Güney Anadolu Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Güney Anadolu Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Güney Anadolu Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin en köklü şehirlerinden biri olan ve tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da 1997 yılında yapımına başlanan Şanlıurfa GAP Havalimanı 2007 yılında hizmete başladı. İç hat hizmetlerinin yanı sıra özellikle hacı adayları için Suudi Arabistan’a yapılan direkt seferler ile yıllık yolcu sayısı 250 bini aşıyor. Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan Şanlıurfa GAP Havalimanı tek terminal binası ile yolculara hizmet sağlıyor.

Güney Anadolu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa’da şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve 2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Şanlıurfa GAP Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren GAP Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden GAP Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehrin merkezine Havaş otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Havaş otobüsleri, uçağınızın inişinden 25 dakika sonra havalimanından kalkıyor ve sırayla Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol güzergahından geçiyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri ile Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Avis ve Baydili firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

24/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Güney Anadolu Havalimanı'na Ulaşım

Şanlıurfa’da şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve 2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Şanlıurfa GAP Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren GAP Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden GAP Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Şanlıurfa GAP Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı Havaş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Havaş otobüsleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmiş olup yurtiçi uçak kalkış saatinden 2 saat önce ve yurtdışı uçak kalkış saatinden 2 buçuk saat önce kalkış noktasından hareket ediyor. Abide Ziyaettin Akbulut Parkı’ndan kalkan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 45 dakika süren bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofislerinin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS ve Baydili firmalarının merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalleri tek bina içerisinde hizmet veriyor. Yapımı 10 yılda tamamlanan ve 2007 yılından beri hizmetini sürdüren GAP Havalimanı, sahip olduğu pist ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olma özelliğini taşıyor. Ayrıca terminal içerisinde, araç kiralama ofisleri, sabit telefon makinaları, doktor, büfe, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler bulunuyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan İstanbul, İzmir ve Ankara havalimanlarına Türk Hava Yolları, Anadolujet, Onur Air ve Pegasus firmaları ile yolculuk yapabilirsiniz.

24/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şanlıurfa Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat
Ankara
1 saat 10 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 10 dk
Gaziantep
40 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 10 dk
Trabzon
1 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Güney Anadolu Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Güney Anadolu Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Güney Anadolu Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Güney Anadolu Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Güney Anadolu Havalimanı’na alternatif olarak Adıyaman Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Güney Anadolu Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Pegasus, AnadoluJet, Güney Anadolu Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Güney Anadolu Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, İzmir, Ankara şehirlerinden Güney Anadolu Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x