Sidney Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Sidney Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sidney Hakkında

Avustralya’nın en ünlü şehri olan Sidney, ülkenin başkenti olan Canberra’dan da meşhurdur. Kültür ve ekonomik olarak ülkenin en önemli merkezi olan Sidney, Jackson Limanı kıyısındadır. 50.000 yıllık bir geçmişe sahip olan şehir, Sidney yerlileri ve İngiliz kolonisi olarak kaldığı yıllar açısından tarihte yer edinmiştir. 18. Yüzyıla kadar şehirde yerliler yaşarken, 18. yüzyılda İngiltere’deki suçluların buraya getirilmesi ile şehir bir İngiliz kolonisi haline gelmiştir. Sonrasında ise şehir hızlı bir şekilde kültür ve ekonomik merkez haline gelmiştir. Sidney’de 250’den fazla dil konuşuluyor ve 4.5 milyonluk şehir nüfusunun en az 1.5 milyonu denizaşırı ülkelerden gelen insanlardan oluşmaktadır. Bu bakımdan dünyanın en çok uluslu kenti diyebiliriz. Bu nedenle Sidney’de yaşayanlar kendilerine Avustralyalı değil de Sidneyli derler.

Şehrin en önemli simgesi Sydney Opera House dışında Liman Köprüsü, Taronga Hayvanat Bahçesi, Kraliyet Botanik Bahçesi, Mavi Dağlar ve Bondi Plajı da görülmeye değer yerler. Sidney ayrıca dünyaca ünlü gece kulüpleri ve İngilizce eğitimi için gelen öğrencileri ağırlaması ile de ünlüdür. Sidney’e gitmek için her mevsim uygundur diyebiliriz. Haziran – Eylül ayları arasında kış, Aralık- Mart ayları arasında ise yaz yaşanıyor. Yazın 27-30 kışın ise 5-10 derece arasında değişen bir sıcaklı şehre hakim.

Havalimanından Sidney Şehir Merkezine Ulaşım

Kingsford Smith Havalimanı

Sidney şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Kingsford Smith Havalimanı, bir diğer adıyla Sydney Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Bu ulaşım seçenekleri arasında taksi, otobüs, tren, bisiklet ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Kingsford Smith Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz araçlardan birisi taksiler. Havalimanının her terminalinden binebileceğiniz taksiler, son derece konforlu, 5 koltuklu, geniş bagajlı, gerektiğinde bebek taşıma ve tekerlekli taşıma apareyleri bulunan kaliteli araçlar olarak hizmetinize sunuluyor. 1 ve 2 numaralı terminallerden binebileceğiniz taksiler ile son derece konforlu şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs

Kingsford Smith Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş için çok sayıda otobüs düzenleniyor. Dış Hatlardan gelenler için 1 numaralı ve İç Hatlardan gelenler için 3 numaralı terminal binalarından kalkan otobüslere binerek şehir merkezine hem ekonomik hem kolay şekilde gidebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezine tam 13 dakikada gitmenizi sağlayacak olan trenleri tercih edebilirsiniz. Hem İç Hatlar hem de Dış Hatlar terminalinden binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine hızlı, hesaplı ve konforlu şekilde gitme imkanına sahipsiniz. Haftanın her günü 10 dakikada bir gelen trenler sizin için çok doğru bir seçenek olabilir.

Bisiklet

Dünyada artan bisiklet kullanımına ayak uyduran havalimanlarından biri olan Kingsford Smith Havalimanı’nda, bisiklet ulaşımını tercih edenler için düşünülmüş bisiklet park alanları bulunuyor. 1, 2 ve 3 numaralı terminal binalarının her birinde bulunan park alanları ve bisiklet yolları sayesinde, özel bisikletinizle havalimanına gidip gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerinin her ikisinde de bulabileceğiniz araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar sizin için son derece rahat bir seçenek olabilir. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Hertz, Thrifty ve Redspot yer alıyor.

25/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Sidney

Sidney Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
9ºC
18ºC
Cum
Cmt
12ºC
17ºC
Cmt
Paz
11ºC
16ºC
Paz
Pzt
11ºC
19ºC
Pzt
Sal
10ºC
19ºC
Sal
Uçuş Süreleri
12s 30dk
12s 40dk
11s 50dk
12s 10dk
12s 40dk
11s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x