Sao Paulo Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Sao Paulo Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sao Paulo Hakkında

Sao Paulo, Brezilya’nın aynı zamanda Güney Amerika’nın en kalabalık şehridir. Kahve ticaretiyle birlikte büyük bir gelişme gösteren bu şehirde, özellikle 1800’lük yılların sonralarında 1900’lu yılların başlarında yapılmış tarihi binalar göze çarpar. Misyoner rahipler tarafından kurulmuş Sao Paulo, kahve ticaretiyle birlikte önemli bir gelişme göstermiştir. Şehir dünyanın pek çok yerinden göç almıştır. Arap, Japon, Afrikalı vs çok çeşitli ülkelerden insanlar yerleşmiş ve böylece kalabalık bir kent halini almıştır. Bu kadar kozmopolit olunca haliyle yeme içme konusunda dünya mutfağından örnekler bulabiliyorsunuz. Ancak kalabalık ve zengin fakir ayrımı kent genelinde suç oranlarını arttırmış. Bu yüzden çok güvenlik bir şehir sayılmaz. Geceleri ya da gündüzleri dolaşırken çantanıza dikkat etmeniz şart. Zaten bu yüzden Sao Paulo dünyada en çok helikopterinin bulunduğu şehir. Sao Paoulo zenginleri güvenlik ve trafik sorunları nedeniyle helikopter kullanmayı tercih ediyor. Lüks sitelerin genelinde helikopter pisti var.

Sao Paulo’da Edificio Martinelli, Mosteiro Bento Katedrali, Sao Paulo Tiyatrosu ve Katedrali, Pazar yeri gökdelen gibi yerler gezilebilir. Ayrıca şehirde çok sayıda müze de bulunur. Sao Paulo Güney Amerika’da yer aldığı için biz yazı yaşarken orada kış biz ilkbaharı yaşarken orada sonbahar vardır. Bu yüzden mevsimlerin zıtlığına dikkat edin seyahat planlarınızı ona göre yapın. Şehirde nemli tropikal iklim hüküm sürer. Yağış çoktur. En sıcak ayları ortalama 22 derece ile Şubat ayı en soğuk ayı da ortalama 15 derece ile Temmuz ayıdır. Yağışların az olduğu Nisan Eylül ayları arası dönem gezmek için en ideal aylardır.

THY’nin direk uçuşlarının yapıldığı Sauo Paulo’da ulaşım için metroyu tercih edebilirsiniz. Şehir içerisinde oldukça yaygın metro ağı var. Havalimanından da taksi ya da metro ile kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Sao Paulo Şehir Merkezine Ulaşım

Guarulhos Intl Havalimanı

Brezilya’nın en kalabalık ve göz alıcı şehirlerinden olan Sao Paulo, yüzyılın başında küçük bir kasabayken bugün dünyanın on ikinci büyük kenti durumunda. Güney Amerika’nın en önemli çekim merkezlerinden olan Sao Paulo, büyük bir uluslararası havalimanına da sahip. Guarulhos Havalimanı aracılığıyla kent, dünyanın farklı kentlerinden gelen yolcuları karşılıyor.

Şehrin ana ulaşım araçları metro, otobüs ve taksi. Şehir içi ve şehirlerarası seferlerle trenler de yolcuların hizmetinde. Uluslararası alanda hizmet veren Guarulhos Havalimanı’na gelen yolcular farklı seçeneklerle şehre yolculuk yapabiliyor.

En sıradışı alternatif olan helikopter kiralamadan araç kiralamaya kadar özel seçeneklerin yanı sıra shuttle, otobüs ve taksiler şehir merkezine yolcu taşıyor.

Taksi

Havalimanında tek yetkili taksi firması olan Guarucoop’a ait taksiler 24 saat hizmet sağlıyor ve tek fiyat uyguluyor. Bu nedenle pazarlık etme olanağınız olmasa da fazla para ödeme endişeniz de ortadan kalkıyor.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda iki farklı otobüs hattı bulunuyor. 259 numaralı otobüsler, çalışmaya 05:40’ta başlıyor ve 22:40’ta bitiriyor. Her saat başı bir otobüs kalkıyor. 316 numaralı otobüsler ise, ring aracı olarak çalışıyor. Havalimanında başladığı yolculuğu şehirde dolaşıp tekrar havalimanına geri dönerek bitiriyor. Bu otobüsleri 06:10 ile 23:10 saatleri arasında kullanabiliyorsunuz.

Shuttle

Şehir merkezine ulaşımda taksilerin pahalı, otobüslerin ise az sayıda seferi bulunması nedeniyle shuttle firmaları alternatif bir hizmet sunuyor. Tek başınıza ya da grup halinde shuttle firmalarının araçlarını kullanarak ekonomik ve hızlı bir yolculuk yapabiliyorsunuz. Havalimanında hizmet veren başlıca shuttle firmaları, Airport Transfers, Beserra, CLK Vans, Guvans Transfers ve VIP Prime Executiva.

Helikopter

Dünyada çok az havalimanında bulunan helikopter kiralama hizmetini, Guarulhos Havalimanı’nda iki yetkili firma sağlıyor. Bu hizmeti almak isteyen yolcular, 1 numaralı terminal binasının B kanadının asma katından hizmet alabiliyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları, 1 ve 2 numaralı terminal binalarına dağılmış durumda. 24 saat kapılarını açık tutan Avis, Budget, Hertz, Interlocadora gibi birçok firma yolcuların hizmetinde.

21/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sao Paulo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Sao Paulo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Sao Paulo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Sao Paulo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Sao Paulo uçuşları Congonhas Havalimanı, Guarulhos Intl Havalimanı, Viracopos Havalimanı'na düzenleniyor.

Sao Paulo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Sao Paulo 13 saat 30 dakika, Ankara-Sao Paulo 13 saat 30 dakika, Antalya-Sao Paulo 13 saat, Bodrum-Sao Paulo 12 saat 50 dakika, Gaziantep-Sao Paulo 13 saat 50 dakika, İstanbul-Sao Paulo 13 saat 10 dakika, İzmir-Sao Paulo 12 saat 50 dakika, Trabzon-Sao Paulo 14 saat 10 dakika sürüyor.

Sao Paulo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
17ºC
32ºC
Cmt
Paz
20ºC
35ºC
Paz
Pzt
18ºC
35ºC
Pzt
Sal
18ºC
27ºC
Sal
Çar
21ºC
35ºC
Çar
Uçuş Süreleri
13s 30dk
13s 30dk
12s 50dk
13s 50dk
13s 10dk
12s 50dk
14s 10dk
Haritada Görüntüle
Sao Paulo Alternatif Ulaşım
Para birimi
x