Kuala Lumpur Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Kuala Lumpur Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuala Lumpur Hakkında

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, Malay, Hint, Çinli ve İslam kültür sentezlerinin birleştiği bir şehirdir. 5 milyonu aşkın nüfusuyla kalabalık bir kent olan Kuala Lumpur, 1857 senesinde Gombak ve Klang nehirlerinin birleşimiyle oluşmuştur. Kuala Lumpur kelime olarak çamurlu kavşak anlamına geliyor.

Yüksek binalarıyla dikkat çeken Kuala Lumpur, Petronas İkiz Kuleleri’ni de barındıran bir kenttir. Kuala Lumpur’da Merdeke Meydanı, Jamek Camisi, Petronas Kuleleri, Sze Ya Tapınaağı, Sri Mahamariamman Tapınağı, Negara Camisi, Malezya Sarayı, Çin Mahallesi, KLCC Park gibi yerler gezilebilir. Malezya’da tropikal iklim görülür. Sıcaklıklar yıl boyunca genelde 20 derece dolaylarındadır. Ancak şehir nemlidir. Bahar aylarında yağışlar daha fazladır. Onun dışında hemen her mevsim gidilebilir.

Alışveriş yapmayı sevenler için kentte seçenek çoktur. Hem teknoloji ürünleri hem de el işi ucuza ürün satın alınabilir. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havaalanlarından birisidir. Kent merkezinin 40 km uzağında yer alan havaalanından tren, otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
 
 

 

Havalimanından Kuala Lumpur Şehir Merkezine Ulaşım

Klia Havalimanı

Malezya’nın en işlek havalimanı olan KLIA Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almakla birlikte, havalimanından şehir merkezine gitmeniz için çok sayıda seçeneğiniz bulunuyor. Taksiler başta olmak üzere toplu taşıma araçlarından tren ve otobüs ile şehir merkezine gidebileceğiniz gibi araç kiralama seçeneği ile de gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taksi

KLIA Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olabilir. Havalimanının terminal binasında bulunan ve Airport Limo firması tarafından hazırlanan lisanslı taksilere binerek şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Kuala Lumpur ve Selangor bölgeleri arasında gidip gelebileceğiniz lisanslı taksiler haricinde çalışmakta olan diğer taksi araçlarına binmemeniz gerektiğini unutmayın.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek otobüsler. Ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile şehir merkezinin birçok noktasına gidebilirsiniz. Havalimanında sizi bekleyen normal otobüslere binebileceğiniz gibi duraksız daha hızlı giden ekspres otobüsleri de tercih edebilirsiniz.

Tren

Express Rail Link’in kısaltması olan ERL adı verilen trenler ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Terminal binasından binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine hem ekonomik hem rahat şekilde gitme imkanına sahipsiniz. Trenlerde KLIA Ekspres ve KLIA Transit olmak üzere iki tane seçeneğiniz bulunuyor.

Araç Kiralama

Çabuk ve kolay bir yolculuk istiyorsanız sizin için araç kiralama uygun olabilir. Şehir merkezine gitmek için KLIA Havalimanı’ndaki araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçlarla şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Kasina Baru, Hertz, Pantas, Mayflower, Orix, Insas Pacific ve Avis yer alıyor.

07/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı

Kuala Lumpur’daki bölgesel havalimanlarından biri olan Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı, Selangor bölgesinde bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksiler ve otobüsler tercih edilebilir.

Taksi

Taksiler, şehir merkezine gitmek için en hızlı ulaşım seçeneği olabilir. Kilometreye göre ücret belirlenen taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanındaki terminal binasından binebileceğiniz taksilere uçağınız indiği andan itibaren bekleme yapmadan ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. Havalimanından binebileceğiniz transfer otobüsleri ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Belirli saatlerde kalkan otobüs saatlerini havalimanından öğrenmeyi unutmayın.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kuala Lumpur Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
23ºC
33ºC
Per
Cum
23ºC
32ºC
Cum
Cmt
23ºC
30ºC
Cmt
Paz
23ºC
33ºC
Paz
Pzt
23ºC
31ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
9s 30dk
10s 30dk
9s 20dk
10s 20dk
10s 30dk
9s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x