Kazablanka Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kazablanka Hakkında

Kazablanka, Fas’ın 4 milyona yakın nüfusuyla en büyük ve en turistik kentidir. İsmi İspanyolca’da ‘Beyaz Ev’ anlamına gelir. Atlas Okyanusu kıyısındaki bu tarihi liman şehri, ismiyle aynı ada sahip Hollywood yapımı film ile ünlü olmuştur. Bir aşk hikayesini anlatan bu filmden sonra kentin ünü giderek artmıştır.
 
Şehirde görülmesi gereken tarihi yapımı çoktur ancak en ünlü eseri çok eski bir tarihi olmasa da dünyanın en büyük 3. Camisi olan Kral 2. Hasan Camisidir. Cami oldukça görkemlidir ve minareleri yuvarlak değil dört köşelidir. Avlusu ile birlikte camide aynı anda 80 bin kişi namaz kılabiliyor. Eski şehir Medina bölgesi filmlerden tanıdık gelen bölge. Daracık labirent gibi sokaklar ve dükkanlar renkli işlemeli süsler Fas’a özgü manzaralardan bir tanesi. Arap, İspanyol, Portekiz ve Fransızların hüküm sürdüğü Kazablanka çok kültürlü bir şehir görünümü verir. Kentte Arapçanın yanı sıra Fransızca da kullanılır.

Eski şehrin yanı sıra Kazablanca, 1755 yılında depremden hasar görünce Paris Güzel Sanatlar Akademisi mimarlarının modern şehircilik teorilerini öğrendiği bir yer olarak ünlenmiş. Burası Yeni Şehir ( Kentin en lüks caddesi Korniş caddesi. Burada villalar ve oldukça görkemli malikaneler var. Bar, cafe, restoran gibi turistik yerler genelde burada yer alıyor. Place Mohammed Meydanı kentin idare merkezidir burada Fas ve Fransız mimarisinden eserler bulabilirsiniz. Kentte ayrıca Twin Center, La Ligue Arabe parkı, Anfa, Fransız limanı gibi yerler gezilebilir.
 
Kazablanka’da ılıman bir iklim vardır. Denizin de etkisiyle kışlar ılık geçer. Ancak yazlar sıcak ve kurak geçer. Gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksektir. Gezmek için enuygun zamanların ilkbahar ve sonbalar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kazablanka’da Mohammed V Uluslararası Havaalanı hizmet verir. Şehrin 30 km uzağındaki havaalanından kent merkezine tren, otobüs ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kazablanka uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kazablanka varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kazablanka uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kazablanka uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kazablanka uçuşları Mohammed V Havalimanı'na düzenleniyor.

Kazablanka yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kazablanka 4 saat 50 dakika, Ankara-Kazablanka 4 saat 30 dakika, Antalya-Kazablanka 4 saat 20 dakika, Bodrum-Kazablanka 3 saat 50 dakika, Gaziantep-Kazablanka 5 saat, İstanbul-Kazablanka 4 saat, İzmir-Kazablanka 3 saat 50 dakika, Trabzon-Kazablanka 5 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kazablanka uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Kazablanka uçuşları düzenliyor.

Kazablanka uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kazablanka uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kazablanka Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
22ºC
Sal
Çar
14ºC
22ºC
Çar
Per
13ºC
23ºC
Per
Cum
16ºC
24ºC
Cum
Cmt
15ºC
22ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Kazablanka Alternatif Ulaşım
Para birimi