QRQatar Airways

Ucuz Qatar Airways Uçak Bileti

Popüler Qatar Airways Yurt Dışı Uçuşları

Qatar Airways Kampanyaları
Qatar Airways ile uzaklara güvenle ve kampanyalı fiyatlarla uç!

Qatar Airways ile uzaklara güvenle ve kampanyalı fiyatlarla uç!

Qatar Airways, sevdiklerine kavuşmanın hasretini çekenler için, yüksek hijyen standartları altında düzenlediği uçuşların kampanyalı biletlerini satışa çıkardı. Seyahat etmeyi çok özlediysen, en güncel güvenlik önlemleri altında 459 dolardan başlayan biletler için acele et!

Biletleme Tarih Aralığı:07-07-2020 - 14-07-2020
Seyahat Tarih Aralığı: 08-07-2020 - 15-12-2020

Tüm detaylar için tıklayınız

QR Qatar Airways Hakkında

Merkezi Doha'da bulunan Katar'ın havayolu firmasıdır. 1993 yılında kurulan Qatar Airways, hızlı bir büyüme göstererek bugün Boeing 777 ve 787, Airbus A380 & A350 dâhil olmak üzere 340'dan fazla uçakla dünyanın pek çok noktasına uçuyor. 30 bin çalışanıyla dünyada Afrika, Orta Asya, Avrupa, Uzak Doğu, Güney Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya olmak üzere toplamda 135 uçuş noktasında yolcularına hizmet veriyor.

Qatar Airways ile İstanbul'dan Dubai, Singapur, Bangkok, Doha, Bali ve Maldivler'e uçabilirsiniz. Ankara'dan ise Sidney, Melbourne ve Abu Dabi'ye Qatar Airways ile uçmak mümkün.

Checkin İşlemleri Qatar Airways Check-In İşlemleri

Qatar Havayolları uçuşları için online check-in işlemleri, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları haricinde 48 saat önce başlarken Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirilecek seferlerde ise kalkıştan 24 saat önce online check-in yapılabiliyor. Uçağın hareket etmesine 90 dakika kala online check-in işlemleri durduruluyor. Check-in işlemlerini havalimanında gerçekleştirmek isteyen yolcular, kalkışın 3 saat öncesinden kalkışa 1 saat kalana kadar check-in işlemlerini yapabiliyorlar.

Bagaj Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Qatar Havayolları uçakları ile yolculuk yapacak olan First Class yolcuları 50 kg’lık 1 adet çanta, Business yolcuları 40 kg’lık 1 adet çanta ve Ekonomi sınıfı yolcuları 30 kg’lık 1 adet çanta ile seyahat edebiliyorlar. Belirlenen ağırlığın aşılması durumunda ek ücret talep ediliyor. Büyük bir çantası bulunmayan ve el bagajı ile seyahat etmek isteyen First Class ve Business sınıfı yolcular, 15 kg’lık 2 adet çanta ile uçağa binebilirken Ekonomi sınıfı yolcuları 7 kg’lık 1 çantayı uçağa alma hakkına sahipler. El çantalarının maksimum 50 x 37 x 25 cm boyutlarında olması gerekiyor.

Koltuk Qatar Airways Koltuk Seçimi

Online check-in esnasında koltuk numarası belirleme imkânı sunan Qatar Havayolları uçaklarında, özel bir koltuk tercih etmek isteyen yolcuların, önceden bildirmeleri ve gerekli ek ücreti ödemeleri mecburidir.

Diz Mesafesi Qatar Airways Diz Mesafesi

First Class ve Business yolcuların kendine ait kabinlerindeki koltuklar, 165 derece genişleyerek yatağa dönüştürülebiliyor. Birinci sınıf yolculara, içerisinde yastık, yorgan, uyku tulumu, terlik ve çarşafın bulunduğu bir uyku seti veriliyor. Ekonomi sınıfında ise standart üçlü koltuklar yer alıyor.

27/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Qatar Airways için Görüş Bildirin

Qatar Airways Künye

IATA kodu: QR

Kuruluş tarihi: 11/22/1993

Uçak sayısı: 340 uçak

Uçuş noktaları: 150 nokta

Para birimi
x