Kahramanmaraş Otobüs Bileti Ara

Kahramanmaraş Hakkında

Tadı dillere destan dondurmasıyla meşhur Kahramanmaraş, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan illerden biri. Çok eski çağlardan bu yana pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir özellikle Romalılar ve Selçuklular döneminde büyük bir gelişim gösterdi. Kısaca Maraş olarak da bilinen şehrin nüfusu 1 milyonun üzerinde. Görülmeye değer pek çok tarihi eseri barındıran şehirde ayrıca zengin yöresel mutfağı deneyimleyebilirsiniz. Kahramanmaraş’ın merkezinden yaklaşık 12 kilometre mesafedeki Taş Köprü kentte başlıca duraklarınız arasında yer alabilir. Ceyhan Nehri’nin üzerinde inşa edilen köprü, bu özelliğinden ötürü Ceyhan Köprüsü adıyla da hafızalarda yer ediniyor. Bölgede bulunan pek çok köprünün aksine baraj sularından etkilenmeyen Taş Köprü’nün altı farklı kemer gözü bulunuyor. Uzunluğu 150 metreyi aşan tarihi köprünün yüksekliği ise yaklaşık 20 metre kadar.

Kahramanmaraş ayrıca muhteşem mozaikleri ile meşhur şehirlerden. Günümüzden yüzyıllar öncesinde yapılarak bugüne kadar ulaşabilen mozaiklerden bazıları Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. Şehirde gezerken ayrıca her biri adeta yaşanmışlık kokan eski konakları görebilirsiniz. Genellikle avlulu ve iki katlı olarak inşa edilen evlerde odunluk ve ahır gibi bölümler yer alıyor. Cumbalarıyla göz dolduran eski konaklardan tarihi Kocabaş Konağı ve Dedeoğlu Konağı gibi sivil mimarinin önde gelen örneklerini muhakkak gezi planınıza dahil etmelisiniz. Ayrıca şehre ticaret amacıyla gelen kafilelerin uğrak noktası olan Taşhan bugün de kentte dimdik ayakta kalan eski yapılar arasında dikkate değer. Eğer gümüşten veya deriden yapılan dekoratif ürünlere göz atmak isterseniz, tarihi alışveriş alanının yolunu tutabilir, Maraş Kalesi gibi şehrin sembol yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

Kahramanmaraş’a geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken bir diğer şey ise yöresel yemeklerle donatılan masaların tadını çıkarmak. Genellikle ismi dondurmayla birlikte anılan tarihi şehir, Maraş kebabı ve ekşili çorba gibi lezzetler konusunda da hayli iddialı. Keçi sütüyle yapılan dondurmanın tadına bakmak içinse şehirde uzun yıllardır hizmet veren eski pastanelerden birini tercih etmenizde yarar. Gaziantep, Kayseri, Adıyaman, Adana ve Osmaniye gibi illerle komşu olan Kahramanmaraş’a bölgedeki pek çok şehirden otobüslerle son derece rahat bir yolculukla ulaşmanız mümkün. Eğer İstanbul’dan seyahat etmeniz gerekiyorsa, aradaki mesafenin fazla olmasının da etkisi ile otobüs yerine dilerseniz uçağı tercih edebilirsiniz.

Elbistan Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Elbistan Terminali’ne Ulaşım

Elbistan merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan otobüs terminaline ulaşım için birçok alternatif ulaşım aracı bulabilir ve 24 saat kolayca terminale gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

36A, H15, H18, H24, H28, H3 ve H38 numaralı belediye otobüs hatları şehrin hemen her mahallesinden geçiyor. Bulunduğunuz konuma en yakın durakta her yarım saatte bir bulabileceğiniz bu otobüslerle kısa sürede terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının yolcu servisleriyle de terminale otobüs kalkış saatinizden önce ulaşabilirsiniz. Servisler, otobüs firmalarının merkezi ofisleri önünden belirli saatlerde hareket ediyor.

