Datca Uçak Bileti Ara

Datca Hakkında

Datça, Muğla'ya bağlı Ege Bölgesi'nde bulunan bir turizm ilçesidir. Nüfusu resmi rakamlara göre 17 bin olmasına rağmen yaz aylarında nüfusundan çok daha fazla sayıda turisti ağırlar.

Ege Denizi sahillerinde olan diğer il ve ilçeler gibi Datça'da da Akdeniz iklimi görülür. Yazları sıcak plajları çok sayıda turist çeken Datça'da kışları ise ılıman ve yağışlı bir iklim görülür.

MÖ 2000li yıllara kadar uzanan bir geçmişi olduğu bilinen Datça Yarımadası'nda çok sayıda medeniyet yaşamıştır. Karyalılar, Dorlar, Lidyalılar, Persler, Bizans, Osmanlı gibi farklı kültürler bu bölgede yerleşim yerleri kurmuştur. Knidos Antik Kenti, Apollon Karneios Tapınağı, Knidos Afroditi ( Çıplak Afrodit ) heykeli gibi tarihi öneme sahip yapılar buradadır. Datça'nın en çok turist çeken özelliği ise çok sayıda mavi bayraklı temiz plaja sahip olmasıdır. Turizmin gelişmesinden dolayı oteller, restoranlar ve diğer turistik tesisleri görebilirsiniz. Yaz aylarında gece hayatı da renklidir.

Dalaman Havalimanı ile Dalaman üzerinden ulaşımın sağlanabileceği Datça birçok mavi yolculuk tekne turunun da uğrak noktasıdır. İlçe içi ulaşım ağı yaz aylarında daha yaygındır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Datca uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Datca varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Datca uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Datca uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Datca uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Datca Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
22ºC
28ºC
Cmt
Paz
22ºC
29ºC
Paz
Pzt
22ºC
29ºC
Pzt
Sal
23ºC
29ºC
Sal
Çar
25ºC
31ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Datca Alternatif Ulaşım
Para birimi