Tokyo Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tokyo Hakkında

Tokyo, Japonya’nın başkenti aynı zamanda da dünyanın en kalabalık şehridir. 35 milyon nüfuslu şehirde yüksek ve görkemli gökdelenler göze çarpar. Dünyanın ünlü Japon markalarının da ev sahibi olan Tokyo’da iş merkezleri genelde Maranouçi semtinde toplanır. Şehrin merkezinde İmparatorluk Sarayı vardır. Ünlü markalar ve alışveriş merkezleri ise Ginza’da yer alır. Tokyo’da İmparatorluk Sarayı Müzesi, Ueno Park, Yasukuni Tapınağı, Ginza, Ueno, Asakusa,Tokyo Kulesi, Ropongi Hills gibi yerler gezilebilir. Parkları geniş ve güzeldir.

Tokyo’da nemli subtropikal iklim vardır. Yazlar sıcak ve nemli kışlar ise soğuk zaman zaman kar yağışlı geçer. Gezmek için en uygun zamanların ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Gelenekleri farklı mimarisiyle değişik bir yerler görmek isteyenlere tavsiye ederiz. Japon mutfağı da biraz değişik gelebilir. Ancak eğer Japon yemekleri sizi sarmazsa zaten dünya mutfağından örnekler bulabilirsiniz. Yalnızca şehir konaklamadan yemeğe ve ulaşıma kadar genelde pahalıdır.

İstanbul’dan THY ve Japon Havayolları’nın Tokyo’ya direk seferleri bulunuyor. Narita Havalimanı kent merkezinin 80 km dışında. Genelde uçak seferleri buraya yapılıyor. Bir diğer havalimanı da Haneda. Japonya’da toplu ulaşım çok sağlıklı. Metro ağları binlerce kilometre uzunluğunda. Her yere rahatlıkla metro, tren otobüs gibi toplu ulaşım ağlarıyla gidebilirsiniz. Taksi fiyatları ise oldukça yüksek.

Havalimanından Tokyo Şehir Merkezine Ulaşım

Haneda Havalimanı

Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, tren, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanılabilecek taksiler, trafiğin durumuna göre ve diğer seçeneklere göre en hızlı ulaşım araçlarından birisi olarak hizmetinizde. Zamanınızı daha hesaplı kullanmak ve konfor içinde bir yolculuk yapmak istiyorsanız Haneda Havalimanı’nda sizi bekleyen taksileri tercih edebilirsiniz.

Otobüs

Haneda Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Otobüsler ile gidebileceğiniz merkezler arasında; Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto bölgesi yer alıyor. Biletinizi almadan önce gideceğiniz yerin hangi bölgede olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Servis Otobüsü

Haneda Havalimanı’ndaki terminaller arasında gidiş gelişi kolaylaştırmak için hizmet veren servis otobüsleri, ücretsiz olarak uluslararası terminal ile diğer iki terminal arasında rahatlıkla gidip gelmenizi sağlar.

Tren

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seneği de trenler. Yeraltındaki Keikyu tren hattı ve üçüncü kattaki Monorail tren hattı olmak üzere kullanabileceğiniz iki tane farklı tren hattı bulunuyor. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişkenlik gösteren tren saatlerini öğrenebilmek için Haneda Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Haneda Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Narita Intl. Havalimanı

Tokyo metropolüne hizmet veren iki havalimanından biri olan Narita Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, tren, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Yolcular, Narita Havalimanı’ndaki taksiler sayesinde, şehir merkezine rahat bir yolculuk yapabilirler. Havalimanında her gün ve her saat hazır şekilde bekleyen taksiler, uçağınızın indiği andan itibaren hizmetinizde olacak. Ödemesini hem nakit hem kredi kartı ile yapabileceğiniz taksilere binerek şehir merkezine keyifli bir seyahat yapabilirsiniz.

Otobüs

Narita Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Otobüsler ile gidebileceğiniz merkezler arasında; Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto bölgesi yer alıyor. Biletinizi almadan önce gideceğiniz yerin hangi bölgede olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Servis Otobüsü

Narita Havalimanı’ndaki terminaller arasında gidiş gelişi kolaylaştırmak için hizmet veren servis otobüsleri, ücretsiz olarak uluslararası terminal ile diğer iki terminal arasında rahatlıkla gidip gelmenizi sağlar. Tren Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seneği de trenler. Narita Sky Access tren hattı, Keisei tren hattı ve JR tren hattı olmak üzere kullanabileceğiniz üç tane farklı tren hattı bulunuyor. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişkenlik gösteren tren saatlerini öğrenebilmek için Narita Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Narita Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Tokyo

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tokyo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tokyo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tokyo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tokyo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tokyo uçuşları Haneda Havalimanı, Narita Intl. Havalimanı, Yokota Havalimanı'na düzenleniyor.

Tokyo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tokyo 11 saat, Ankara-Tokyo 10 saat 50 dakika, Antalya-Tokyo 11 saat 20 dakika, Bodrum-Tokyo 11 saat 40 dakika, Gaziantep-Tokyo 10 saat 40 dakika, İstanbul-Tokyo 11 saat 10 dakika, İzmir-Tokyo 11 saat 30 dakika, Trabzon-Tokyo 10 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Tokyo uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Tokyo uçuşları düzenliyor.

Tokyo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
26ºC
33ºC
Pzt
Sal
25ºC
34ºC
Sal
Çar
25ºC
34ºC
Çar
Per
25ºC
33ºC
Per
Cum
26ºC
32ºC
Cum
Uçuş Süreleri
10s 50dk
11s 20dk
11s 40dk
10s 40dk
11s 10dk
11s 30dk
10s 10dk
Haritada Görüntüle
Tokyo Alternatif Ulaşım
Para birimi