Minibüsler

Hem Elbistan merkezinden hem de çevre ilçe ve köylerden terminale gitmek için kullanabileceğiniz minibüsler gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

İlçenin merkezi noktalarında 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilir ve 5 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

Elbistan Hakkında

Elbistan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

Elbistan ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan otobüs terminalinden merkeze servis araçları ve minibüslerle erişim sağlanıyor. Taksiler ise terminalde zaman kaybetmeden merkeze gelmek isteyenler için ideal. 

Servis Aracı  

Elbistan Otobüs Terminali içinden hareket eden servis araçlarına bindiğinizde ortalama 8 dakikada ilçe merkezinde inebilirsiniz. İlçenin yolcularına ücretsiz hizmet veren servisler sayesinde terminal ile Elbistan’ın çeşitli mahalleleri arasında yolculuk oldukça rahat. Üstelik servis araçlarına binerek Elbistan çevresinde yer alan diğer yerleşimlere de seyahat edebilirsiniz. 

Minibüs   

Genellikle 8-10 dakika içinde yolcuları terminalden Elbistan ilçe merkezine ulaştıran minibüsler ise bu rotada tercih edebileceğiniz bir başka alternatif. Minibüslerin ücretlerini doğrudan sürücülerden öğrenebilir ve ödemenizi nakit olarak yapabilirsiniz. 

Taksi 

Elbistan Otobüs Terminali’nde fazla beklemeden merkeze doğru yola çıkmak isteyen yolcular terminal önünde bulunan taksilere binebilirler. Taksiyle arada bulunan yaklaşık 10 dakikalık mesafeyi son derece kısa sürede aşabilirsiniz. Üstelik araçların bagajlarına bavullarınızı da rahatça yerleştirebilirsiniz. Elbistan Otobüs Terminali’ne indiğinizde uygun taksi bulunmaması durumunda görevlilerden yardım alarak araç çağırabilirsiniz.  

Afşin Hakkında

Şehir Merkezinden Afşin Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan otobüs terminaline ister yürüyerek ister ise yolculara sunulan çeşitli ulaşım araçlarından birini kullanarak kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İlçe merkezinde hemen her mahallede bulunan belediye otobüsleri, otobüs terminaline ulaşmak için en çok tercih edilen yöntem. Sabah saat 06:30’dan gece 22:00’a kadar hizmet veren otobüslerle kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

İlçe merkezinden, Elbistan’dan veya çevre ilçe ve köylerden terminale ulaşmak için kullanılan minibüslerin pek çok caddede durakları bulunuyor. Her yarım saatte bir terminal minibüsü bulabilirsiniz.

Taksi

İlçenin ana caddelerinde 24 saat hizmet veren taksi durakları hizmet veriyor. Aceleniz varsa taksi kullanarak da 5 dakika içerisinde otobüs terminalinde olabilirsiniz.

Afşin Terminali Hakkında

Afşin Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Afşin Terminali’nden yürüyerek kolayca ulaşabileceğiniz ilçe merkezine, aynı zamanda yolculara sunulan ulaşım araçlarından biri ile de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah saat 06:30’dan gece 22:00’a kadar hizmet veren belediye otobüslerini kullanarak ilçe terminalinden her mahalleye gidebilirsiniz. Köşoğlu Caddesi üzerindeki belediye otobüsü duraklarında her yarım saatte bir ilçe merkezine otobüs bulabilirsiniz.

Minibüsler

Köşoğlu Caddesi üzerinde durağı bulunan ilçe minibüslerini kullanarak her semte kısa sürede gidebilirsiniz. Elbistan, çevre ilçeler ve köyler arasında hizmet veren minibüsler ise terminal içerisinde bulunuyor.

Taksi

24 saat hizmet veren terminal taksi durağından ilçede istediğiniz her yere kısa ve rahat bir yolculukla gidebileceğiniz taksiler bulabilirsiniz.

Göksun Hakkında

Şehir Merkezinden Göksun Terminali’ne Ulaşım 

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde konumlanan otobüs terminali son derece küçük ve ilçenin hemen merkezinde yer alıyor. Bu sayede terminale hem servis ve minibüs gibi araçlarla hem de yürüyerek erişim sağlamak mümkün. 

