Kars Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kars Hakkında

Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan ve günümüzden binlerce yıl önce kurulan Kars, özellikle son yıllarda gitgide popüler hale gelen tren yolculuklarıyla adını duyuran bir şehir. Ankara’dan hareket eden Doğu Ekspresi’nin son durağı olan Kars, kışın yağan karla beraber adeta masal diyarını andıran manzaralara kavuşuyor. Geçmişte Urartular, Persler ve Selçukluların yönetimi altına giren şehrin bir dönem Rus hakimiyetinde kalması ise özellikle mimari anlamında önemli ölçüde değişmesine neden olan etkenlerden. Üstelik günümüzde de Kars’ın merkezinde gezerken Ruslardan kalan devasa yapıları görmek mümkün. 

‘’Türkiye’nin en fazla heykele sahip şehri’’ gibi hayli enteresan bir ünü bulunan Kars’ta sabah güne meşhur Kars kaşarıyla hazırlanan kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Sarıkamış Kayak Merkezi ise kış aylarında gelen ziyaretçilere kayak yapma olanağı sağlıyor. Cemal Süreyya başta olmak üzere sayısız şairin dizelerine konu olan şehirde yüzlerce yıl öncesinden kalan Ani Harabeleri muhakkak rotanızda yerini almalı. Hristiyanlar için barındırdığı çok sayıda ibadethane nedeniyle ‘’1001 Kilise Şehri’’ olarak da bilinen Ani’nin dışında kışın üzeri buzla kaplanan Çıldır Gölü, Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırıldığı bilinen Kars Kalesi, şehrin binlerce yıllık kültür birikimini ziyaretçilerle buluşturan Kars Müzesi ve Ruslar tarafından önceleri kilise olarak inşa edilen Fethiye Camii, ziyarete değer noktalardan bazıları.

Tadı dillere destan peynirleriyle ünlenen Kars’ta tadılabilecek yöresel lezzetlerin sayısı hayli fazla. Umaç çorbası, ekmek aşı, Kars böreği ve kuymak bölgenin yüzlerce yıllık deneyimli mutfaklarından çıkan nefis seçeneklerden. Kars ayrıca kaz etinden yapılan yemekleriyle meşhur. Öyle ki şehirde kaz etiyle hazırlanan haşlama ve pilavın yanı sıra fırında bulgurlu kaz gibi pek çok yemek uzun süredir masaların vazgeçilmezi. Üstelik Kars’ta peynir seçenekleri sadece kaşarla sınırlı değil. Yöreye özel Kars loru ve çeçil peynirini burada tadabilir, dilerseniz özel ambalajlara sardırarak biraz da yanınıza alabilirsiniz. Tüm bu özelliklerinin dışında Kars, Anadolu coğrafyası boyunca ismi kilimcilik ile anılan yerleşimlerden. Bölgenin kültürel özelliklerini geleneksel motifler aracılığıyla yansıtan kilimlerden alarak Kars seyahatinizi çok daha unutulmaz kılabilirsiniz.  

Şehir Merkezinden Kars Terminali’ne Ulaşım

Şehrin çıkışında yer alan terminale istediğiniz saate ulaşmanızı sağlayacak pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Yolcu servisleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile kısa sürede Kars Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önünden her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleri ile kolayca terminale gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Cumhuriyet Caddesi, İsmet İnönü Caddesi ve Halit Paşa Caddesi gibi merkezi caddelerde ve pek çok mahallede durakları bulunan özel halk otobüslerini de terminale ulaşım için kullanabilirsiniz.

Minibüsler

Şehrin merkezi caddelerinin yanı sıra Bozkale, Kümbetli ve Digor gibi ilçe ve köylerinden de yolcuların terminale ulaşımını sağlayan minibüsler hizmet veriyor. Şehir içinde her yarım saate bir, ilçe ve köylerden ise her saat Kars Terminali’ne minibüs bulabilirsiniz.

Taksi

 0532 791 17 25 numaralı Kars Merkez Taksi, 0543 876 90 79 numaralı Hukukçular Taksi ve 0532 708 49 36 numaralı Kars Taksi duraklarından 7 gün 24 saat taksi çağırabilir ve 5 dakika içinde terminale gidebilirsiniz.

Kars Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Modern ve büyük bir otobüs terminali olan Kars Terminali’nden şehir merkezine, yolcuların ulaşımı için sağlanan ücretli ve ücretsiz ulaşım araçlarından birini seçerek gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Vali Hüseyin Atak Bulvarı üzerinde duraklarını göreceğiniz özel halk otobüsleriyle kolayca şehir merkezinde istediğiniz her mahalleye ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri; İsmet İnönü Caddesi, Erzurum Caddesi ve Digor Yolu gibi pek çok merkezi noktadan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Kars Terminali içerisinde onlarca ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor. Pek çokotobüs firmaları yolcularının şehir merkezine gidebilmeleri için ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Her yarım saatte bir hareket eden yolcu servisleri şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen araçlardan.

Minibüsler

Terminal içerisinde de peronları olan minibüslerle hem Kars merkezine hem de şehrin ilçe ve köylerine gidebilirsiniz.  

Taksi

Terminal içerisinde durağı bulunan ve 7 gün 27 saat ulaşım hizmeti sağlayan Kars Terminal Taksi’ye (0546) 550 57 07 numaralı telefondan ulaşabilir ve kolayda şehir merkezinde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kars Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kars
400 TL1121 sa 56 dk
roomİzmir - Kars
300 TL2 15 dk
roomAnkara - Kars
250 TL516 sa 6 dk
roomAdana - Kars
450 TL217 sa 42 dk
roomBursa - Kars
300 TL322 sa 18 dk
roomAntalya - Kars
230 TL323 sa 30 dk
Seyahat Yazılarında Kars
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kars otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kars otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kars otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kars yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kars 21 saat 30 dakika , İzmir - Kars 23 saat , Ankara - Kars 17 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kars seferleri bulunuyor?
expand_more
Iğdırlı Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Aras Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Kars seferleri düzenliyor.
Kars Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  14 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
 • Perşembe
  6 /Hava Durumu
 • Cuma
  1 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  2 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  22 saat schedule
 • Trabzon
  8 saat schedule
map placeholder
expand_less