabilirsin. Black Hole, Splash Boat ve Wild Rive, tesiste en çok ilgi gören su kaydırakları arasında bulunuyor.

Aquapark imkanları:

 • 2 havuz
 • 8 kaydırak

Atlantis Su Parkı 2023 fiyatları:

 • 12 yaş ve üzeri: 530 TL
 • 5-11 yaş: 430 TL
 • 0-4 yaş: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-17.00 

Konum Linki

Otel


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
130 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar