QRQatar Airways

Ucuz Qatar Airways Uçak Bileti

Popüler Qatar Airways Yurt Dışı Uçuşları

QR Qatar Airways Hakkında

Merkezi Doha'da bulunan Katar'ın havayolu firmasıdır. 1993 yılında kurulan Qatar Airways, hızlı bir büyüme göstererek bugün Boeing 777 ve 787, Airbus A380 & A350 dâhil olmak üzere 340'dan fazla uçakla dünyanın pek çok noktasına uçuyor. 30 bin çalışanıyla dünyada Afrika, Orta Asya, Avrupa, Uzak Doğu, Güney Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya olmak üzere toplamda 135 uçuş noktasında yolcularına hizmet veriyor.

Qatar Airways ile İstanbul'dan Dubai, Singapur, Bangkok, Doha, Bali ve Maldivler'e uçabilirsiniz. Ankara'dan ise Sidney, Melbourne ve Abu Dabi'ye Qatar Airways ile uçmak mümkün.

Checkin İşlemleri Qatar Airways Check-In İşlemleri

Qatar Havayolları uçuşları için online check-in işlemleri, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları haricinde 48 saat önce başlarken Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirilecek seferlerde ise kalkıştan 24 saat önce online check-in yapılabiliyor. Uçağın hareket etmesine 90 dakika kala online check-in işlemleri durduruluyor. Check-in işlemlerini havalimanında gerçekleştirmek isteyen yolcular, kalkışın 3 saat öncesinden kalkışa 1 saat kalana kadar check-in işlemlerini yapabiliyorlar.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Qatar Havayolları uçakları ile yolculuk yapacak olan First Class yolcuları 50 kg’lık 1 adet çanta, Business yolcuları 40 kg’lık 1 adet çanta ve Ekonomi sınıfı yolcuları 30 kg’lık 1 adet çanta ile seyahat edebiliyorlar. Belirlenen ağırlığın aşılması durumunda ek ücret talep ediliyor. Büyük bir çantası bulunmayan ve el bagajı ile seyahat etmek isteyen First Class ve Business sınıfı yolcular, 15 kg’lık 2 adet çanta ile uçağa binebilirken Ekonomi sınıfı yolcuları 7 kg’lık 1 çantayı uçağa alma hakkına sahipler. El çantalarının maksimum 50 x 37 x 25 cm boyutlarında olması gerekiyor.

Checkin İşlemleri Qatar Airways Koltuk Seçimi

Online check-in esnasında koltuk numarası belirleme imkânı sunan Qatar Havayolları uçaklarında, özel bir koltuk tercih etmek isteyen yolcuların, önceden bildirmeleri ve gerekli ek ücreti ödemeleri mecburidir.

Checkin İşlemleri Qatar Airways Diz Mesafesi

First Class ve Business yolcuların kendine ait kabinlerindeki koltuklar, 165 derece genişleyerek yatağa dönüştürülebiliyor. Birinci sınıf yolculara, içerisinde yastık, yorgan, uyku tulumu, terlik ve çarşafın bulunduğu bir uyku seti veriliyor. Ekonomi sınıfında ise standart üçlü koltuklar yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Qatar Airways uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Qatar Airways uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Qatar Airways uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Qatar Airways uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Qatar Airways uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Qatar Airways kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Qatar Airways tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Qatar Airways Künye

IATA kodu: QR

Kuruluş tarihi: 11/22/1993

Uçak sayısı: 340 uçak

Uçuş noktaları: 150 nokta

Para birimi