Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi

Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yıl da dünyanın en çok gezilen ülkelerini açıkladı. Bazı ülkeler nüfusu kadar hatta nüfusundan da fazla turist ülkesine çekebiliyor.

Yurt dışı uçuşlarında damga zorunluluğu

Yurt dışı uçuşlarında damga zorunluluğu

İçişleri Bakanlığı tüm yurt dışı çıkışlarında pasaportlara damga vurulması zorunluluğu getirdi. Bakanlık 10 Nisan 2017 tarihi itibariyle gönderilen genelgeyle tüm Türk vatandaşlarının yurt dışı giriş ve çıkışlarında damga vurulması zorunluluğu getirildi.

Güney Amerika'da vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Güney Amerika'da vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Vizesiz yolculuğu seviyoruz. Seyahate çıkmadan önce yapılacak formaliteler bazen çok yorucu olabiliyor. Kışın da alternatif bir tatil rotası arıyorsanız ya da kardan kıştan sıkıldıysanız Güney Amerika seyahati iyi bir seçenek. Üstelik Güney Amerika’da pek çok ülke Türk vatandaşlarından vize istemiyor. İşte Güney Amerika’da vizesiz gezilebilecek 5 ülke...

Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri

Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri

Malum kış geldi, artık kazaklar, montlar, yorganlarda yerlerinden çıktı. Ama kışı sevmeyen, yaz hep devam etsin diyen ya da 'bu yazın tadını çıkaramadım denize bile giremedim' şeklinde düşünen varsa üzülmesin. Kuzey Yarımküre kışı yaşarken, Güney Yarımkürede şu anda güneş var. Üstelik aşağıdaki önereceğimiz tatil yerlerine gitmek için vize de gerekmiyor...

2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

Gezginler için her biten yıl, yeni maceralara hazırlıkların başlaması anlamına gelir. Eminiz seyahat tutkunları bu yıl için planlarını şimdiden yapmaya başladılar. İşte, daha önce görmediyseniz 2017’de keşfetmeniz gereken şehirler...

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Sonbaharın rengarenk büyülü atmosferinde romantik tatil hayali kuran var mı? Filmlere romanlara konu olmuş Kasım ayı için dünyadan ve Türkiye’den romantik öykülere sahip mekanlardan seçmeler yaptık.

Altın şehir Prag

Altın şehir Prag

Avrupa'nın otantik havasını korumuş hala size Ortaçağ'da yaşıyormuşsunuz hissini veren müthiş estetik binalarıyla kendine hayran bıraktıran bir şehir Prag. II. Dünya Savaşı'nda neredeyse hiç zarar görmediği için de orta Avrupa'nın en orijinal şehirlerinden biri. Günümüzde de şehir neredeyse hiç değişmiyor. Bundan 15 yıl önce Beşiktaş'ın Sparta Prag ile oynadığı bir Avrupa kupası maçı için Prag'a gitmiştim. O günden bu yana şehirde değişen hiçbir şey yok. Statları bile aynı. Bunun ardında tarihe olan saygının da büyük etkisi var. Binaların öyle kafanıza göre rengini bile değiştiremiyorsunuz. Çok da turistik bir kent. Çünkü özellikle merkezinde her şey var. Tarihi yapılarından kalesinden aşağı inip ünlü Charles Köprüsü'nün üzerinden geçip merkeze rahatlıkla yürüyerek varabiliyorsunuz. Şehirde toplu ulaşım ağı yaygın ve kullanımı kolay olduğu ve aynı zamanda güvenli bir kent olduğu için gezmeniz kolay olacaktır.

Napoli,Beşiktaş'ı bekliyor

Napoli,Beşiktaş'ı bekliyor

Şampiyonlar Ligi heyecanı başladı. Ülkemizi temsil eden Beşiktaş B Grubu’nda 19 Ekim’de Napoli ile karşılaşıyor. Uçak firmaları şimdiden uçuş sayıları arttırıp uçaklarının boyutlarını büyüttü. Hatta Napoli biletlerine ilgi de arttı.

Zanzibar ve Kilimanjaro uçuşları başlıyor

Zanzibar ve Kilimanjaro uçuşları başlıyor

THY Afrika kıtasındaki iki turistik yere direkt uçuşlarına başlıyor. 12 Aralık'ta Kilimanjaro ve Zanzibar'a haftada 3 gün karşılıklı seferler başlayacak. Tanzanya'nın dünyaca ünlü dağı UNESCO Dünya Doğa Mirası listesine alınan Kilimanjaro, özellikle doğa sporları yapan ve dağcılar için önemli bir yere sahip. 5895 metre yüksekliğiyle Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro sönmüş bir yanardağ. Burası aynı zamanda ünlü Victoria gölüne de yakın. THY seferleri 12 Aralık'ta başlayacak ve 26 Mart'a kadar sürecek. Seferler ilk gün hariç Salı, Perşembe ve Pazar günleri olacak.

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Oldum olası Ortaçağ kasabaları ya da şehirleri ilgimi çekmiştir. Avrupa özellikle de Orta Avrupa bu konuda çok güzel tarihi şehirlere ev sahipliği yapıyor. Çek Cumhuriyeti-Avusturya sınırında yer alan Çeski Krumlov da bunlardan birisi. Bu kasabada adeta masalsı bir yolculuk yapıyorsunuz. Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde hikayelerinde anlatılan, resimlerini gördüğümüz o şahane kasabalardan biri Cesky Krumlov. Dar sokakları, tarihi yapıları, hiç bozulmamız mimarisi, sivri çatılı binaları, sarayı ve kalesiyle fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir yer. Avusturya’nın kuzeyindeyseniz ya da Prag turuna katıldıysanız Cesky Krumlov’u görmeden dönmeyin derim.

x