Seul Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Seul Hakkında

Güney Kore'nin başkenti ve aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Han Nehrinin ortasından geçtiği bu şehir aynı zamanda dünyanın en modern kentlerinden birisidir. 1988 Olimpiyatlarının ve 2002 Dünya Kupası'nın yapıldığı bu şehir spor organizasyonlarıyla da adından söz ettirmiştir. Türkiye Milli Futbol Takımı Dünya Kupası'nda üçüncülük maçını da yine bu şehirde oynamıştır

Seul'de tarihi yapıların yer aldığı Jongno'da Yi Hanedanlığı Sarayı, tapınaklar ve önemli yapıların pek çoğu bu bölgede bulunur. Seul'da ayrıca Gangnam, Gyeongju, Yeouido Adası, tapınaklar ve Busan Şehitleri Anıtı, Yi Hanedanlığı Sarayı, İtaewon gibi yerler gezilebilir. Seul'de ulaşım ve altyapı sorunu oldukça gelişmiştir. Metro ağı yaygındır.

Şehrin kendine has biraz baharatımsı kokusu bir değişik gelebilir. Ancak Uzakdoğu şehirlerinde bu tip kokular yaygındır. Seul'de nemli astropikal iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ve nemli ve yağışlıdır. Kışlar ise soğuktur gezmek için en uygun zaman bahar aylarıdır. 24 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olduğu için kentte çok sayıda gökdelen vardır.

Seul'de İncheon ve Gimpo adlı iki tane uluslararası havalimanı var. Havalimanlarından kent merkezine hızlı tren ve otobüsle ulaşım sağlanır.

Havalimanından Seul Şehir Merkezine Ulaşım

Gimpo International Havalimanı

Seul’ün en büyük havalimanlarından biri olan Gimpo Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için çok sayıda ve çeşitli ulaşım aracı bulunuyor. Bunlar, karayolunu tercih edenler için taksi, otobüs, araç kiralama ve transfer aracı olabilirken demiryolunu tercih edenler için ise metro ve havalimanı ekspresi olabilir.

Taksi

Gimpo Havalimanı’nda hizmet veren taksiler ile şehir merkezine kısa sürede ve hızlıca gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz farklı taksi modelleri olup bunlar standart, model, jumbo ve uluslararası olarak isimlendiriliyor. Son derece konforlu bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak taksiler ile hem şehir içinde hem bölgeler arasında gezinebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezine ekonomik yoldan gitmek için seçilebilecek araç otobüsler olarak karşınızda. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminallerinden binilebilen 1’den 35’e kadar numaralandırılmış otobüsler ile son derece kolay bir yolculuk yapabilirsiniz. Ülkenin birçok bölgesine gitmenizi sağlayacak otobüslerden hangisine binmeniz gerektiğini sormayı unutmayın.

Metro

Şehir merkezine hem ekonomik hem hızlı hem konforlu şekilde gitmek için metroyu tercih edebilirsiniz. Gimpo Havalimanı’ndan binebileceğiniz metro ile şehir merkezine çok kısa sürelerde ulaşabilirsiniz. Gimpo Havalimanı’ndaki 5 numaralı metro hattı üzerinden binebileceğiniz metroda, gideceğiniz yere göre diğer metro hatlarına aktarma yapmanız gerekebilir.

Havalimanı Ekspresi

Gimpo Havalimanı’nın sunduğu ve kısaca AREX adı verilen Airport Express hizmeti, Seul’deki diğer büyük havalimanı olan Incheon Havalimanı ile Gimpo Havalimanı arasında gidip gelmenize olanak sağlıyor. İki havalimanı arasında toplam 10 durak bulunuyor ve ilk 6 duraktan diğer metro hatlarına transfer yapılabiliyor.

