Riyad Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Riyad Hakkında

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad, yaklaşık olarak 6 milyonluk bir nüfusa sahip. Kelime anlamı “Bahçeler” olan şehirde nüfus gettoların da katılımıyla 7.5 milyona ulaşıyor. Şehir ayrıca yönetimsel açıdan 15 farklı bölgeye bölünmüş durumda. Riyad, Arap Yarımadası’nın merkezinde bulunan çevresi çöllerle kaplı bir şehir. Petrol açısından zengin olması ve şehirdeki gökdelenlerle ünlü. Yaz aylarında hava sıcaklığından dolayı gündüz sokaklarda çok fazla gezenin olmadığı şehrin geniş caddeleri akşamüstü daha kalabalık. Gün içinde hava sıcaklığı 45 dereceye kadar çıkabiliyor. Mart ve Nisan aylarında bir miktar yağış görülse de şehirde yağış oranı oldukça düşük. Kış sıcaklığı 20-25 derece civarlarında değişiyor.

Arapların meşhur kahvesi ve et yemekleri, özellikle deve eti ile yapılan yemekler, Riyad mutfağının tadılması gereken lezzetleri. Şehirde gezebileceğiniz yerlerin başında Kingdom Centre olarak bilinen Kraliyet Merkezi geliyor, buranın büyüklüğü yaklaşık 94.230 metrekare ve uzunluğu 302 metre. 10.000’den fazla el yazması ve nadide parçaya ev sahipliği yapan Kral Fahad Ulusal Kütüphane Müzesi ve Kraliyet Havacılık Müzesi de görülmeye değer yerler. Yaklaşık 3.5 saatlik bir uçuş sonrası varılan Riyad’a hem direk hem de aktarmalı olarak uçabiliyorsunuz. Hac turizminin merkezinde yer alan bir ülke olduğundan dolayı turistlere vize kotası uygulanıyor.

Havalimanından Riyad Şehir Merkezine Ulaşım

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad’da bulunan King Khalid Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanlarından biri aynı zamanda. Ülke için büyük bir ulaşım merkezi olan King Khalid Havalimanı, Riyad’ı da ülkeye ve dünyaya bağlıyor. King Khalid Havalimanı’ndan şehir merkezine çok farklı seçenekler olmamakla birlikte, karayolu ulaşımı üzerinden gidiş geliş yapılabilir.

Dünyanın çok sayıda ülkesine uçuşlar düzenlenen King Khalid Havalimanı’nda sayısız hizmetten faydalanabilirsiniz. Riyad şehrinde bulunan King Khalid Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım için seçenekleriniz fazla olmamakla birlikte, şehrin yoğun olmayan trafiği sayesinde hızlıca gidebilmeniz mümkün. Taksi başta olmak üzere transfer servisleri ve araç kiralama ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanında özel araçlar için park alanları da mevcut.

Taksi

Taksi, King Khalid Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en kolay seçenek. Uçağınız indiği andan itibaren bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Trafiğin yoğun olmaması da şehir merkezine hızlıca gitmeniz için bir etken.

Transfer Servisi

Şehir merkezine gitmek için transfer araçları hem ekonomik hem kolay bir seçenek olabilir. Anlaşmış olduğunuz otelin size sunduğu ve havalimanında sizi bekleyen transfer aracı ile otelinize kolaylıkla gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. King Khalid Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine teslim edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmalarını öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

07/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Riyad uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Riyad varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Riyad uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Riyad uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Riyad uçuşları King Khalid Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Riyad yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Riyad 2 saat 10 dakika, Ankara-Riyad 2 saat 40 dakika, Antalya-Riyad 2 saat 30 dakika, Bodrum-Riyad 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Riyad 2 saat, İstanbul-Riyad 3 saat, İzmir-Riyad 3 saat, Trabzon-Riyad 2 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Riyad uçuşu düzenliyor?

Saudi Arabian Airlines İstanbul, flyadeal Cidde şehirlerinden direkt Riyad uçuşları düzenliyor.

Riyad Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
15ºC
24ºC
Çar
Per
16ºC
29ºC
Per
Cum
17ºC
30ºC
Cum
Cmt
16ºC
31ºC
Cmt
Paz
9ºC
26ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Riyad Alternatif Ulaşım
Para birimi
x