Datça Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Datça Hakkında

Datça, Muğla'ya bağlı Ege Bölgesi'nde bulunan bir turizm ilçesidir. Nüfusu resmi rakamlara göre 17 bin olmasına rağmen yaz aylarında nüfusundan çok daha fazla sayıda turisti ağırlar.

Ege Denizi sahillerinde olan diğer il ve ilçeler gibi Datça'da da Akdeniz iklimi görülür. Yazları sıcak plajları çok sayıda turist çeken Datça'da kışları ise ılıman ve yağışlı bir iklim görülür.

MÖ 2000li yıllara kadar uzanan bir geçmişi olduğu bilinen Datça Yarımadası'nda çok sayıda medeniyet yaşamıştır. Karyalılar, Dorlar, Lidyalılar, Persler, Bizans, Osmanlı gibi farklı kültürler bu bölgede yerleşim yerleri kurmuştur. Knidos Antik Kenti, Apollon Karneios Tapınağı, Knidos Afroditi ( Çıplak Afrodit ) heykeli gibi tarihi öneme sahip yapılar buradadır. Datça'nın en çok turist çeken özelliği ise çok sayıda mavi bayraklı temiz plaja sahip olmasıdır. Turizmin gelişmesinden dolayı oteller, restoranlar ve diğer turistik tesisleri görebilirsiniz. Yaz aylarında gece hayatı da renklidir.

Dalaman Havalimanı ile Dalaman üzerinden ulaşımın sağlanabileceği Datça birçok mavi yolculuk tekne turunun da uğrak noktasıdır. İlçe içi ulaşım ağı yaz aylarında daha yaygındır.

Datça Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
24ºC
29ºC
Per
Cum
24ºC
29ºC
Cum
Cmt
26ºC
30ºC
Cmt
Paz
26ºC
31ºC
Paz
Pzt
25ºC
32ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x