Leipzig Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Leipzig Hakkında

Klasik müziğin efsanevi isimlerinden Johann Sebastian Bach’ın doğum yeri olan Leipzig, Almanya’da yer alan tarihi şehirlerden. Özellikle dünya çapındaki fuarlarıyla bilinen önemli bir ticaret merkezi olarak anılan Leipzig, ayrıca kültür ve sanat gibi alanlarda da hayli gelişmiş durumda. Goethe tarafından yazılan meşhur Faust’ta ‘’Küçük Paris’’ olarak anılan şehir, her yıl dünyanın farklı noktalarından pek çok ziyaretçiyi çekiyor. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, düzenli kent yaşamı ve sakin atmosferiyle isminden söz ettiren Leipzig, özellikle kısa süreli tatiller için hayli ideal. Başkent Berlin’e yaklaşık 150 kilometre uzaklıktaki şehre ülkenin dört bir yanından karayoluyla ulaşım olanağı mevcut. Leipzig’e ayrıca Berlin’e düzenlenen uluslararası uçak seferlerinden yararlanarak da seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz.

Üç farklı nehrin kesişim noktasında kurulan şehirde gezinize tarihi St. Thomas Kilisesi’nden başlayabilirsiniz. Johann Sebastian Bach’ın geçmişte bir süre görev aldığı kilise 1500’lü yıllarda Martin Luther’in konuşma yaptığı yer aynı zamanda. Ünlü besteci Mozart’a da ev sahipliği yapan kiliseye geldiğinizde Bach’ın heykelini de mutlaka görmelisiniz. Bach’ın Leipzig’de yaşadığı dönemde kullandığı eşyalara ve çaldığı enstrümanlara ev sahipliği yapan Bach Müzesi, Leipzig gezilerinin bir diğer önemli noktası. Hatta burada gezerken efsanevi müzik dehasının eserlerinden bazılarını dinleyebilirsiniz. 1800’lü yılların sonlarına doğru açılan ve değişik konseptlere ayrılan bölümleriyle bilinen Leipzig Hayvanat Bahçesi, bu anlamda ziyaretçilerine hayli farklı bir deneyim yaşatıyor. Dünya üzerindeki en geniş kapalı yağmur ormanını barındıran Leipzig Hayvanat Bahçesi’nde ailece keyif dolu bir gün geçirmeniz mümkün. Şehrin merkezinde ayrıca yıkılan eski binanın yerine inşa edilen Leipzig Opera Binası görülmeye değer. Görkemli mimarisi ve akşam saatlerindeki göz kamaştırıcı ışıklandırmasıyla turistleri büyüleyen yapıda günümüzde pek çok tiyatro ve opera sergileniyor. Napolyon'un bölgede aldığı yenilgiyi temsil eden Uluslar Muharebesi Anıtı ise Leipzig’de görebileceğiniz diğer bir göz kamaştırıcı tarihi eser.

Leipzig geziniz sırasında genellikle domuz etinden yapılan meşhur Alman sosislerini tadabilirsiniz. Frankfurter ismiyle bilinen sosis ise tercihini domuz yerine dana etinden yana kullananlar için ideal. 1930’lu yıllardan itibaren ülkede yapılan karaorman pastası Leipzig’de tatlı saatlerinin vazgeçilmezlerinden. İçecek olarak ise Almanya’nın ünü tüm dünyaya yayılan biralarını veya sabah kahvaltısında birbirinden enfes taze meyve sularını tercih edebilirsiniz.

Leipzig Otogarı Hakkında

Almanya’nın tarihi ve turistik şehirlerinden biri olan Leipzig’e ulaşım hizmetleri veren Leipzig Otogarı’ndan hem ülke içi hem de Avrupa çapında otobüs seferleri düzenleniyor. Her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren Leipzig Otogarı’na tramvay, otobüs ve taksilerle kolayca gitmeniz mümkün.

Tramvay

Leipzig Otogarı içerisinde de istasyonu olan şehir içi tramvay hattı, yolcular tarafından yoğun olarak kullanılıyor. 16 veya 15 numaralı tramvay hatlarıyla Leipzig meydanları ve ana caddelerinden kolayca otogara geçebilirsiniz.

Otobüs

Leipzig şehir içi ulaşımda otobüsler de yoğun olarak kullanılıyor. 89 ve 131 hat numaralı otobüsler, geniş güzergahlarıyla şehrin ana caddeleri, meydanları, alışveriş merkezleri ve turistik noktalarından Leipzig Otogarı’na kısa sürede ulaşım sağlıyor.

Taksi

Leipzig’in ana caddeleri ve turistik noktalarında 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Löwen Taxi durağına +49 341 982222, Taxistand durağına +49 811 11111 ve Leipzig Taxi durağına +49 341 520520 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Leipzig otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Leipzig otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Leipzig otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Leipzig Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  -2 /Hava Durumu
 • Pazar
  0 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  1 /Hava Durumu
 • Salı
  4 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  4 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less