Kars Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kars Hakkında

Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan ve günümüzden binlerce yıl önce kurulan Kars, özellikle son yıllarda gitgide popüler hale gelen tren yolculuklarıyla adını duyuran bir şehir. Ankara’dan hareket eden Doğu Ekspresi’nin son durağı olan Kars, kışın yağan karla beraber adeta masal diyarını andıran manzaralara kavuşuyor. Geçmişte Urartular, Persler ve Selçukluların yönetimi altına giren şehrin bir dönem Rus hakimiyetinde kalması ise özellikle mimari anlamında önemli ölçüde değişmesine neden olan etkenlerden. Üstelik günümüzde de Kars’ın merkezinde gezerken Ruslardan kalan devasa yapıları görmek mümkün. 

‘’Türkiye’nin en fazla heykele sahip şehri’’ gibi hayli enteresan bir ünü bulunan Kars’ta sabah güne meşhur Kars kaşarıyla hazırlanan kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Sarıkamış Kayak Merkezi ise kış aylarında gelen ziyaretçilere kayak yapma olanağı sağlıyor. Cemal Süreyya başta olmak üzere sayısız şairin dizelerine konu olan şehirde yüzlerce yıl öncesinden kalan Ani Harabeleri muhakkak rotanızda yerini almalı. Hristiyanlar için barındırdığı çok sayıda ibadethane nedeniyle ‘’1001 Kilise Şehri’’ olarak da bilinen Ani’nin dışında kışın üzeri buzla kaplanan Çıldır Gölü, Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırıldığı bilinen Kars Kalesi, şehrin binlerce yıllık kültür birikimini ziyaretçilerle buluşturan Kars Müzesi ve Ruslar tarafından önceleri kilise olarak inşa edilen Fethiye Camii, ziyarete değer noktalardan bazıları.

Tadı dillere destan peynirleriyle ünlenen Kars’ta tadılabilecek yöresel lezzetlerin sayısı hayli fazla. Umaç çorbası, ekmek aşı, Kars böreği ve kuymak bölgenin yüzlerce yıllık deneyimli mutfaklarından çıkan nefis seçeneklerden. Kars ayrıca kaz etinden yapılan yemekleriyle meşhur. Öyle ki şehirde kaz etiyle hazırlanan haşlama ve pilavın yanı sıra fırında bulgurlu kaz gibi pek çok yemek uzun süredir masaların vazgeçilmezi. Üstelik Kars’ta peynir seçenekleri sadece kaşarla sınırlı değil. Yöreye özel Kars loru ve çeçil peynirini burada tadabilir, dilerseniz özel ambalajlara sardırarak biraz da yanınıza alabilirsiniz. Tüm bu özelliklerinin dışında Kars, Anadolu coğrafyası boyunca ismi kilimcilik ile anılan yerleşimlerden. Bölgenin kültürel özelliklerini geleneksel motifler aracılığıyla yansıtan kilimlerden alarak Kars seyahatinizi çok daha unutulmaz kılabilirsiniz.  

Kars Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Modern ve büyük bir otobüs terminali olan Kars Terminali’nden şehir merkezine, yolcuların ulaşımı için sağlanan ücretli ve ücretsiz ulaşım araçlarından birini seçerek gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Vali Hüseyin Atak Bulvarı üzerinde duraklarını göreceğiniz özel halk otobüsleriyle kolayca şehir merkezinde istediğiniz her mahalleye ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri; İsmet İnönü Caddesi, Erzurum Caddesi ve Digor Yolu gibi pek çok merkezi noktadan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Kars Terminali içerisinde onlarca ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor. Pek çokotobüs firmaları yolcularının şehir merkezine gidebilmeleri için ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Her yarım saatte bir hareket eden yolcu servisleri şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen araçlardan.

Minibüsler

Terminal içerisinde de peronları olan minibüslerle hem Kars merkezine hem de şehrin ilçe ve köylerine gidebilirsiniz.  

Taksi

Terminal içerisinde durağı bulunan ve 7 gün 27 saat ulaşım hizmeti sağlayan Kars Terminal Taksi’ye (0546) 550 57 07 numaralı telefondan ulaşabilir ve kolayda şehir merkezinde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kars Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kars otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kars otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kars otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kars yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kars 21 saat 30 dakika , İzmir - Kars 23 saat , Ankara - Kars 17 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kars seferleri bulunuyor?
expand_more
Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat, Kars Kalesi Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kars seferleri düzenliyor.
Kars Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
 • Perşembe
  20 /Hava Durumu
 • Cuma
  18 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  20 /Hava Durumu
 • Pazar
  18 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  17 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  23 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
map placeholder
expand_less