Kahramanmaraş Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kahramanmaraş Hakkında

Tadı dillere destan dondurmasıyla meşhur Kahramanmaraş, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan illerden biri. Çok eski çağlardan bu yana pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir özellikle Romalılar ve Selçuklular döneminde büyük bir gelişim gösterdi. Kısaca Maraş olarak da bilinen şehrin nüfusu 1 milyonun üzerinde. Görülmeye değer pek çok tarihi eseri barındıran şehirde ayrıca zengin yöresel mutfağı deneyimleyebilirsiniz. Kahramanmaraş’ın merkezinden yaklaşık 12 kilometre mesafedeki Taş Köprü kentte başlıca duraklarınız arasında yer alabilir. Ceyhan Nehri’nin üzerinde inşa edilen köprü, bu özelliğinden ötürü Ceyhan Köprüsü adıyla da hafızalarda yer ediniyor. Bölgede bulunan pek çok köprünün aksine baraj sularından etkilenmeyen Taş Köprü’nün altı farklı kemer gözü bulunuyor. Uzunluğu 150 metreyi aşan tarihi köprünün yüksekliği ise yaklaşık 20 metre kadar.

Kahramanmaraş ayrıca muhteşem mozaikleri ile meşhur şehirlerden. Günümüzden yüzyıllar öncesinde yapılarak bugüne kadar ulaşabilen mozaiklerden bazıları Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. Şehirde gezerken ayrıca her biri adeta yaşanmışlık kokan eski konakları görebilirsiniz. Genellikle avlulu ve iki katlı olarak inşa edilen evlerde odunluk ve ahır gibi bölümler yer alıyor. Cumbalarıyla göz dolduran eski konaklardan tarihi Kocabaş Konağı ve Dedeoğlu Konağı gibi sivil mimarinin önde gelen örneklerini muhakkak gezi planınıza dahil etmelisiniz. Ayrıca şehre ticaret amacıyla gelen kafilelerin uğrak noktası olan Taşhan bugün de kentte dimdik ayakta kalan eski yapılar arasında dikkate değer. Eğer gümüşten veya deriden yapılan dekoratif ürünlere göz atmak isterseniz, tarihi alışveriş alanının yolunu tutabilir, Maraş Kalesi gibi şehrin sembol yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

Kahramanmaraş’a geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken bir diğer şey ise yöresel yemeklerle donatılan masaların tadını çıkarmak. Genellikle ismi dondurmayla birlikte anılan tarihi şehir, Maraş kebabı ve ekşili çorba gibi lezzetler konusunda da hayli iddialı. Keçi sütüyle yapılan dondurmanın tadına bakmak içinse şehirde uzun yıllardır hizmet veren eski pastanelerden birini tercih etmenizde yarar. Gaziantep, Kayseri, Adıyaman, Adana ve Osmaniye gibi illerle komşu olan Kahramanmaraş’a bölgedeki pek çok şehirden otobüslerle son derece rahat bir yolculukla ulaşmanız mümkün. Eğer İstanbul’dan seyahat etmeniz gerekiyorsa, aradaki mesafenin fazla olmasının da etkisi ile otobüs yerine dilerseniz uçağı tercih edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin çıkışında merkeze uzak bir noktada hizmet veren Kahramanmaraş Terminali’nden yolcuların ulaşımını sağlayan ücretli ve ücretsiz pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor. Terminalden şehrin ilçe ve köylerine de ulaşım imkanı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

B/36-A ve B/36-B numaralı terminal belediye otobüslerinin terminal çıkış kapısı önünde durakları var. Terminal otobüsleri; Azerbaycan Bulvarı, Yıldız Park ve Karacaoğlan Caddesi gibi Kahramanmaraş’ın pek çok merkezi noktasından geçiyor.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı önünde ve terminal içerisinde kendi peronları bulunan minibüslerle de gece saat 22:30’a kadar şehrin pek çok mahallesine gidebilirsiniz. Minibüslerle terminalden Kapıçam, Peynirdere ve Kürtül gibi pek çok merkezi ilçeye de yolcuların ulaşımını sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Kahramanmaraş Terminali’nde onlarca ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularının kolaylıkla şehir merkezine gidebilmesi için her 30 dakikada bir ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Yolcu servisleri otobüslerin varış peronu önünden kalkıyor.

Taksi

7/24 hizmet veren ve durağını terminal çıkışında görebileceğiniz Otogar Taksi’ye (0344) 235 00 46 numaralı telefondan ulaşabilir ve şehrin her yerine taksi ile kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kahramanmaraş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kahramanmaraş otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kahramanmaraş otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kahramanmaraş otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kahramanmaraş yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kahramanmaraş 15 saat , İzmir - Kahramanmaraş 15 saat , Ankara - Kahramanmaraş 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kahramanmaraş seferleri bulunuyor?
expand_more
Süha Turizm, Vip Kahramanmaraş Turizm, Öz Gülaras Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kahramanmaraş seferleri düzenliyor.
Kahramanmaraş Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  24 /Hava Durumu
 • Perşembe
  24 /Hava Durumu
 • Cuma
  21 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  22 /Hava Durumu
 • Pazar
  21 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less