Hamburg Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hamburg Hakkında

Hamburg, Almanya’nın en büyük liman şehri aynı zamanda da en kalabalık 6. kentidir. Liman kenti olduğu için sanayisi ve ulaşımı oldukça gelişmiş bir şehirdir. Su kanallarının üzerindeki çok sayıda köprüleriyle dikkat çeken kentte St. Michaelis Kilisesi, Alster Pasajı, Opera Binası, Landungbürcken, Gansemarkt, Jungfernstieg, Town Hall, Elbe Nehir Tüneli gibi yerler gezilebilir.

Hamburg’da kışın hava sıcaklığı genelde sıfırın altındadır ve kar yağışlı geçebilir. Yazları ise o kadar sıcak olmaz. Yazın sıcaklık ortalaması 25 derece civarındadır. Bu yüzden kenti gezmek için yaz aylarını tercih etmek lazım. Şehir düz bir alana yayıldığı için yürüyerek ya da bisiklet kiralayarak rahatça gezebilirsiniz. Tekneyle turistik kanallarda gezinti yapmak keyifli olabilir. Hamburg’a İstanbul’dan direkt uçuş bulunuyor ve uçuş süresi yaklaşık 3,5 saat sürüyor. Kentin nüfusu yaklaşık olarak 2 milyonu bulmaktadır ve özellikle II. Dünya savaşı sonrası çok göç almıştır. Hamburg Limanı Festivali, Japon Kiraz Çiçeği Festivali, Dom Fuarı kentin önemli festival ve fuarlarıdır. St. Pauli ve Schanze kentin en işlek caddeleridir.

Alışveriş içinse Altona, Eimsbüttel gibi yerler de alışveriş için tercih edilebilir. Havacılık konusunda çok gelişmiş bir şehir olan Hamburg’a uçak sanayi de önemli bir yere sahiptir. Kentte 4 havalimanı hizmet veriyor. Fuhlsbüttel Havalimanı daha çok uzak yolculukların için tercih edilir. Buradan kent merkezine tren ile ulaşım sağlanabilir. Lübeck Havalimanı merkeze 54km uzaklıktadır, otobüs ve tren ulaşımı vardır. Finkenwerder Havalimanı kent merkezine 9 km yakınlığındadır. Uetersen Havalimanı ise genelde iç hatlar uçuşlarına ev sahipliği yapar.

Havalimanından Hamburg Şehir Merkezine Ulaşım

Hamburg Havalimanı

Hamburg şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan Hamburg Uluslararası Havalimanı’na ulaşım taksi, otobüs ve banliyö trenleriyle sağlanmaktadır. Dilerseniz havalimanından araba kiralayarak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Tren

Ulaşımda en çok tercih edilen seçenektir. Hamburg Havalimanı şehre S-bahn, S1 Banliyö hattı ile bağlanmaktadır. Bu hat ile şehre ulaşım 30 dakika sürmektedir. Trenler her 10 dakikada bir hareket etmektedir. Havalimanından S1 tren hattına binip Ohlsdorf durağında inebilir, buradan U1 hattına aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Kullanabileceğiniz bir diğer seçenekte otobüstür. Hamburg’un gelişmiş bir toplu taşıma sistemi vardır. Otobüsler genellikle saat başında kalkar. Geceleri ``Nachtbus’’ adı verilen otobüsler hizmet vermektedir. Havaalanından şehre gitmek içinse Route 606 numaralı otobüslere binmeniz gerekir.

Taksi

Taksi de şehre ulaşmak için ideal bir seçimdir. Özellikle şehir hakkında bilginiz yoksa veya eşyanız fazlaysa taksi tercih edilebilir. Havalimanından taksiye binerek yaklaşık 30 dakikada yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise 35 Euro civarında olacaktır.

Araç Kiralama

Hamburg Havalimanı dünyanın en yoğun havalimanlarından biridir. Havalimanında birçok hizmeti bulabileceğiniz gibi araç kiralama ofislerinden de yararlanabilirsiniz. Enterprise, Alamo, National, Global Drive gibi firmalardan aracınızı kiralayabilir, şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Hamburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
0ºC
9ºC
Cum
Cmt
2ºC
12ºC
Cmt
Paz
7ºC
17ºC
Paz
Pzt
8ºC
22ºC
Pzt
Sal
8ºC
18ºC
Sal
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 20dk
2s 40dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x