EYEtihad Airways

Ucuz Etihad Airways Uçak Bileti

Popüler Etihad Airways Yurt Dışı Uçuşları

EY Etihad Airways Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olan Etihad Airways, 2003 yılından bugüne yolcularına hizmet veriyor. Abu Dabi merkezli olarak kurulan firma başta Asya ve Avrupa'dan olmak üzere dünya üzerinde 120'den fazla noktaya uçuyor.

Etihad Havayolları ile İstanbul'dan Abu Dabi, Kuala Lumpur, Manila, Kolombo, Bangkok ve Melbourne gibi şehirlere direkt ve aktarmalı seferlerle uçabilirsiniz.

Checkin İşlemleri Etihad Airways Check-In İşlemleri

Havalimanı check-in işlemleri, uçağın kalkışından 4 saat önce başlatılır. Ekonomi sınıfı için son check-in saati kalkıştan 60 dakika önce iken Business sınıfı yolcuları ise 45 dakika kalana kadar check-in işlemlerini yapabilirler. Kalkıştan 48 saat önce başlayan online check-in işlemleri, uçağın hareketinden 2 saat önce bitiyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Etihad Havayolları, yolcuları için birçok bagaj standardı uyguluyor. First Class ve Business Class yolcularına 32 kg’lık 2 adet çanta ile uçuş imkânı verilirken Ekonomi Classic ve Ekonomi Flex sınıflarındaki yolcular 23 kg’lık 2 adet çanta ile uçabiliyorlar. Ekonomi Deals ve Ekonomi Saver sınıflarındaki yolcular ise 23 kg’lık 1 adet çanta hakkına sahipler. 0-2 yaş arası bebekli yolcular, 23 kg’lık ek bir çantayı görevlilere teslim edebiliyorlar. Yolcuların tüm bagajlarının maksimum 207 cm olması zorunludur. Boyutlarının maksimum 115 cm olması gereken el çantaları ile uçağa binmek isteyen First Class ve Business Class yolcuları, 12 kg’lık 2 adet çanta bulundurabiliyorlar. Ekonomi Class sınıfında 7 kg ve 1 çanta hakkı bulunurken 0-2 yaş arası bebeği bulunan yolcular için ekstra 5 kg’lık bir çanta imkânı sunuluyor.

Checkin İşlemleri Etihad Airways Koltuk Seçimi

Etihad Havayolları ile uçacak yolcular, check-in işlemleri sırasında özel isteklerini talep edebiliyor ve koltuklar arasından dilediklerini seçebiliyorlar.

Checkin İşlemleri Etihad Airways Diz Mesafesi

Etihad Havayolları, First Class yolcularının konforu için tamamen deri ile döşenmiş ve içerisinde 2 metre uzunluğunda yatak ve ekstra geniş bir koltuk bulunan kabinlerle hizmet sunuyor. Kabinlerin banyolarında makyaj aynası ve banyo takımının yanı sıra giysi dolabı da bulunuyor. Ayrıca yorgan, yastık, çarşaf, pijama ve yiyecek, içeceklerin bulunduğu minibar da kabinde yer alıyor. Business Class'ta 55 cm genişliğindeki koltuklar, 2 metreye kadar uzatılarak yatağa dönüştürülebiliyor. Ayrıca tüm yolcular için yemek masası, koltuklara özel bel desteği, minder, yastık, battaniye, kişisel aydınlatma, televizyon ve cilt bakım seti sunuluyor. Ekonomi sınıfındaki akıllı koltuklar, üzerinde yer alan düğmeler aracılığı ile ayarlanabiliyor. Bel desteğinin yanı sıra oldukça konforlu koltuk başlıkları da rahat seyahat imkânı sunuyor. 81 cm’lik diz mesafesi ve 15 cm’lik esneme mesafesi bulunan koltuklarda aydınlatma, kulaklık ve monitör de var.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Etihad Airways uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Etihad Airways uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Etihad Airways uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Etihad Airways uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Etihad Airways uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Etihad Airways kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Etihad Airways tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Etihad Airways Künye

IATA kodu: EY

Kuruluş tarihi: 11/01/2003

Uçak sayısı: 115 uçak

Uçuş noktaları: 120 nokta

Para birimi