Çocuklarla gidebileceğiniz 5 Avrupa şehri

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Yurt dışı seyahatleri yalnızca biz yetişkinler için değil çocuklar için de bilgilendirici ve eğlenceli oluyor. Avrupa'da da çocukların gönlünce oynayacakları ve eğlenecekleri pek çok yer var. İşte, çocuklarınızla birlikte gezebileceğiniz 5 Avrupa şehri...

Paris (Fransa)

Paris çocukların görmek için hayal ettiği şehirlerin başında geliyor. Disneyland gibi masal kahramanlarıyla dolu büyülü dünyanın içinde olmak çocuklar için şahane bir şey. Disneyland'ı gezmek için en az bir gününüzü ayırmanız gerekir. Hatta daha da tadını çıkarmak isterseniz bir kaç gün de kalabilirsiniz. Eyfel Kulesi, Şanzelize Bulvarı ve müzelerle mini bir Paris turu çocuklarınıza da size de iyi gelecektir.

Billund (Danimarka) 

Çocukların yapmaktan büyük keyif aldığı legodan bir dünyaya yolculuk yapmak isterseniz yolunuz Danimarka'nın Billund kentine gitmeniz gerekli. Dünyanın en büyük lego parkı burada. Legondan yapılmış binalar, parklar. Önemli yapılar var. Gezmesi oldukça keyifli. Üstelik burası Billund Havalimanı'nın hemen yanında. İsterseniz Almanya Hamburg üzerinden hızlı trenle de geçebilirsiniz. Ayrıca Lego Oyuncak Fabrikası ve yönetim merkezi de buradadır. Billund uçak bileti sayfamızdan hem şehir ve ulaşımı hakkında bilgi alabilir hem de bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Rust (Almanya)

Avrupa'nın en büyük eğlence parklarından biri olan Rust çocuklarla gezip gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir yer. Almanya-İsviçre sınırındaki bu şirin yerde bol adrenelinli bir gün geçirebilirsiniz. En az iki günü ayırmanızı öneriyorlar. Dilerseniz Fransa'nın şirin bölgesi Alsach turuna da çıkabilirsiniz. Frankfurt ya da Basel üzerinden gidebilirsiniz.

Stockholm (İsveç) 

Avrupa'nın yeşili bol güzel şehirlerinden Stockholm çocuklar için de güzel seçenekler sunuyor. Junibackhen Çocuk Müzesi'nde çocuklarınız adeta masalsı bir yolculuğa çıkabilir. Buradaki macera treni, masal meydanı çocukların çok seveceği yerler arasında. Stockholm tatlıları da çocuklarınıza lezzetli gelecektir. Bu güvenli ve güzel şehre gitmek için Stockholm uçak bileti sayfasını tıklayabilirsiniz.

Amsterdam (Hollanda)

Amsterdam özellikle de bisiklete binmeyi seven çocuklar için harika bir yer. Burada çocuklarınızla beraber bisiklet kiralayıp şehri gezebilir, kanalların keyfini çıkarabilirsiniz. Amsterdam'da ayrıca Van Gogh, Bilim ve Anne Frank Müzesi gibi yerleri de gezebilir. Lale Bahçeleri ve Yel Değirmenli köylere de gidebilirsiniz. Amsterdam uçak bileti fiyatlarına göz atmak için tıklayabilirsiniz...

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar