Kazablanka Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kazablanka Hakkında

Kazablanka, Fas’ın 4 milyona yakın nüfusuyla en büyük ve en turistik kentidir. İsmi İspanyolca’da ‘Beyaz Ev’ anlamına gelir. Atlas Okyanusu kıyısındaki bu tarihi liman şehri, ismiyle aynı ada sahip Hollywood yapımı film ile ünlü olmuştur. Bir aşk hikayesini anlatan bu filmden sonra kentin ünü giderek artmıştır.
 
Şehirde görülmesi gereken tarihi yapımı çoktur ancak en ünlü eseri çok eski bir tarihi olmasa da dünyanın en büyük 3. Camisi olan Kral 2. Hasan Camisidir. Cami oldukça görkemlidir ve minareleri yuvarlak değil dört köşelidir. Avlusu ile birlikte camide aynı anda 80 bin kişi namaz kılabiliyor. Eski şehir Medina bölgesi filmlerden tanıdık gelen bölge. Daracık labirent gibi sokaklar ve dükkanlar renkli işlemeli süsler Fas’a özgü manzaralardan bir tanesi. Arap, İspanyol, Portekiz ve Fransızların hüküm sürdüğü Kazablanka çok kültürlü bir şehir görünümü verir. Kentte Arapçanın yanı sıra Fransızca da kullanılır.

Eski şehrin yanı sıra Kazablanca, 1755 yılında depremden hasar görünce Paris Güzel Sanatlar Akademisi mimarlarının modern şehircilik teorilerini öğrendiği bir yer olarak ünlenmiş. Burası Yeni Şehir ( Kentin en lüks caddesi Korniş caddesi. Burada villalar ve oldukça görkemli malikaneler var. Bar, cafe, restoran gibi turistik yerler genelde burada yer alıyor. Place Mohammed Meydanı kentin idare merkezidir burada Fas ve Fransız mimarisinden eserler bulabilirsiniz. Kentte ayrıca Twin Center, La Ligue Arabe parkı, Anfa, Fransız limanı gibi yerler gezilebilir.
 
Kazablanka’da ılıman bir iklim vardır. Denizin de etkisiyle kışlar ılık geçer. Ancak yazlar sıcak ve kurak geçer. Gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksektir. Gezmek için enuygun zamanların ilkbahar ve sonbalar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kazablanka’da Mohammed V Uluslararası Havaalanı hizmet verir. Şehrin 30 km uzağındaki havaalanından kent merkezine tren, otobüs ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
 

 

Havalimanından Kazablanka Şehir Merkezine Ulaşım

Fas’ın önemli ulaşım noktalarından biri olan Mohammed V Havalimanı, ülkenin Nounceur bölgesinde yer alıyor. Havalimanından yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan kent merkezine ulaşmak için birçok alternatifiniz var. Mohammed V Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için otobüs ya da tren gibi toplu taşıma araçlarını tercih edebileceğiniz gibi taksi kullanabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanının bulunduğu yerden kalkan otobüslere binerek şehir merkezine ve civar bölgelere uygun fiyatla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her ne kadar trafik yoğunluğuna göre zaman zaman farklılık gösterse de yaklaşık bir saat gibi bir sürede otobüsle şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Tren

Tren yolculuğunu tercih ederek bir saat gibi bir zamanda kent merkezine varabilirsiniz. Böylelikle hem konforlu hem de ekonomik bir yolculuğun ardından şehre ulaşabilirsiniz. Havalimanında 1 numaralı terminalin olduğu yerden kalkan trenler, sabah 07.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Taksi

Taksi kullanarak hem hızlı hem de konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak taksi diğer ulaşım araçlarına göre sizin için daha pahalı olabilir. Ama Fas’ın genelinde yaygın olan pazarlama kültürü, taksiler için de geçerli. Dolayısıyla taksicilerle pazarlık yaparak ulaşım ücretini daha ekonomik seviyeye indirebilirsiniz. Taksiyle yaklaşık 40 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Kentte bulunan onlarca araç kiralama şirketinden birini tercih ederek araba kiralayabilirsiniz. Hatta araçları isterseniz şoförlü olarak kiralamanız da mümkün. Böylelikle konforlu ve hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz.

31 Ara 2021 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kazablanka uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kazablanka varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kazablanka uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kazablanka uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kazablanka uçuşları Mohammed V Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Kazablanka yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kazablanka 4 saat 50 dakika, Ankara-Kazablanka 4 saat 30 dakika, Antalya-Kazablanka 4 saat 20 dakika, Bodrum-Kazablanka 3 saat 50 dakika, Gaziantep-Kazablanka 5 saat, İstanbul-Kazablanka 4 saat, İzmir-Kazablanka 3 saat 50 dakika, Trabzon-Kazablanka 5 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kazablanka uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, Ankara, Konya, Adana, Air Arabia Maroc İstanbul, Royal Air Maroc İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul, Air France İstanbul şehirlerinden direkt Kazablanka uçuşları düzenliyor.

Kazablanka Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
25ºC
Cmt
Paz
16ºC
25ºC
Paz
Pzt
16ºC
25ºC
Pzt
Sal
17ºC
25ºC
Sal
Çar
17ºC
25ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Kazablanka Alternatif Ulaşım
Para birimi