Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Uçak Bileti Ara

Popüler Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Uçuşları

Sizin için Seçtiğimiz Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Hakkında

Hong Kong, uzun yıllar İngiltere’ye bağlıyken anlaşma gereği Çin’e bağlanan Asya’nın ekonomi, ticaret merkezlerinden biridir. Adalar topluluğu olan Hong Kong’da yüksek katlı binalar, gökdelenler dikkat çeker. Her ne kadar Çin’e bağlı olsa da uzun yıllar Britanya Krallığı’na bağlı olduğu için biraz daha Avrupai bir yerdir.

26 adanın birleşimiyle oluşan Hong Kong’da merkez adada ticaret merkezleri, yönetim binaları ve devlet kuruluşları bulunur. Diğer adalar ise daha ziyade eğlence merkezleri ve plajları kapsar. Modern yapılaşmasına rağmen pazarlarıyla, yemekleriyle de biraz daha Asya izleri taşır. Okyanus kıyısında bulunan Hong Kong’da yaz kış yüksek nem vardır. Yaz ayları ortalama sıcaklık 28 derece kışın ise 15 derece dolaylarındadır.

Muson tropikal iklim görüldüğünden yaz ayları çok yağışlı geçer. Yağışlardan dolayı kış ayları gitmek daha mantıklı olacaktır. Çok kalabalık olması buranın en büyük dezavantajıdır. Sokaklarda insan kalabalığından geçilmez. Metrosu ulaşımı yaygındır ancak kalabalığa katlanmak zorundasınız. Zaten nüfus yoğunluğu açısından dünyanın en kalabalık yeridir. Eğer kalabalık sizi rahatsız etmezse sokaklarında dolaşıp modern ve Asyalı farklı manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Alışveriş konusunda da ise ucuz ve çok fazla seçenek barındırır. Çin yemekleri ve çay ülke mutfağının temelini oluşturur. Hong Kong uluslararası havalimanından şehir merkezine otobüs, ekspres ulaşım araçları, taksi ya da araç kiralayarak gidebilirsiniz.

Havalimanından Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Şehir Merkezine Ulaşım

Dünyanın en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarının başında gelen Hong Kong Uluslararası Havalimanı, ulaşım açısından hemen hemen her aracın kullanılabildiği toplu taşıma sistemlerine sahiptir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Airport Express’ten taksiye, otobüsten deniz botu kullanımına kadar birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Airport Express

Airport Express treni havaalanı ile şehir merkezi arasındaki en hızlı ve en rahat ulaşım seçeneğidir. Express tren deyince aklınıza banliyö gelmesin. Son derece hızlı, sessiz, modern, konforlu her koltuğa bir ekranın düştüğü ve ışıklı panoda nerede olduğunuzu izlediğiniz bir tren. Airport Express treniyle yaklaşık 24 dakikada şehir merkezine ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca tren seçeneğini kullanan kişiler Kowloon ve Hong Kong istasyonlarından birçok büyük otele otobüs ile ücretsiz bir şekilde ulaşabilir.

Deniz Botu

Deniz yolu ile ulaşım seçeneğini kullanan kişiler gümrükten ya da bagaj alımından geçmeyeceklerse bu yolu kullanmalıdırlar. Bot için bileti 1. Terminaldeki bilet ofisinden almak mümkün. Bu seçenekte şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek diğer yollardan bir tanesidir.

Otobüs

Havaalanından kalkan “cityflyer” adlı otobüslere binerek yaklaşık 40 dakika süren yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Üstelik dünyanın en büyük yedinci köprüsü olan Tsing Ma Köprüsü’nden geçip, Lantau Adası manzarasını seyrederek yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Taksi

Taksi de ulaşım için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor. Ancak taksi konusundan dikkat edilmesi gereken bir konu var. Eğer Hong Kong şehir merkezine veya Kowloon’a gidiyorsanız kırmızı renkli taksilere binmeniz gerekiyor. Diğer renkteki taksiler başka yönlere gidiyor. Bunun dışında trafik sorununu da gözden kaçırmamanız yararınıza olabilir.

Araç Kiralama

Havaalanı içerisinde bulunan ofislerden araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Ancak trafiğin çok yoğun ve de sıkıcı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) uçuşları Hong Kong Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 9 saat 20 dakika, Ankara-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 9 saat 30 dakika, Antalya-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 9 saat 50 dakika, Bodrum-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 10 saat 10 dakika, Gaziantep-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 9 saat 10 dakika, İstanbul-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 10 saat, İzmir-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 10 saat 10 dakika, Trabzon-Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) 8 saat 50 dakika sürüyor.

Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
18ºC
22ºC
Cmt
Paz
18ºC
23ºC
Paz
Pzt
16ºC
23ºC
Pzt
Sal
17ºC
21ºC
Sal
Çar
19ºC
22ºC
Çar
Uçuş Süreleri
9s 20dk
9s 30dk
9s 50dk
10s 10dk
9s 10dk
10s 10dk
8s 50dk
Haritada Görüntüle
Hong Kong (Hong Kong -Sar Of China-) Alternatif Ulaşım
Para birimi