Transfer Aracı

Gimpo Havalimanı’nın sunduğu transfer araçları ile havalimanı içerisindeki terminal binaları arasında rahatlıkla gidip gelebilirsiniz. Kargo terminalinde 06:00 – 23:30 saatleri arasında çalışan ve 7-8 dakikada bir gelen araçlar, yolcu terminalinde ise 09:00 – 22:00 saatleri arasında çalışmakla birlikte 5-6 dakikada bir geliyor. Saat 21:00’den sonraki araç sıklığı 15 dakikaya çıkıyor.

Araç Kiralama

Havalimanındaki iç hatlar terminalinde bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Jeju Rent A Car, AJ Rent A Car ve Ktkumho Rent yer alıyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Incheon International Havalimanı

Seul’ün en işlek havalimanı olan Incheon Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri ile gidebilirsiniz. Taksi başta olmak üzere otobüs, metro, havalimanı ekspresi, tren ve araç kiralama bu ulaşım seçenekleri arasında yer alıyor.

Taksi

Icheon Havalimanı’nın yolcu terminalinde bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine konforlu ve hızlı şekilde gidebilirsiniz. Farklı taksi seçenekleri bulunan havalimanında gideceğiniz yere göre ve istediğiniz kalitedeki taksiye binerek rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Haftanın her günü ve her saati hizmetinizde olan taksilerin ücreti ise diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz daha maliyetli olabilir.

Otobüs

Havalimanındaki yolcu terminalinden binebileceğiniz otobüsler ile taksilere göre daha hesaplı şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Gideceğiniz yere göre terminal binası önünde sizi çok sayıda otobüs bekliyor olacak.

Tren

KTX şeklinde kısaltılan ve Korea Train Express adı verilen yüksek hızlı ekspres tren sayesinde şehir merkezine hızlı ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Incheon Havalimanı’ndan, başta Daejeon, Daegu, Busan, Mokpo ve Yeusu olmak üzere diğer birçok şehre yolculuk etmenizi sağlayacak olan KTX ile en yakın noktaya 2 buçuk dakika ve en uzak noktaya ise 20 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı Ekspresi

Incheon Havalimanı’nın sunduğu ve kısaca AREX adı verilen Airport Express hizmeti, Seul’deki diğer büyük havalimanı olan Gimpo Havalimanı ile Incheon Havalimanı arasında gidip gelmenize olanak sağlıyor. İki havalimanı arasında toplam 10 durak bulunuyor ve son 6 duraktan diğer metro hatlarına transfer yapılabiliyor.

Minibüs

Havalimanındaki yolcu terminalinin önünden çağırabileceğiniz minibüsler ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Saat 09:00 – 20:00 arasında hizmet veren minibüsler 20 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Son derece konforlu bir yolculuk yaparak ülkede yolculuk etmek istiyorsanız minibüsler iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Incheon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu ise araç kiralama. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayarak hızlı ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Seul uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Seul varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Seul uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Seul uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Seul uçuşları Gimpo International Havalimanı, Incheon International Havalimanı, Seoul Havalimanı'na düzenleniyor.

Seul yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Seul 9 saat 40 dakika, Ankara-Seul 9 saat 40 dakika, Antalya-Seul 10 saat, Bodrum-Seul 10 saat 20 dakika, Gaziantep-Seul 9 saat 20 dakika, İstanbul-Seul 9 saat 50 dakika, İzmir-Seul 10 saat 10 dakika, Trabzon-Seul 8 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Seul uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, New York, Air Astana İstanbul, Emirates İstanbul, Qatar Airways İstanbul, Cathay Pacific İstanbul, Flydubai İstanbul, Asiana Airlines İstanbul şehirlerinden direkt Seul uçuşları düzenliyor.

Seul Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
9ºC
21ºC
Cum
Cmt
10ºC
22ºC
Cmt
Paz
12ºC
24ºC
Paz
Pzt
15ºC
26ºC
Pzt
Sal
14ºC
26ºC
Sal
Uçuş Süreleri
9s 40dk
9s 40dk
10s 20dk
9s 20dk
9s 50dk
10s 10dk
8s 50dk
Haritada Görüntüle
Seul Alternatif Ulaşım
Para birimi