SVSaudi Arabian Airlines

Ucuz Saudi Arabian Airlines Uçak Bileti

SV Saudi Arabian Airlines Hakkında

Merkezi Suudi Arabistan'un Cidde şehrinde bulunan havayolu şirketi aynı zamanda ülkenin bayrak taşıyıcı hava yolu olarak da biliniyor. Operasytonlarının büyük bir bölümü Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'ndan yürütülen havayolunun bir diğer önemli destinasyonu ise Dammam'da bulunan Kral Fahd Uluslararası Havalimanı.

Qatar Airways ve Emirates ile birlikte Orta Doğu'nun en büyük şirketlerinden biri olan havayolu Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika'da birçok noktaya uçuyor.

Checkin İşlemleri Saudi Arabian Airlines Check-In İşlemleri

Check-in işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmek isteyen yolcular, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce işlemlerini yapabiliyorken kalkışa 1 buçuk saat kaldığında online check-in yapılamıyor. Saudi Arabian Havayolları’nın iç hat seferlerine katılacak yolcular için havalimanında kalkıştan 2 saat önce başlayan check-in işlemleri, 45 dakika kala bitiyor. Dış hat uçuşlarında ise uçuşa 3 saat kala yolcu kabul etmeye başlayan check-in personeli, kalkışa 1 saat kala işlemleri durduruyor. Yolcular, iç hat uçuşlarında kalkışa 15 dakika, dış hat uçuşlarında ise 20 dakika kala biniş kapısında bulunmalıdır.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Saudi Arabian Havayolları tarafından Birinci ve Business sınıfı yolcularına, her biri 32 kg’ı aşmayan 2 çanta ile seyahat etme hakkı tanınıyor. Guest sınıfı yolcuları ise 23 kg ile sınırlandırılmış 2 adet çanta ile uçabiliyorlar. Bagajları, belirlenen ağırlıkları aşan yolcular, kilogram başına fazladan ödeme yaparak ek bagaj hakkı alabiliyorlar. Bebeği bulunan tüm yolcular, 10 kg’lık 1 adet ek bagaj bulundurabiliyor. Taşınacak tüm bagajların maksimum 158 cm ebatında olması gerekiyor. Birinci ve Business sınıfı yolcular, toplam ağırlıkları 9 kg’ı aşmayan 2 el çantası ile uçağa binebiliyorken Guest yolcuları en fazla 7 kg’lık 1 çantayı yanlarına alabiliyorlar. Uçağa alınacak tüm çantaların ebatlarının 100 cm’yi aşmaması zorunlu tutuluyor.

Checkin İşlemleri Saudi Arabian Airlines Koltuk Seçimi

Check-in işlemlerini gerçekleştiren tüm yolcular, müsaitlik durumu olan koltuklardan birini tercih edebiliyor.

Checkin İşlemleri Saudi Arabian Airlines Diz Mesafesi

Rahatlığı ön planda tutan First Class yolcular için özel olarak tasarlanan ve 180 dereceye kadar esneyebilen koltukların baş kısımları isteğe göre ayarlanabiliyor. 23 inçlik monitör sayesinde yolculuğun keyfine varılabiliyor. Uzun süreli uçuşlarda talebe bağlı olarak uyku tulumu ve gece kitleri servis ediliyor. Business sınıfında ise rahat ve konforlu deri koltukların diz mesafesi oldukça geniştir. Tüm koltuklarda 15 inçlik monitörlerin yanı sıra özel bel desteği de bulunuyor. Guest sınıfı olarak adlandırılan gruba ait koltuklar, pek çok havayolunun ekonomi sınıfı ile kıyaslandığında oldukça geniş ve konforlu sayılabilir. 9 inçlik monitörü bulunan koltukların arasındaki diz mesafesi yaklaşık 85 cm’dir.

Checkin İşlemleri Saudi Arabian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Saudi Arabian Havayolları ile seyahat etmenin ayrıcalığını hisseden Birinci sınıf yolculara, kalkışın hemen ardından özel Arap kahvesi ve hurma ikram edilir. Aperatif olarak Arabistan’a özgü atıştırmalıkların yanında içecek servisi de yapılıyor. Batı mutfağının lezzetleri ile birlikte vejetaryen menüleri de hazır tutuluyor. Tatlı, çay, kahve ikramları talebe bağlı olarak sunuluyor. Business sınıfı yolcularını karşılamak için ikram edilen kahvelerin ardından Arap ve Batı mutfaklarının lezzet şöleni yolculara sunuluyor. Ayrıca tüm yolculara, tatlı ve içecek ikramı da yapılıyor. Guest sınıfı yolcuları ise aperatifler ve salataların yanı sıra tatlı ve içecek siparişi de verebiliyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Saudi Arabian Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Saudi Arabian Airlines uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Saudi Arabian Airlines uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Saudi Arabian Airlines uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Saudi Arabian Airlines uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Saudi Arabian Airlines kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Saudi Arabian Airlines tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Saudi Arabian Airlines Künye

IATA kodu: SV

Kuruluş tarihi: 09/01/1945

Uçak sayısı: 134 uçak

Uçuş noktaları: 40 nokta

Para birimi