Minibüs  

Göksun’da çalışan minibüs tipi araçlarla ilçenin otobüs terminaline yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Belirli bir hareket saati bulunmayan minibüslere ilçenin pek çok noktasında karşınıza çıkacak duraklardan binebilirsiniz. Göksun’da minibüs yolculuğu ilçenin küçük yapısı nedeniyle fazla uzamıyor. Böylece otobüsünüzün sefer saatine kısıtlı zaman kaldığında dahi bu araçlarla yolculuğu seçebilirsiniz. 

Taksi 

Göksun’un merkezinden otobüs terminaline gelirken acelesi olanlar için taksiler kuşkusuz minibüslerden daha uygun bir araç seçeneği. Böylece herhangi bir noktada duraklamadan direkt olarak terminalin yolunu tutabilir, tam saatinde otobüse yetişmenin rahatlığından yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz noktada taksi bulamadığınız durumlarda ise Göksun ilçe merkezinde hizmet veren durakları arayarak araç isteyebilirsiniz. 

Servis Aracı  

Göksun ilçe merkezi ile otobüs terminali arasında ulaşımı kolaylaştıran bir başka araç alternatifi de servisler. Yolcuları bulundukları noktalardan alarak Göksun Terminali’nin girişine kadar getiren servisler ücretsiz hizmet veriyor. Bu araçlardan faydalanmak istediğinizde biletinizi satın aldıktan sonra ilgili firmayla görüşerek servise biniş noktanızı bildirmeyi unutmayın. İlçenin farklı mahallelerinden Göksun Terminali’nin önüne yapılan servis yolculuğu 10-15 dakika zaman alıyor. 

Göksun Hakkında

Göksun Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

Kahramanmaraş sınırlarında yer alan Göksun ilçesinde yolculara hizmet veren otobüs terminalinden merkeze servis veya minibüsler yardımıyla gelebilirsiniz. Taksi ise gündüz veya gece fark etmeden her daim merkeze seyahatte faydalanabileceğiniz bir diğer konforlu seçenek. 

Minibüs  

Göksun Terminali’nden kalkarak direkt olarak ilçe merkezine doğru yol alan minibüsler yaklaşık 15 dakika içinde yolcuları istedikleri noktalara bırakıyor. Terminalden Göksun’un merkezine minibüsle gelmenin en büyük avantajı ise kuşkusuz bu yolculuğun düşük maliyeti. Özellikle taksiye göre fiyatları son derece uygun kalan minibüslerle hızlıca Göksun’un merkezinde olabilirsiniz. Kahramanmaraş’ın kent merkezine ve Göksun harici diğer ilçelere yolculuk yapmak istediğinizde yine terminalden veya yakınlarından geçen minibüslere binebilirsiniz. 

Taksi 

Göksun Otobüs Terminali’nde özellikle otobüslerin sefer saatleri boyunca genellikle taksi bulunuyor. Böylece diğer araçları beklemeden veya toplu taşımaya aktarma yapmadan direkt olarak gideceğiniz noktaya taksiyle erişebilirsiniz. Minibüslerden daha kısa sürede Göksun’un merkezine ulaşma imkanı sunan taksiler servis araçları gibi ücretsiz olmasa da kısa mesafelerde oldukça uygun fiyatlı. Üstelik bineceğiniz taksiyi dilerseniz aynı yöne doğru gitmek isteyen diğer yolcularla birlikte tutabilirsiniz. Bu sayede yolculuk maliyetini daha da aşağı çekme fırsatı bulabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Göksun Otobüs Terminali’ne gelen neredeyse her otobüs seferi için servis imkanı bulunuyor. Dolayısıyla otobüsten indikten sonra minibüs, taksi veya diğer araçlara gerek duymadan merkeze gelmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz. Yolculardan herhangi bir ücret almadan hizmet veren servisler Göksun içerisinde hemen her noktaya erişme olanağı sunuyor. 

Kahramanmaraş Hakkında

Şehir Merkezinden Kahramanmaraş Terminali’ne Ulaşım

2008 yılında yenilenen Kahramanmaraş Terminali, oldukça büyük ve 20’den fazla otobüs peronuna sahip. Terminal, şehir merkezinin biraz dışında kalıyor ama yolcuların istedikleri saatte terminale ulaşımı için kolayca pek çok araç bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

B/36-A ve B/36-B numaralı terminal otobüs hatları hem Kahramanmaraş Kalesi, Şekerdere Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı ve Karasu Bulvarı gibi yoğun yerlerinden hem de her mahalleden geçtiği için terminale ulaşım için sıklıkla tercih ediliyor. Gece saat 22:30’a kadar terminal otobüsü bulabilirsiniz, ayrıca (0534) 593 90 99 numaralı telefondan da belediye otobüsü saatleri ve güzergahlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

40’dan fazla otobüs firmasının hizmet verdiği terminalde yolculara kolay bir ulaşım için ücretsiz yolcu servisleri de sağlanıyor. Otobüs saatinizde terminalde olabilmek için ideal olan bu yolcu servislerine bilet aldığınız firmanın şehir merkezindeki ofisleri önünden binebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal belediye otobüsünün saatini kaçırırsanız minibüslerle de kolayca otobüs terminaline gidebilirsiniz. Minibüslerin de belediye otobüsleri gibi hem merkezi caddelerde hem de her semtte duraklarını bulabilirsiniz. Minibüslerle her saat Afşin, Elbistan, Göksun ve Türkoğlu gibi ilçe ve köylerden de Kahramanmaraş Terminali’ne gitme şansınız var.

Taksi

Şehir merkezinde Piazza AVM yanında durağı bulunan (0536) 729 45 45 numaralı Maraş Taksi, 7/24 hizmet sunan (0538) 321 77 53 numaralı Onikişubat Taksi Hizmeti ve (0532) 263 72 14 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Adliye Taksi ile de bulunduğunuz noktaya taksi çağırarak konforlu bir yolculukla terminale gidebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin çıkışında merkeze uzak bir noktada hizmet veren Kahramanmaraş Terminali’nden yolcuların ulaşımını sağlayan ücretli ve ücretsiz pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor. Terminalden şehrin ilçe ve köylerine de ulaşım imkanı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

B/36-A ve B/36-B numaralı terminal belediye otobüslerinin terminal çıkış kapısı önünde durakları var. Terminal otobüsleri; Azerbaycan Bulvarı, Yıldız Park ve Karacaoğlan Caddesi gibi Kahramanmaraş’ın pek çok merkezi noktasından geçiyor.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı önünde ve terminal içerisinde kendi peronları bulunan minibüslerle de gece saat 22:30’a kadar şehrin pek çok mahallesine gidebilirsiniz. Minibüslerle terminalden Kapıçam, Peynirdere ve Kürtül gibi pek çok merkezi ilçeye de yolcuların ulaşımını sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Kahramanmaraş Terminali’nde onlarca ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularının kolaylıkla şehir merkezine gidebilmesi için her 30 dakikada bir ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Yolcu servisleri otobüslerin varış peronu önünden kalkıyor.

Taksi

7/24 hizmet veren ve durağını terminal çıkışında görebileceğiniz Otogar Taksi’ye (0344) 235 00 46 numaralı telefondan ulaşabilir ve şehrin her yerine taksi ile kısa sürede gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kahramanmaraş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kahramanmaraş
115 TL514 sa
roomİzmir - Kahramanmaraş
100 TL313 sa
roomAnkara - Kahramanmaraş
80 TL208 sa 15 dk
roomAdana - Kahramanmaraş
35 TL232 sa 30 dk
roomBursa - Kahramanmaraş
110 TL314 sa
roomAntalya - Kahramanmaraş
90 TL314 sa
Kahramanmaraş Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  7 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
 • Perşembe
  12 /Hava Durumu
 • Cuma
  11 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  8 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  16 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule